Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Akcioni plan za članstvo u NATO alijansi - (ne)premostiva provalija pred BiH i Dodikom

Komentari (14) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 10 decembar 2018 15:22
Plebiscit 1991/ referendum 1992-referendum za i protiv NATO
. Narodna skupština RS u oktobru prošle godine donoseći Rezoluciju o vojnoj neutralnosti, kojom se predviđa održavanje referenduma u RS o eventualnom priključenju bilo kom vojnom savezu

Mislim da će se istorija ponoviti kao i tokom jeseni 1991 i zime i ranog proljeća 1992 godine, kada je srpska nacionalna politika glasala na plebiscitu za ostanak u Jugoslaviji (zajednici sa Srbijom i Crnom Gorom) a hrvatska i muslimanska (bošnjačka) politika odgovorile referendumom o izlasku iz Jugoslavije. Mislim da neće biti većeg iskušenja za srpsku nacionalnu politiku od iskušenja sa ulaskom u NATO pakt na nivou iskušenja o ostanku u Jugoslaviji (sa Srbijom i Crnom Gorom). Kao što je Zapad priznao za važeći referendum o izlasku iz Jugoslavije, tako će će priznati eventualni referendum na nivou BiH o ulasku u NATO pakt a neće priznati srpski referendum o ne ulasku u NATO pakt, kao što nije ni srpski plebiscit o ostanku u Jugoslaviji 1991 godine. Velika iskušenja su na pomolu.
Preporuke:
21
3
2 ponedeljak, 10 decembar 2018 15:37
Crna Gora / BIH / NATO i Srbi
NATO pakt nije nažalost poštovao volju srpskog naroda ni u Crnoj Gori u pogledu ulaska Crne Gore u NATO pakt, čak nije dozvoljeno ni da se održi referendum o ulasku što je ranije bila standarda procedura. Crna Gora je jednostavno "usisana" u NATO pakt, a nažalost nema razloga da ne mislim da će identično primeru Crne Gore biti i sa BiH. U Crnoj Gori niko nije poštovao volju 35 odsto Srba, takođe neće poštovati ni volju 32 odsto Srba u BiH "NATO pakt će je usisati ko i Crnu Goru.Ukoliko baš i dođe do referenduma u Republici Srpskoj protiv NATO pakta, odgovoriti će referendumom za NATO pakt na nivou BiH i odnos će biti 68 naspram 32 odsto. Nažalost NATO pakt je pokazao na primjeru Gore, kako će raditi i u BiH. Hoće li biti rata nakon toga? Zbog preglasavanja Srba ko 1992 godine? Teško, Srbi na jednoj strani, NATO pakt i bošnjačka i hrvatska politika na drugoj strani? Jedini spas je Rusija i ruski vojni kišobran, približavanje Srpske Rusiji.
Preporuke:
25
3
3 ponedeljak, 10 decembar 2018 15:51
Auto moto Nato
Niti je Dodik nesto narocito protiv NATOa na cijim je tenkovima dosao na vlast niti su Izetbegovic i Dzaferovic narocito sretni da salju bosanske vojnike u Afganistan i druga muslimanska ratista i zbog toga gube godinama gradjena saveznistva. U Bosni nikad nista nije kako na prvu izgleda. U drzavnim organima skoro svi Nato ljudi (spijuni) su Srbi.
Preporuke:
14
8
4 ponedeljak, 10 decembar 2018 16:05
NATO pakt / Trojni pakt / paralele
Autor u članku navede"...Parlament BiH 2005. godine usvojio je Zakon o odbrani, u čijem članu 84. se jasno i precizno navodi: 'Parlamentarna skupština, Savet ministara, Predsedništvo, te svi subjekti odbrane, u okviru svojih ustavnih i zakonskih nadležnosti, sprovešće potrebne aktivnosti za prijem BiH u članstvo NATO-a'. Takođe, u junu 2009. godine tadašnji predsedavajući Predsedništva BiH Nebojša Radmanović u ime Predsedništva podneo je generalnom sekretaru NATO-a zahtev za prijem BiH u MAP"...


Upravo ovo je najveća strateška greška srpske nacionalne politike, što je na ovo pristala, jer na ovaj način ostavljen je prostor da se samo "gura dalje" uz obrazloženje "da je srpska nacionalna politika pristala na ulazak u NATO pakt". I to baš da srpski član Predsedništva BiH podnese zahtev za ulazak u NATO pakt? To ko kad je bilo pristupanje "Trojnom paktu"?
Preporuke:
15
2
5 ponedeljak, 10 decembar 2018 16:43
NATO / Srbi / saveznici / sukob / Rusija / Beograd
Mislim da protivnici srpske nacionalne politike najviše priželjkuju nove političke turbulencije u vezi sa ulaskom BiH u NATO pakt, da eventualno srpsko protivljenje ulasku u NATO pakt iskoriste kao priliku za "novo deljenje teritorija". Da se prikažu kao NATO saveznici a da Srbe predstave kao "negativce" i protivnike NATO pakta. Srpskoj nacionalnoj politici će biti potrebno mnogo političke mudrosti da postigne da Srbi ne uđu u NATO pakt s sa druge strane da ne dovede Srbe u otvoreni (ne samo politički već i vojni) sukob sa NATO paktom i njegovim saveznicima "pešadijom" na terenu (hrvatska i bošnjačka nacionalna politika). Verujte puno će trebati političke mudrosti i jaka politička i vojna podrška "u leđa" Srbima od Rusije jer teško da se može šta očekivati od Beograda koji u strahu od NATO pakta ne sme vojskom ni na Kosovo i Metohiju a trebao bi jer je Kosovo i Metohija srpska nacionalna teritorija. Protivnici srpske nacionalne politike očekuju sukob zbog NATO pakta.Računaju na njega.
Preporuke:
9
4
6 ponedeljak, 10 decembar 2018 21:47
Igor
Priča o NATO je pusta želja sarajevske čaršije da dobiju neku vrstu garanta koji bi sprečio samostalnost RS i hrvatskih kantona, ali od te želje (ulazak u NATO) nema ništa, pošto je za ulazak BiH u NATO pored raznih institucija u kojima ne može da se donese odluka bez Srba, neophodno i da Parlament BiH donese konačnu odluku, a tu poslanici iz RS imaju pravo veta u Domu naroda.
Preporuke:
12
1
7 ponedeljak, 10 decembar 2018 22:51
Republika Srpska / prisajedinjenje Srbiji
. Igor
Priča o NATO je pusta želja da


Bog te čuo brate da budeš u pravu ali tako se mislio i u Crnoj Gori, "puste želje" separatista, pa u vezi ulaska u NATO pakt, sve olako shvatanje.
Imali su Srbi i po Ustavu SR BiH 1991 i 1992 godine ustavne mehanizme za blokadu, ali nije pomoglo, izuzev posle rata "što je popravio neke stvari". Možda ponovo bude rata da popravi nasilno uvlačenje BiH u NATO pakt mimo volje Srba. Može da bude i na dobro po Srbe kao što se desilo sa stvaranjem Republike Srpske, možda nakon novog preglasavanja za ulazak u NATO pakt Srbi steknu potpunu nezavist od BiH i prisajedinjenje Srbiji. Ko će ga znati.
Preporuke:
11
2
8 ponedeljak, 10 decembar 2018 23:00
Ko noj s glavom u pesku
. ponedeljak, 10 decembar 2018 20:47 Igor
Priča o NATO je pusta želja sarajevske čaršije da dobiju neku vrstu garanta koji bi sprečio samostalnost RS i hrvatskih kantona, ali od te želje (ulazak u NATO) nema ništa, pošto je za ulazak BiH u NATO pored raznih institucija u kojima ne može da se donese odluka bez Srba, neophodno i da Parlament BiH donese konačnu odluku, a tu poslanici iz RS imaju pravo veta u Domu naroda.


Tipično, nipodištavanje i bežanje od problema, po onom već poznatom "ma lako ćemo mi s njima". Ukoliko bolje poznaješ situaciju na terenu treba da znaš da hrvatska nacionalna politika zbog Hrvatske u NATO paktu i BIH i Hrvate u BiH rado želi uvuću u taj pakt.
Preporuke:
6
8
9 ponedeljak, 10 decembar 2018 23:07
Pravo bez zaštite
. Igor
Priča o NATO je pusta želja sarajevske čaršije da dobiju neku vrstu garanta koji bi sprečio samostalnost RS i hrvatskih kantona, ali od te želje (ulazak u NATO) nema ništa, pošto je za ulazak BiH u NATO pored raznih institucija u kojima ne može da se donese odluka bez Srba, neophodno i da Parlament BiH donese konačnu odluku, a tu poslanici iz RS imaju pravo veta u Domu naroda.


Bog te čuo, da bude tako brate, ali zar zaista misliš da će NATO pakt poštovati sve to a da neće naći način da učini ko i sa Crom Gorom? Oni ako odluče da će nešto uraditi neće poštovati nikakvo pravno uređenje BiH, izmisliti će već nešto baš kao što nisu poštovali ni međunarodno pravo kada su 1995 godine bombardovali Republiku Srpsku a 1999 godine i Republiku Srbiju. I suviše su to veliki nasilnici i zločinci u NATO paktu da ih obavezuje bilo šta izuzev ako udari sila na njihovu silu.
Preporuke:
10
2
10 petak, 14 decembar 2018 11:19
Bumerang najavljuje sukob NATO-a i Rusije u BiH
U opširnoj analizi povodom pokretanja Akcionog plana za članstvo (MAP) BiH u NATO, američka agencija Blumberg upozorava da bi sledeći sukob NATO sa Rusijom mogao da se vodi na Balkanu, navodeći da se Alijansa nada da će primiti još članica sa Balkana, gde je „upletena u borbu za uticaj sa Rusijom”.
U tom kontekstu, Blumberg ukazuje da se većina Srba u BiH, zajedno sa svojim liderom Miloradom Dodikom, oštro protivi članstvu te zemlje u NATO, za razliku od muslimana i Hrvata koji pozdravljaju bliže odnose sa NATO.
Agencija ističe da je NATO ove godine već jednom potisnuo Rusiju u borbi za uticaj na nekada komunističkom istoku Evrope, a da se sada sprema za još jedna obračun „na mestu najvećeg nasilja na kontinentu od Drugog svetskog rata”.
Kako objašnjava, nakon što je Alijansa primila Crnu Goru u svoje članstvo, „bacila je oko” na BiH, zemlju u kojoj je pokrenula svoju prvu borbenu operaciju 1995. godine.

Politika Beograd
Preporuke:
1
0
11 petak, 14 decembar 2018 16:23
Da se ne ponovi 1995 / 1999 godina
Dodik mora dati neke odgovore za slučaj ako.
1.Ako dođe do preglasavanja i ako NATO uvuče BiH u NATO pakt, koji je njegov odgovor, hoće li ratovati protiv NATO pakta i njegove "pješadije" na terenu ( Hrvata i Bošnjaka), te ko će Srbima "čuvati leđa" u eventualnoj situaciju da ponovo moraju ratovati protiv NATO pakta? Da se ne bi desilo slično 1995 i 1999 godini? Ovo ne pišem radi provociranja, nego sasvim iz najboljih namjera, jer me brine takva mogu da Srbi ponovo kao i 1995 i 1999 godine ostanu sami protiv NATO pakta i njegove "pješadije" na terenu. Dodik mora osigurati čvrstu podršku Rusije , ukoliko kako da izbjegne ponavljanje 1995 i 1999 godine.
Preporuke:
0
0
12 petak, 21 decembar 2018 13:00
Sastanci bez Srba
Sarajevo – Da je u BiH svaka priča o eventualnom ulasku zemlje u NATO besmislena, ukoliko nije utemeljena na kompromisu konstitutivnih naroda, dokaz je i sednica Komisije za NATO integracije BiH, koja je održana juče u Sarajevu.

Na tu sednicu nisu došli srpski članovi, jer su želeli i na taj način potvrditi privrženost Rezoluciji o vojnoj neutralnosti Republike Srpske koju političko Sarajevo, sudeći po potezima koje vuče u poslednje vreme – ignoriše.
Preporuke:
0
0
13 petak, 21 decembar 2018 13:24
Za i protiv NATO pakta
Ništa me ne bi začu "da se istorija ponovi" da bez obzira na protivljenja srpske nacionalne politike održe referendum o ulasku u NATO pakt, kao što su 1992 godine, bez obzira na prethodni srpski plebiscit o ostanku u Jugoslaviji, proveli referendum o nezavisnosti / izlasku iz Jugoslavije . Nema tamo političke pameti, nije je bilo 1992 godine, nema je ni danas a neće biti ni u budućnosti. Njima je cilj da Srbe predstave "negativcima" koji su protiv NATO pakta i da dovedu do neke vrste sukoba NATO pakta sa Srbima. Nije ni sporno da će ukoliko se nastavi s protivljenjem NATO pakta do neke vrste sukoba sa NATO-om doći, istorija se inače ponavlja, i ranije su bili sukobi, ali pravo pitanje za srpsku nacionalnu politiku je jeli i koliko je obezbedila podršku Rusije u eventualnoj konfliktnoj situaciji. Pitanje je kako će Rusija reagovati, samo deklarativno ili vojno kao što i NATO pakt svugde čini.Mislim da dolaze teška iskušenja na nivou iskušenja 1992 godine.
Preporuke:
0
0
14 petak, 21 decembar 2018 13:47
Rusi i NATO
U svoj ovoj aktivnosti oko NATO pakta sama "vojna neutralnost" neće pomoći bez čvrstih garancija Rusije da će stati u zaštitu Srba ukoliko NATO pakt nešto pokuša kao što je činio i ranije. Samo podrška Rusa. Znači što pre sa Rusima napraviti ugovor o vojno političkoj saradnji.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner