Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

BiH, NATO i Srbija - gde vodi Vučićevo "razgraničenje" na KiM?

Komentari (12) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 23 februar 2019 17:50
penzioner Cviko
Verovali svojim očima ili ne, po svoj prilici, opet nam dolazi doba da se oružje proba. Kao što znamo iza svega stoje finansijski krugovi iz Amerike i Engleske. Oni su pokretači svakog zla i nesreće, pogotovo ovde na Balkanu. Kupili su i ujedno ucenili domaće političare koji su prihvatili da sprovode politiku koja su im naredili. Jedini im problem je "kako i na koji način"? Videćemo!? Ti političari koji su se u međuvremenu "nafatirali", jedino što mogu da izgube jeste adresa stanovanja. Uspeli, neuspeli, otići će u inostranstvo gde će lagano da krckaju kupljene nekretnine... A mi? Ostaje nam da probamo oružje bez obzira na dosadašnja iskustva. Kad ovom dodamo "migrante" onda je situacija još gora. Zato političari koji nas vode u propast pod hitno moraju podneti ostavku. Bolje je da oni izgube glavu od svojih naredbodavaca, nego da mi sitna raja stradamo zbog njih. Ovo što sam napisao, biće, malo morgen...
Preporuke:
21
2
2 subota, 23 februar 2019 18:36
Kako piše štampa
Posle nemačkog lista „Frankfurter rundšau”, koji je objavio navodni plan o podeli Kosova koji su usaglasili Evropska unija i SAD, danas se u prištinskoj štampi pojavio sličan tekst, uz tvrdnju da iza takvog plana stoje SAD, Francuska i Rusija.
„Bota sot” piše da su Vašington, Pariz i Moskva pripremili sporazum o „karakteru prijateljstva i dobrosusedskih odnosa” između Beograda i Prištine, koji bi navodno trebalo da se potpiše u periodu od 28. juna do 13. jula ove godine.
Kako tvrdi taj prištinski list, pozivajući se na agenciju „Presheva jone”, sporazum ima 22 tačke, i predviđa priznanje i ulazak Kosova u Ujedinjene nacije, zatim izmenu granica, kao i poseban status za srpske svetinje na Kosovu, a Srbiji se obećava ulazak u Evropsku uniju 2021. ili 2022. godine.

Izvor "Politika" BEOGRAD.
Preporuke:
6
4
3 subota, 23 februar 2019 18:56
Plebiscit / referendum / Jugoslavija / NATO
Mislim da će se istorija ponoviti kao i tokom jeseni 1991 i ranog proljeća 1992 godine, kada je srpska nacionalna politika glasala na plebiscitu za ostanak u Jugoslaviji (zajednici sa Srbijom i Crnom Gorom) a hrvatska i muslimanska (bošnjačka) politika odgovorile referendumom o izlasku iz Jugoslavije. Mislim da neće biti većeg iskušenja za srpsku nacionalnu politiku od iskušenja sa ulaskom u NATO pakt na nivou iskušenja o ostanku u Jugoslaviji (sa Srbijom i Crnom Gorom). Kao što je Zapad priznao za važeći referendum o izlasku iz Jugoslavije, tako će će priznati eventualni referendum na nivou BiH o ulasku u NATO pakt a neće priznati srpski referendum o ne ulasku u NATO pakt, kao što nije ni srpski plebiscit o ostanku u Jugoslaviji 1991 godine. Hoće li Srbi ratovati da bi onemogućili prisilno priključenje NATO paktu? Pitanje je koliko je i sama srpska nacionalna politika iskrena u odnosu na priključenje NATO paktu (vojne vežbe sa NATO, partnerstvo, saradnja, komanda NATO u ministarstvu .
Preporuke:
13
2
4 subota, 23 februar 2019 19:00
Strateško pitanje
Svaka čast autoru što prepoznaje značaj ove teme, priključenja NATO paktu, te već treći članak , možda i četvrti piše na tu temu. Izuzetno bitno strateško nacionalno pitanje, koje će uveliko odrediti sudbinu Republike Srpske, što autor očigledno primećuje.
Preporuke:
15
1
5 subota, 23 februar 2019 19:03
Nedo
Mozda ce zaista opet da dodje doba da se oruzje proba? Medjutim, rusko "istocno pitanje" je ponovno na dnevnom redu. Nije to ona Rusija iz 1992/99 godine. Sva opiranja Srbije i RS oko NATO pakta su iz ruskog daljinskog upravljaca. Ako se i pemere granice oko Kosova, nece se pomerati granice BiH. To jednostavno nece dati americka i britanska vlada. Ali zauzvrat ni Rusi nece dati Srbiji i RS ulazak u NATO. To ce da bude nova hladnoratovska nagodba.
Preporuke:
4
8
6 subota, 23 februar 2019 19:49
Ah
Vučićevo "razgraničenje" vodi u nestanak ne samo RS već i Srbije. Nikada u istoriji nismo imali ovakvu štetočinu na vlasti. Neka nam je bog na pomoći ako ga skorije narod ne primora na ostavku.
Preporuke:
39
0
7 nedelja, 24 februar 2019 12:54
Rex
Ulazak srbije u NATO do 2021 je nemoguc
Preporuke:
3
1
8 nedelja, 24 februar 2019 22:40
penzioner Cviko
U celoj ovoj priči izostao je jedan važan faktor koji polako pokazuje svoje obrise na Balkanu. To su teroristi ili "migranti" koji se koncentrišu na području Kosova iMetohije te Federacije BiH. Sa njima slika koju sada imamo biće drugačija.
Preporuke:
6
0
9 ponedeljak, 25 februar 2019 00:25
Gorštak
Vučić je infantilni nedozreli teletabis beskonačne sujete koji umišlja da je državnik (rekli mu mama i tata). On vodi zemlju u propast.

Ideja da prihvatiš 10-20 ustupaka u sklopu serije "kompromisa" a da druga strana ne ispunjava svoj deo, i da kao najveći debil budeš nasamaren 10-20 puta na potpuno isti način sve samo gubeći i ništa ne dobijajući, i naivno verejući da će "veliki brat" zbog te slepe poniznosti i odanosti da počne da te ceni u nekom trenutku, i na kraju da stane na tvoju stranu i tako te podrži u nekom jadnom ponižavajućem zahtevu prilikom poslednjeg izdajničkog potpisivanja u Briselu - je ili krajnji amaterizam ili (što je verovatnije) svesna i namerna izdaja (zbog neke ucene i(li) datog obećanja) koju idejno i moralno bedne nekreativne propalice žele da prošvercuju kroz javno mnjenje kao mudru i najbolju moguću politiku.

Počeo je samo sa izdajom Kosova, a sada su i R. Srpska i NATO već u istom košu. Šta li je sledeće, pitam se?
Preporuke:
16
0
10 utorak, 26 februar 2019 10:56
Nekadašnja Južna Srbija, sadašnja Severna Makedonija, buduća Severna Grčka provincija
Primer kako su Srbi "bez ispaljenog metka" izgubili nekadašnju Južnu Srbiju.
Grčki ministar odbrane Evangelos Apostolakis rekao je da Grčka teži tome da postane glavni strateški odbrambeni partner Sjeverne Makedonije, prenosi makedonski portal A1on.
- Naša težnja je da postanemo glavni strateški odbrambeni partner Sjeverne Makedonije u održavanju mira i jačanju saradnje na Balkanu - istakao je Apostolakis u intervjuu za grčki list "Kathimerini".
Apostolakis je u prvom intervjuu od preuzimanja funkcije ministra odbrane objasnio da bi, ukoliko Grčka pruža doprinos u transformiranju vojske Sjeverne Makedonije, to moglo zaustaviti utjecaj drugih regionalnih kandidata.
- Provođenje Sporazuma iz Prespe i integracija Sjeverne Makedonije u NATO kreiraju preduvjete za jačanje i proširenje saradnje sa susjednom zemljom u oblastima odbrane, učvršćujući uzajamne odnose i osiguravajući više beneficija koje nisu samo u oblasti odbrane - napomenuo je ministar.
Preporuke:
1
0
11 utorak, 26 februar 2019 10:59
Kako je bez ispaljenog metka izgubljena Južna Srbija / Makedonija?
Jedan predlog za autorski tekst?
Preporuke:
1
0
12 petak, 01 mart 2019 12:05
.
Zanimljiv članak na linku

https://poskok.info/nikakva-palestinizacija-bosnjacka-drzava-kada-bi-je-bosnjaci-htjeli-bila-bi-posve-kompaktan-teritorij/

Upravo za razmišljanje na današnji dan kada je izglasano na referendumu otcepljenju od Jugoslavije. Članak za razmišljanje.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner