четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Криза европске моралне валуте

Kоментари (5) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 четвртак, 23 јул 2009 15:49
Jedan ogorceni Pancevac
Ovaj slovenacko-hrvatski spor nam pokazuje da EU vise lici na nekadasnju Jugoslaviju iz vremena njenog raspada nego na zajednicu uredjenih drzava. Nama nije mesto u tom drustvu. EU? Hvala ne treba.
Препоруке:
0
0
2 четвртак, 23 јул 2009 18:21
Родољуб
Увек се слатко (злобно, злокобно) насмејем када нам сусједи (Хрвати) поруче да нас они неће условљавати приликом пријема, као њих Словенци.

Како је кренуло, пре ће нама Мило Ђукановић или шиптари "испоставити" неки "праг за саплитање", јер неће Хрвати скоро у ЕУ. Уосталом, не идемо паралелним путевима, него свако за себе. Муко жива...

А подметања, злурадости, и уживања у туђој муци никад доста. Погледајте колико се отворено међусобно мрзи цела бивша Југославија. И треба ли опет са њима у некакву "ЕУславију" (ц)? Никако!

Мада, она већ постоји, односи из СФРЈ су углавном задржани, што се Србије тиче. Осим што шиптаре сада финансира ЕУ, а не Србија.
Препоруке:
0
0
3 четвртак, 23 јул 2009 21:46
briga nas
Licno, ja bih voleo da Slovenci zakoce sve nas na putu ka EU. A ionako ce EU da se raspadne ako Hrvati udju u nju, po iskustvu.
Препоруке:
0
0
4 петак, 24 јул 2009 13:14
Владан Ненадић
Свако ко мисли да Хрватска неће уцењивати Србију приликом њеног уласка у ЕУ (поготово ако пре Србије уђе у ЕУ, што је извесно)је бескрајно наиван или му намере нису баш најчасније.

Србија и Хрватска имају спорну границу на Дунаву и нема те силе у ЕУ која ће убедити Хрвате да граница не иде средином реке (што је у сваком погледу најисправније, од политичког до географског), него да врлуда с једне на другу страну реке. Поготово што се на нашој страни Дунава налази више земље која по Хрватима припада њима, него обрнуто.

Зашто поред свих ових ставова Хрватске, признања Косова и Метохије, непрекидних злонамерних изјава њених званичника, неравноправног третмана наших предузећа у Хрватској, понижавајућег односа према избеглицама и повратницима, уз тужбу за геноцид приде, наша влада има тако попустљиву политику према тој држави питање је за неког медицинског стручњака. Или комисију за борбу против корупције, можда?
Препоруке:
0
0
5 субота, 25 јул 2009 10:57
Slava V.
Hrvati će u budućnosti biti neizmerno zahvalni Slovencima.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер