Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Srpska lista

Komentari (20) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 13 decembar 2008 23:34
Drazen, Niksic
Zbilja neobicno da se SNS optuzi za, maltene, proglasenje nezavisnosti. Nezavisnost nije mogla doci preko noci. Temelj ovoga sto danas gledamao, nalazi se u koaliciji izmedju dps, sdp i ns, sa kraja proslog vijeka. Tada se registrovala i tzv. cpc, a Crna Gora dobila prerogative drzavnosti. Kad se sjetimo tadasnjih prica, cak i u vrijeme bombardovanja, od ukidanja vode i struje Vojsci, do cijepanja poziva za vojsku, i ko zna kakvih sve izjava, vrlo je tesko bilo naci izmedju ekstremno antisrpske sdp i navodno srpske Narodne stranke. Debelo zalegle za samostalnu drzavu, iznenadila ih je pobjeda V.Kostunice u Beogradu(samo da napomenem da oni na te izbore nisu izasli, niti podrzali Kostunicu, nego su zajedno sa aktivistima dps upisivali ko izlazi na izbore, i te spiskove predavali drzavnoj bezbjednosti direktno, ili posrednicima iz dps). Posle toga, pomislivsi da ce Kostunica biti bezrezervno podrzan od zapada, a valjda misleci da ce Djukanovic biti pusten niz vodu, napustaju vladu dps, prelaze u opoziciju, i izazivaju izbore. Naravno, ne moram napominjati da su odmah posle izbora sa DSS imali najbolje moguce odnose. Vlast, je vlast.
Sto se referenduma tice, osnovni razlog oklijevanja SNS je ta da su dovedeni pred svrsen cin, da je neko drugi donio uslove, i da oni samo treba da potpisu, bez da je neko opoziciju za bilo sta pitao. Prosto, znalo se unaprijed sta ce biti. Bojkot je bio bolje resenje, ali ostatak nije htio ni da cuje. SNS nije ni preostalo nista drugo nego da pristupi, i da se bori u unaprijed izgubljenoj borbi.
Nije mi jasno, zasto se odmah nije govorilo o autima, o sklonjenom novcu, nego eto, tek sad, posle toliko vremena se to pominje? Nesto mislim, kad bi se zagrebalo koliko je NS pazarila dok je bila vlast, ko zna do cega bi se doslo.
Sto se Bulatovica tice, i njegove odgovornost, a sta je moglo biti drugo, nego to, jer ko je sve vodio, nego snp? Nesto mislim, bas bi ovi nasi maheri pored Bulatovica mogli nesto da otudje.
Preporuke:
0
0
2 nedelja, 14 decembar 2008 11:55
Srdjan Vujnovic, Zelenika, Boka Kotorska
Da li je autor teksta predsjednik izvrsnog odbora Narodne stranke? Ako jeste, bilo bi korektno da je to i receno u kratkoj noti o autoru. To bi ovaj tekst stavilo u pravi kontekst i omogucilo citaocu da ga bolje ocijeni.
Uz ovo slijedi i moja zamijerka NSPM-u:
trebalo je citaoca obavijestiti da je autor teksta visoki funkcioner suparnicke politicke stranke onoj koju u tekstu napada. Da ne bi citalac pomislio da se radi o kakvom nezavisnom analiticaru.
Ovako, citaocu je pruzena nepotpuna informacija.

Narodna stranka inace zastupa tezu da su Srbi i Crnogorci "jedan narod". Pri tome izbjegava da se izjasni kako se taj narod zove.
Licno mislim da je takav stav Narodne stranke u stvari pokusaj da se Srbi navedu da prestanu da insistiraju na tome da su Srbi i da se tako olaksa put za njihovu asimilaciju.
Pravi Srbi ponose se svojim srpskim imenom i ne pada im na pamet da budu pripadnici nekakvog "zajednickog" naroda neodredjenog imena.
Preporuke:
0
0
3 nedelja, 14 decembar 2008 14:13
D.Kovačević
Gosp.Radoviću
Referendum i sva svoja prava Srbi ne gube 2006,nego 1997 kada je na lažirani,nasilnički i antidemokratski način uz vašu pomoć i vašu anticipaciju pobijedila đukanovićeva koncepcija i od tada počinje golgota Srpskog naroda u Crnoj Gori koja će se reflektovati i rezultirati udarom na SPC,marginalizovanjem srpskog jezika,šikaniranjm Srba...Ali je vama tada bio važniji "KODING"nego srpska egzistencija,kultura,interesi...
Preporuke:
0
0
4 nedelja, 14 decembar 2008 14:16
NSPM web
@ Srdjan Vujnovic, Zelenika, Boka Kotorska

Autor teksta jeste predsednik Izvršnog odbora Narodne stranke (kao što i stoji na kraju njegovog drugog teksta na novom sajtu) - tehničkom greškom je izostavljeno, pa se izvinjavamo g. Radoviću i čitaocima.

Srđane, Vama hvala što ste nam ukazali na grešku - ispravili smo!
Preporuke:
0
0
5 nedelja, 14 decembar 2008 19:14
Vasilije, Kotor
Pažljivo sam pročitao tekst G. Radovića, koji je juče postavljen na portalu NSPM-a, i moram da priznam da je veoma analatičan i sadržajan. Posebno je na mene ostavio utisak njegov precizan hronološki prikaz svega onoga što je obilježilo crnogorsku opozicionu političku zbilju u poslednje dvije godine. Svaka čast.
Naravno, za očekivati je da će ovakvi tekstovi i pogledi izazvati komentare i reagovanja, posebno članova i pristalica SNS-a i Srpske liste, ali sam očekivao da će oni obilovati novim argumentima, ispravkom navoda, dakle, dijalogom, a ne diskvalifikacijama, denunciranjem i omalovažavanjem autora.
Preporuke:
0
0
6 nedelja, 14 decembar 2008 19:53
Tatjana, Podgorica
Ako neko želi da napiše apologiju za politiku G. Andrije Mandića, razbijača više stranaka, pa i Narodne stranke, čiji je bio član poslije Reformskih snaga Anta Markovića, a prije SNS-a, je legitiman čin.
Međutim, kada bude negirao politiku Narodne stranke, moraće da ima u vidu par detalja.
Prvo, poslije pojedinih izjava bivšeg predsjednika Narodne stranke G. Kilibarde (bio predsjednik stranke i kada je G. Mandić bio njen član), a koje nijesu korespondirale sa programom Narodne stranke je smijenjen 14. marta 2000. godine.
Drugo, vladajuća koalicija u Crnoj Gori od 1998. do 2000. godine, kojoj je pripadala i Narodna stranka je imala partnerske odnose sa DOS-om i G. Konštunicom. Kao plod te saradnje, predstavnici DPS-a i NS-a su pratili regularnost izbora u Crnoj Gori, septembra 2000. godine, kao dio izbornog štaba G. Koštunice, i bili njegovi opunomoćeni predstavnici na biračkim mjestima u Crnoj Gori. Tada su aktivisti DPS-a i NS-a upravo čuvali kutije i zapisnike sa biračkih mjesta od pristalica Slobodana Miloševića (SNP i SNS).
Treće, kada je poslije tih izbora konstituisana nova demokratska vlast u Beogradu, a koju nije prihvatio DPS, već se okrenuo separatizmu, Narodna stranka je izašla iz vlasti i izazvala prijevremene izbore. Tada je Narodna stranka kroz koaliciju „Zajedno za Jugoslaviju“ uvela u crnogorski parlament SNS, koja je do tada participirala u saveznoj vladi Momira Bulatovića i nije imala poslanike u Crnoj Gori.
Četvrto, poznate podmetačine DB-a iz BJRCG kao što su „Koding“, navodno cijepanje poziva, te „priznavanje“ neke crkve, a koje su bile aktuelne poslije izlaska Narodne stranke iz vlasti (1998 – 2000) su bile precizno adresirane na Dragana Šoća, tadašnjeg predsjednika Narodne stranke. Crnogorskom DB su u plasiranju takvih nebuloza obilato pomagale pristalice SNS-a sa ciljem da se oslabi Narodna stranka. Vremenom, one su rezultirale ostavkom G. Šoća na mjesto predsjednika Narodne stranke i to još prije četiri godine.
Preporuke:
0
0
7 nedelja, 14 decembar 2008 22:53
D.Kovačević
Nisam član SNS niti i jedne političke stranke jer smatram da stranački programi,lojalnost stranci...samo sužavaju i sputavaju dijelektičko-politički diskurs onog dijela naše ličnosti koje Aristotel naziva Politikus Hominus.Duboko sam ubijeđen da je osim tadašnje Narodne Stranke i Novica Stanić 98 odigrao judinu ulogu kada je indirektno između dva kruga famoznih predsjedničkih izbora pozvao glasače da podrže Đukanovića.To će ostati duboko urezano u kolektivno pamćanje srpskog naroda u Crnoj Gori kao arhetipso-brankovićevski modus koko se uvijek neko nađe,neko od nas,da iz unutra istrguje budućnošću sopstvenog naroda.To je ono što obeshrabruje i plaši.Zahvaljujući tadašnjoj NS,Staniću i Višnjiću Srbi u Crnoj Gori su postali stranci i zatočenici u sopstvenoj državi.Sve što se kasnije dešavalo i što će se dešavati samo je odjek ili talas događaja iz 97'98.
Preporuke:
0
0
8 ponedeljak, 15 decembar 2008 00:08
Milan Radović
Gospodo Dražene i Srđane,
Volio bih da ste polemisali sa stavovima iznijetim u tekstu i opovrgli ako sam iznio bilo što netačno u njemu nago što ste, po ko zna koji put, pukušali da napadnete Narodnu stranku. To je već ispričana priča, i nikoga nećete impresionirati sa tim. Da li ste vidjeli kada je Dragan Šoć pocijepao famozni poziv, i da li znate nekog ko je to vidio? Da li znate gdje je napisan taj poziv? Pozivam vas da dođete u Narodnu stranku na kafu i da vam pokažemo taj poziv i sve će vam biti jasno. Ovdje je, ipak riječ o suštinskim stvarima, o politici koja će opredijeliti pitanje Srba u Crnoj Gori a i same Crne Gore i njenog identiteta. Ozbiljnija je ovo priča. Što se tiče većinskog naroda i kako se on zove, ja ću vam reći da je to za mene srpski narod, a nikome ne sporim da se piše i osjeća kako hoće. Nacije nastaju i nestaju, to je istorijski proces. Radi se o pravoslavnom biću Crne Gore koje je tvorac njene državnosti. Samo ako to budemo držali kao jedinstveno biće koje je temelj njenog identiteta postojaće Crna Gora, i biće što je vazda bila, posebno kad padne ova vlast koja nema ni ideologiju ni naciju ni vjeru već samo znaju za goli interes koji se mjeri opipljivom vrijednošću izraženom u evrima. U pamet se, postoje i drugi kojima, sudeći po istorijskim kretanjima, nije baš mrzno što se dijelimo i ne vjerujem da neće to pokušati da iskoriste. danas se u Crnoj Gori osnivaju Matice muslimanske i Matice Bošnjaka i institucije jedne i druge grupacije ali niko od njih, ni jednih ni drugih, nikada nije rekao da nijesu isti narod. Ako mi kao Srbi prihvatimo da nismo većinski narod i da nismo isti narod sa onima koji prihvataju zajedničke osnove identiteta ali se nacionalno izjašnjavaju kao Crnogorci, recite mi koji je način da sačuvamo institucije koje su nas opredijelile kao narod i državu? Prije svih mislim na Mitropoliju crnogorsko-primorsku.
Preporuke:
0
0
9 ponedeljak, 15 decembar 2008 02:06
Drazen, Niksic
Tatjana, stvarno neobicno pisanje.

Zbilja je cudno da pises o Kilibardi i o izjavama koje se nisu poklapale sa programom NS. Pa, je li bio ko iz NS, tokom svih godina koje su pocetak crnogorskog separatizma reagovao na Kilibardine izjave? Jasno da nije, svi su mislili isto.

Drugo, kad je nastao DOS? U tom periodu, o kome Vi govorite, svakako ne.
Ne znam da li bih uopste i trebao da komentarisem to da ste vi iz dps i ns pratili regularnost izbora da ne bi, ne daj Boze, Kostunica bio pokraden. Vi iz NS i DPS ste samo pratili iz zbunjeva, kafana, auta, ko izlazi na izbore i te podatke dostavljali sluzbama. Pa kako ste mogli pratiti izbore, kad na njima niste ucestvovali? Pa vas tadasnji vodja(a zli jezici bi rekli i sadasnji), Milo Djukanovic je i ovih dana pricao o tome da ga ni Medlin Olbrajt nije mogla natjerati da izadje na te izbore, niti da bilo kako ucestvuje na njima.
I tada, i danas tvrdim da ste iz vlast izasli samo zbog stvari koje sam iznio u prvom postu.
Sto se Soca i njegovih razloga tice, to je privatna stvar.
A, sto se parlamenta tice, i toga da ste vi nas uveli, mislim da je komicno, bas kao i raspored snaga, za NS 11 poslanika, za SNS 3.
I, jedno pitannje. Da li ti je zao sto je razbijena Kilibardina stranka?
Preporuke:
0
0
10 ponedeljak, 15 decembar 2008 10:59
mrb
srđane vujinoviću, s obzirom da narodna stranka odbija da se izjasni kako se zove taj narod, odgovoriću je: narod se zove srpski, jezik se zove srpski, a nacija, budući "nacije dođu i prođu", kako kaže g. Radović, jer su vezane za državni okvir, je u ovom momemntu crnogorska - jer POSTOJI država Crna Gora...tu nema ništa antisrpko jer je Crnogorac jedan od srpskih identiteta (u drugim narodima takvo što ne postoji)...a prepustiti svoju i zemlju naših predaka nekima tamo samozvanim novocrnogorcima, koji će još pre da dođu i prođu, i proglasiti državotvorni narod za nacionalnu manjinu, jedino zato što su novocrnogorci ogadili ime Crnogorac, E TO JESTE ANTISRPKI
Preporuke:
0
0
11 ponedeljak, 15 decembar 2008 12:17
Želidrag Nikčević, Beograd
Kakav je žalosni obavještajno-analitički nivo ovog teksta vidi se iz sledećeg navoda:
"Pod pokroviteljstvom Tome Nikolića, SNS je otvorila kancelariju u Beogradu na čije čelo je postavljen njihov bivši predsjednik Želidrag Nikčević. Ovaj je okupio nekoliko beogradskih Crnogoraca koji će, kasnije, postati glavni savjetnici i kreatori osnovnih smjernica ove političke grupacije. Koliko uspješno, svi smo vidjeli.Saradnja beogradske kancelarije SNS i SRS rezultirala je idejom o formiranju koalicije pod nazivom Srpska lista."
Dakle, sa "pokroviteljstvom" stvari stoje ovako. Niko iz SRS nikada nije imao baš nikakve veze sa našom kancelarijom u Beogradu. Mislim da nisu ni znali da ona postoji! Sarađivali smo (razgovarali i polemisali)sa ljudima iz različitih stranaka, DSS, DS, G17, Nova Srbija, SLS, ponajviše sa studentima i nezavisnim intelektualcima (autorima NSPM)- a sa radikalima, eto, ne. I nije to bio nikakav plan - tako je ispalo. Inače, Toma Nikolić i Aleksandar Vučić nikada nisu ni pokušali da intervenišu oko SNS, u bilo kom smislu, i to je bilo fer.
Preporuke:
0
0
12 ponedeljak, 15 decembar 2008 13:49
D.Kovačević
Stvari nikad nisu manihejski samo crne ili bijele,uvijek je to kompleksna i nijansirana kombinacija.Naravno,treba biti objektivan i pošten i priznati da je Narodna Stranka dobrovoljno,principijalno i dosledno napustila vlast i sav konfornizam koji ona sa sobom nosi,posebno u državama nedemokratske profilacije,zarad ideje i programskih načela.Zašto ne reći da je to jedan od rijetko veličanstvenih poteza kada se neko odrekao opijajuće vlasti i vratio se na barikade i opozicionu avangardu.Taj čin je svakako za duboko poštovanje.
Preporuke:
0
0
13 ponedeljak, 15 decembar 2008 18:42
Vladimir Vukcevic, Podgorica
Gospodin Radovic ovdje iznosi samo cinjenice. Sve sto je rekao, tacno je. Priznajem da sam bio slijep, i sramota me je sada sto sam svojevremeno nasjeo na pricu Mandica i Danilovica. Iskreno sam mislio da je politika `Srpske liste` nesto novo i dobro za moj narod. Na Narodnu stranku i Milana Radovica, kao jednog od njenih najvisih funkcionera, gledao sam kao na najvece neprijatelje srpstva, jer su se tada najostrije suprotstavili ovom projektu.Sada, dvije godine kasnije, kada premotam film, jasno mi je da su govorili istinu...
Preporuke:
0
0
14 ponedeljak, 15 decembar 2008 23:52
Tatjana, Podgorica
Poštovani Dražene,

kao što znate, izjave G. Kilibarde, koje se pominju u vašem tekstu su vezane za drugu polovinu 1999. godine, poslije čega je zakazana vanredna skupština Narodne stranke, i on je uvidjevši da nema pristalica njegovom novom političkom kursu, podnio ostavku i izašao iz Narodne stranke.

Što se tiče saradnje sa kompletnom opozicijom Srbije, pa kasnije i sa DOS-om, ona je počela kada je Miloševićev kandidat za predsjednika Crne Gore, G. Momir Bulatović dobio protivkandidata na izborima u G. Đukanoviću, koji je tada počeo da pridobija podršku cijelog demokratskog svijeta.
Da vas podsjetim, na inauguraciji Đukanovića, januara 1998. godine na Cetinju, u Vladinom domu su prisustvovali svi lideri demokratske opozicije Srbije, uključujući i predsjednika SRS G. Vojislava Šešelja.
To što se kasnije dešavalo sa Đukanovićem, posebno poslije izbora na kojima je DOS pobijedio, to je druga priča.
Takođe, tačno je da DPS i NS nijesu učestvovali na tim izborima, ali jeste G. Koštunica i DOS, a aktivisti Narodne stranke su bili njegovi opunomoćeni predstavnici na biračkim mjestima...Taj podatak, ako vam se ne uklapa u kontekst, možete ignorisati. To je već vaš problem.
Preporuke:
0
0
15 utorak, 16 decembar 2008 00:04
Milan Radović
Gospodine Nikčeviću,
Da li je tačno sledeće: "Toma Nikolić je organizovao sastanak koji je održan u Beogradu 18. jula 2006. godine kome su prisustvovali Andrija Mandić i Zoran Žižić, bivši potpredsjednik SNP koji je u referendumu bio na čelu Pokreta za zajedničku državu. Na sastanku je dogovoreno formiranje koalicije Srpska lista, utvrđen njen oblik i osnovne smjernice budućeg političkog djelovanja. Nikolić je, u svom intervjuu, najavio šta će biti osnovna predizborna tema buduće koalicije. Najavio je da Srpska lista nakon izbora neće stupati u savez sa strankama koje predvodi SNP jer će "doći do otvorene saradnje između Mila Đukanovića i Predraga Bulatovića". Na pitanje zašto Radikali prave koaliciju sa SNS, Nikolić je odgovorio: "Stavovi su nam uvijek bili skoro podudarni. Mandić je dobro istrajao i nije se priklonio zapadnim shvatanjima srpstva. Prepoznao je srpstvo na isti način kao SRS". Nikolić je istakao da Crnu Goru treba podijeliti na Srbe i ostale građane i pripremiti se za takvu politiku."

Da li je slučajno da ovo što se dešava u SNS-u dolazi posle "reformi" Tome Nikolića? Vi bi kao šef beogradske ispostave to morali znati. Ne izjasniste se da li ste za naprednjake u SNS-u, ili ste za zadržavanje srpskog prefiksa u imenu "moderne" stranke? Preporučio bih vam da, umjesto sa mojim, polemišete sa vašim ranijim tekstovima na ovim stranicama ili knjigom "Prava Srba u Crnoj Gori" koju ste ranije napisali. Nešto brzo mijenjate stavove.
Preporuke:
0
0
16 utorak, 16 decembar 2008 16:04
Nikola, Kotor
G. Radoviću,
tekst vam je odličan, i želim ovom prilikom da vam čestitam. Sve ovo što ste napisali, je činjenica od koje se ne može pobjeći. Nadam se da će to shvatiti i građani Crne Gore, i to veoma brzo i da će prema tome znati da se odrede na prvim narednim izborima.
Moja podrška Vama i Narodnoj stranci koju personifikujete neće izostati.
Na kraju, nemojte se puno obazirati na ove "profesionalne" Srbe, kojima nacija služi umjesto da oni naciji služe. Jer, nije dobro da neko živi i pozamašno zarađuje od toga što je Srbin, ili Francuz, već od svoga rada i profesionalnog angažmana. Znam, a i pamtim druga vremena, kada su isti ti ljudi bili "profesionalni" crnogorci po Beogradu i drugim gradovima bivše SFRJ, i dobro živjeli od toga. Dobro ste primijetili, nacija je istorijska kategorija, ona nastaje i nestaje, a čovjek i svi ljudi kao tvorevina Božja, su vječni, i vjerujem da će ubrzo doći vrijeme kada će svi živjeti od svoje profesije i struke, a da će ovi "nacionalni" radnici i djelatnici nestati...
Preporuke:
0
0
17 utorak, 16 decembar 2008 16:53
Ljubomir, Pljevlja
Definitivno je došlo vrijeme da se u Crnoj Gori jasno kaže, ko je ko i ko je šta radio ovih godina. Besmislene su priče koje su sve do ovih dana plasirali čelnici tzv. Srpske liste, koji su odnemagali jedinstvenu borbu opozicije protiv ove vlasti koja unesrećuje Crnu Goru.
Kada je Narodna stranka pozvala na opoziciono jedinstvo, odnosno da nastupimo sa zajedničkom listom, što je najbolji vid opozicionog dijelovanja (npr. DOS u Srbiji) Andrija Mandić je brže bolje potrčao u "Živu istinu" kod Darka Šukovića i rekao da je to besmislena inicijativa jedne male stranke, koja hoće da sačuva neke svoje sitne privilegije i narušava jedinstveni opozicioni kurs. Stvarno nisko!
Da Narodna stranka ne bi bila "kočnica" jedinstvenom opozicionom kursu, kako je kazao Andrija Mandić, Predsjednik Narodne stranke Predrag Popović je izjavio:"Ako je Narodna stranka "zbog svojih sitnih interesa" problem u tome da opozicija postigne jedinstvo, mi se odričemo svake privilegije i nećemo tražiti da se ime bilo kog člana Narodne stranke stavi na izbornu listu! Umjesto toga mi ćemo opoziciji pomoći koliko god budemo mogli da se sruši ova vlast, koja nam je oduzela pravo na dostojanstven život."
I šta se desilo. Niko nije ni riječ rekao posle toga.
E, danas se i Andrija Mandić priklonio se tom stavu da je najbolje da opozicija nastupi sa jedinstvenom listom. Ne svojom voljom, već naređenjem nekoga drugog, da ne bi ostao van opozicionog dijelovanja. Zbog toga i mora izvršiti reformu imena SNS.
Milan Radović je samo hronološki sredio istinit slijed događaja, kako se šta odvijalo kada je osnivana SL!
Gospodo Dražene i Srđane, zakopajte malo i u biografije Andrije Mandića, Gorana Danilovića, Slavena Radunovića, Novice Stanića i ostalih čelnika SNS i Srpske liste, možda i uspijete da otkrijete nešto što nije tako čisto! Ako ste Srbi, kao što se izjašnjavate, pišite ćirilicom, jer je to srpsko pismo!
Preporuke:
0
0
18 sreda, 17 decembar 2008 01:05
Drazen, Niksic
Tatjana, da ne sirim dalju pricu oko nekih stvari. Ali, oko tih izbora dileme nema. Aktivisti NS su zajedno sa aktivistima tadasnjeg koalicionog partnera DPS-om, upisivali ko izlazi na izbore.

Ovdje se govori o odnosu sns i ns. Svjedoci smo zadnjih mjeseci da nije dana bilo da neko iz ns, a najcesce portparol nije upitio nesto otrovno ka sns. Nemam nista protiv, i to je vid politicke borbe. Ali, priznacete malo je cudno da istovremeno pozivate na jedinstvo, a svakodnevno napadi, podmetanja i izmisljotine.
Preporuke:
0
0
19 četvrtak, 18 decembar 2008 18:05
Tatjana, Podgorica
Dražene, za ovo poslednje se potpuno slažem sa vama. Ali to je očigledno pitanje političke kulture i zrelosti, kako portparola tako i njegovog šefa, odnosno nalogodavca. To je odraz njihove nemoći, frustracije i kompleksa, ili su nešto drugo smislili, a meni to kao članu Narodne stranke nije poznato.

Međutim, ne slažem se ni sa kojekavim izmišljotinama koje su išle na račun Narodne stranke, a koje naprosto nijesu tačne. Dakle, nije Šoć izbucao pozive, već je izjavio da će to uradili ako nastave da mu ih šalju, nije Narodna stranka "registrovala" navodnu crkvu, niti akademiju. Nije prijetila građanima, da ako izađu na savezne izbore 2000. godine da će ostati bez posla, naprotiv, pogledajte u arhivi tadašnju izjavu Predraga Drecuna, ministra rada i socijalnog staranja, koji je pet dana pred te izbore dao izjavu, "da niko zbog izlaska na izbore neće ostati bez posla". Naravno, bilo je određenih pritisaka i prijetnji, ali od strane DPS-a. Međutim, i to je bilo pucanje iz prazne puške, jer niko nije imao posledica zbog toga.
Ali su zato imali članovi Narodne stranke i to samo nekoliko mjeseci kasnije kada su izašli iz vlasti. Preko pedeset ljudi je tada dalo ostavke na funkcije, a preko 70 je istjerano sa posla.
No, to ostavimo političkoj istoriji...
Preporuke:
0
0
20 subota, 20 decembar 2008 19:24
zeljko
Odusevljavam se sa kakvom lakocom g.Radovic u kontinuitetu razoblicava interesnu grupaciju koja se zove Srpska lista .
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner