четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Црна Гора: Нови правопис са два нова слова

Kоментари (5) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 субота, 11 јул 2009 13:53
Пеки
Која је ово комедија.
Препоруке:
0
0
2 субота, 11 јул 2009 16:45
Благоје
Знао сам да ми је име Миленка Перовића било познато од некуд. Тај Перовић, то вам је онај који је на оној трибини у Новом Саду био нападнут од стране оних скинхеда....
Препоруке:
0
0
3 субота, 11 јул 2009 18:50
Никола Маринковић
На ово се чекало дуго времена. Но, на страну са лингвистичким аргументима, питање књижевног језика је колико лингвистичко, толико и политичко, јер је књижевни језик један од стубова нације. Без нормираног црногорског језика црногорска нација не би могла да постоји.
Оно што је мени, као студенту србистике смешно превасходно је једна ретроактивна опаска ц(иј)ењеног попечитеља просветних д(ј)ела црногорске књажевине: да већ тридесет година пише црногорским језиком. То је глупост. Црногорски језик није могао постојати пре настанка нормативних приручника као што су Речник, Правопис и Граматика, тако да je др Перовић успео да на конференцији посведочи сопствено незнање чиме је сасвим долично зачинио представљање једног чисто политичког пројекта.
Препоруке:
0
0
4 субота, 11 јул 2009 21:59
Јован Јанковић
У вези коментара "Без нормираног црногорског језика црногорска нација не би могла да постоји", да ли то значи и да без америчког језика америчка нација не постоји?
Препоруке:
0
0
5 понедељак, 13 јул 2009 13:54
Никола Маринковић
Нисам стручњак за питање постојања америчке нације (далеко од тог), али америчка нација може да постоји као политички народ те државе, а сам енглески језик може да буде полицентричан што се тиче књижевне норме (што су неки предлагали за српски, тако да се заправо у ЦГ, БиХ, Хрватској и Србији говори један језик са неколико стандарда и имена). У принципу, у оба случаја (амерички и црногорски) питање језика је искључиво политичко.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер