Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Evropa ili Kosovo

Komentari (27) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 sreda, 30 decembar 2009 16:07
Dragan
Profesore hvala Vam na ovom tekstu, posebno na zapažanju da se vlast i kontrolisani mediji trude da po svaku cenu pitanje Kosmeta marginalizuju i potisnu u drugi plan. Neka svako pokusa da se priseti kada je poslednji put cuo neku vest o Kosmetu?I koliko je puta pomenuto(tačnije prećutano)u ovim danima slavlja da za Srbe sa KiM NEMA belog sengena? Ko još spominje 6 tačaka koji su predstavljeni kao velika pobeda zarad prihvatanja EUleksa?
Preporuke:
0
0
2 sreda, 30 decembar 2009 16:24
Milan Marinković
Srpska vlast bi trebalo da prizna Kosovo i uspostavi sa njim snažne diplomatsko-dobrosusedske odnose ne zato što će to eventualno biti uslov kod učlanjenja u EU, već stoga što će na takav način mnogo više i kvalitetnije moći da pomogne kosovskim Srbima za koje tobože toliko brine. Ne vodi se briga o ljudima demagogijom i pretnjama da ne izlaze na izbore, nego hrabrim potezima koji su usklađeni sa realnošću; anticipiranjem događaja i procesa, a ne pukim jalovim reagovanjem na njih.

Nedavno je ministar policije Kosova lepo primetio da Srbiju i Kosovo muče istovetni problemi - nezaposlenost, organizovani kriminal, korupcija - te je to još jedan razlog da počnemo konstruktivno da sarađujemo, tim pre što ćemo ionako kad-tad zajedno biti deo Unije. Ali našim oligarsima je milije da zaglupljuju narod praznim deklaracijama na bazi mitova i bajki nego da odlučno preduzmu delotvorne poteze.

Srbija bi mogla da promeni kolosek i sa glavnog pređe na alternativni. Dok je glavni onaj do sada sprovođen – učlanjenje u EU kroz uobičajeni proces – dotle bi alternativni bio što čvršće povezivanje sa Evropskom unijom, ali bez učlanjenja, nešto slično onome što rade Norveška i Švajcarska.


Izvinite, ali upoređivati Srbiju sa Norveškom i Švajcarskom je isto kao upoređivati Fiću sa Mercedesom S klase.
Preporuke:
0
0
3 sreda, 30 decembar 2009 17:11
Misaiv
Sledeca veoma krupna prepreka je upitnik EU za pocetak pregovora. U njemu izmedju ostalog moramo da navedemo, povrsinu i broj stanovnika Srbije.
Presuda suda sigurno nece reci da je Kosovo imalo pravo na odcepljenje, cak i Amerika tvrdi da je to jedinstven slucaj. Nikom ne odgovara da se na takvu presudu posle pozivaju, Abhazija, Tajvan, Katalonija.
To ce sigurno biti presuda koja ce otvoriti vise pitanj, nego sto ce dati odgovora.
Preporuke:
0
0
4 sreda, 30 decembar 2009 17:39
Jasna Simonovic
Razuman članak...

"Srbija bi mogla da promeni kolosek i sa glavnog pređe na alternativni. Dok je glavni onaj do sada sprovođen – učlanjenje u EU kroz uobičajeni proces – dotle bi alternativni bio što čvršće povezivanje sa Evropskom unijom, ali bez učlanjenja, nešto slično onome što rade Norveška i Švajcarska."....

Svakako! Kad je zakrceno, traži se alternativni put...Mozda "funta" i "dinar" mogu nekako da se potrefe zajedno u 2020, a do 2014 da se mi sredimo prekookeanski?

Milan Marinkovic..."Izvinite, ali upoređivati Srbiju sa Norveškom i Švajcarskom je isto kao upoređivati Fiću sa Mercedesom S klase"...
Baš tako! Koji je jugoslovenski "spoljno-trgovinski gigant" bio generalni zastupnik Mercedesa?
Ima li ko još uvek "Fiću" da ga balsamujemo dok se nad Jugom ne odvijore sve zastave Zastave?
Nacionalna klasa, nema šta...
Preporuke:
0
0
5 sreda, 30 decembar 2009 18:13
Ala
Uvek Kosovo.
Uskladiti standarde i zakone sa relevantnim EU ali samo u svoju korist.

Danas u Beogradu,dogodine u Prizrenu!
Preporuke:
0
0
6 sreda, 30 decembar 2009 18:20
paja patak
@Milan Marinković: A zaboraviste da dodate još i ukidanje Republike Srpske (ili još niste stigli da proradite današnji Financial Times?). Zaista – neoprostiv šlamperaj s Vaše strane!
Preporuke:
0
0
7 sreda, 30 decembar 2009 18:31
Nebojša Malić
Srpska vlast bi trebalo da prizna Kosovo i uspostavi sa njim snažne diplomatsko-dobrosusedske odnose


Posle ovoga, svaki dalji komentar "Milana Marinkovića" je suvišan.

A Mijatovićev tekst može da se čita na nekoliko načina. Donekle sadrži kritiku marketinške strategije Borisa i Drugova, ali samo na pragmatičnom planu (da li može da uspe ili ne). Maltene prizivanje određene presude sugeriše da je za Mijatovića dilema u naslovu rešena u korist Evrope. Tako da ova alternativna politika ispada "budite fini prema Rusiji i Kini, da se ovi ne dosete pre nego što ih zeznemo." A posle, valjda, nije bitno. Sve liberalno, i demokratski.
Preporuke:
0
0
8 sreda, 30 decembar 2009 18:57
PETI ELEMENT
Presuda Međunarodnog suda pravde će biti VIŠESMISLENA jer se mora razumeti činjenica da je na snazi projekat pod patronatom SAD i EU,odnosno NATO. Presuda ne sme da dozvoli mogućnost stavljanja prethodno navedenih u podređeni položaj. Ali to i nije presudno, značajnije od svega jeste verovatnoća da ćemo i bez nužnog priznanja tzv. drževe Kosovo, jednog dana biti primljeni u EU sa PODRAZUMEVANIM, već prethodno primljenim k znanju, stanjem stavri, odnosno bez Kosmeta kao sastavnog dela teritorije. Naravno, i tzv. Kosovo će umeđuvremenu statsati za kandidata i nije isključeno da istovremeno budemo primljeni u EU.
PS. Eksplicitno postavljena dihotomija: Evropa ili Kosovo dodatno potencira utisak o pomirenju sa aktuelnim stanjem stvari. Ovu dilemu zapravo treba izbegavati. Jednostavo treba reći: Bez KOsova nema EU!
Preporuke:
0
0
9 sreda, 30 decembar 2009 20:31
goran
Jedino je Koštunica hteo i u Evtopu i da zadrži Kosove,ali političkoj eliti se žurilo da što pre pozitivno opdgovori na zahteve zapadnih sponzora pa je Koštunica sklonjen.Svejedno bi u EU ušli ne pre 2018 ali današnja vlast ne bi skinula kajmak da je neko drugi na vlasti.
Preporuke:
0
0
10 sreda, 30 decembar 2009 20:55
bgd
Tu nema dileme,Kosovo je uvek bilo srpsko i bice i dalje.Kosovo i Metohija su kolevka nase drzavnosti i duhovnosti.Smesno je i pricati o tome da se bira izmedju Kosova i Evrope.Bila je Evropa tri puta u dvadesetom veku kod nas,pa sta smo imali od toga,samo zrtve.Bila je Evropa u Prvom i Drugom svetskom ratu kod nas,a bila je i devedesetih kada su nas bombardovali.Vise mi trebamo Evropi nego Evropa nama.Ali kada dodje nase vreme za uclanjenje u Evropsku Uniju,Evropska Unija nece vise biti toliko aktuelna.Tada ce se javiti druge ekonomske sile u svetu,a za nas ce biti daleko privlacnija Rusija,jer u Rusiji ce zivotni standard tada biti na visem nivou nego u Evropskoj Uniji.Dileme nikada nece biti,jer je nije bilo nikada u hiljadu godina ,i za Srbe je Kosovo bilo najvaznije.
Preporuke:
0
0
11 sreda, 30 decembar 2009 22:06
Cernisevski
Evropljani svakako misle da će Srbija pred vratima Evrope pokleknuti i u dilemi „Evropa ili Kosovo” izabrati Evropu.

- jedini nacin da se ovo spreci je da mi ne mozemo da uticemo na resavanje ove dileme - znaci ili da nas EU nikada pod bilo kojim uslovima ne prihvati, ili da kao takva prestane da postoji, odnosno da ne bude vise interesantna kao opcija. Svaki drugi scenario vodi upravo do ovoga sto je autor naveo - pokleknucemo i to je to. To jest, vec smo pokleknuli, osalo je jos samo da se to operacionalizuje. Ko to jos ne vidi, bojim se da je slep kod ociju...
Preporuke:
0
0
12 sreda, 30 decembar 2009 22:21
g.loci
ne,ne...sigurno nije u pitanju za srbiju, evropa ili kosovo!
ja i ne znam da li neko pita balkanske drzavice uopce za necega!?
pa i EU- sigurno nije projekat balkanskih i ex-komunistickih drzava,pa i sam naslov clanaka mi je malo tuzno i "tragicno"!
kako izgleda nije u nama da odlucijemo o "nasu EU-buducnost",jer to bi znacilo da smo mi koji faktor koji odlucuje o necega!!
kratko:- mi ne idemo nikuda,posebno ne u EU, nego eu dolazi kod nas, a najgorje je sto dolazi tako"genijalno" i "ne/primetno" da nama uvijek izgleda(cini) kao da mi idemo u pravac EU, pa i zato moramo jos koju molbu,neke uslove ispunjivati,kao ono sa kosovom ili bez nje itd.,...- a u sustini to je sasvim jedan suprotan slucaj!!!
EU ce doci na balkan, i to bez neki nas poziv ,a pogotovo ne radi nas nego zbog svoga "BALK/a/ONA"-jer kuca bez balkona,nije prava kuca a bez dvorise i da ne pricamo!!!!
pa zato dilema "srbija sa ili bez kosovo u evropu",je samo jedna prazna prica,"fraza" i agonija nase "ne/sbosobnosti" percepcija stvarnog stanja!!!
a tragedija u tome je sto se mi vise(jos i dalje) medjusobno svadjamo(kosovo da ili ne) "drugima" i te kako odgovara, jer tako moze se jos bolje bez kontrole "naroda"(jer narod je vise nego umoran,zbunjen, i u kolapsu)da naprave svoj biznis,kao na primer u "prodaju" drustevene imovone - a ta imovina je ono "citava stvar" sta s´mo mi na Balkanu zvali DRZAVA (inkl. i nase snove za koje s´mo se tako nadali)!!!

koja je to ironija,ipak volim EU kao takvu,nego balkan kao vakvu!?
Preporuke:
0
0
13 sreda, 30 decembar 2009 23:32
Jasna Simonovic
G.Loci...Izuzetno pametno razmišljanje...
Kad stojimo u mestu a voz prolazi, čini nam se da se mi vozimo...
EU dolazi, pa nek dolazi! Evo pozivamo ih iako im ne treba poziv...
Meni je normalno što EU bira balkon, a ne dvorište...Na balkonu se može uz kaficu svašta dogovoriti (samo da niko ne iskače, ne daj Bože, a i da ne traži zavere i veštice jer Balkan je holy woods),a sa njega se može lepo mahati....party posetiocima...
Normalno bi bilo da US bira dvorište...jer se na balkonu ne može prirediti party na koji su Ameri navikli....
A kuća sa balkonom ili balkonima i dvorištem, to je onda jedna celina...Onda smo svi sabrani, saborni i jedni....
U svakom slučaju imovina je bitna....da svi vuci budu na broju i sve ovce site!...Gde je?
Preporuke:
0
0
14 četvrtak, 31 decembar 2009 00:07
Plodovi gneva
Srbija može postati deo EU samo kada prizna nezavisnost Kosova i Vojvodine i unitarnu BiH.
Ućiće u EU za deset ili petnaest godina, zajedno sa BiH, Albanijom, Crnom Gorom i Makedonijom. Osnovni motiv evro birokrata za učlanjenje ovih zemalja biće značajno povećanje procenta stanovništva muslimanske veroispovesti u okviru EU.

Možda je još uvek prerano, ali treba očekivati da će se uskoro u Srbiji pojaviti politička opcija koja će u svom programu imati evroskepticizam, antiglobalizam i otklon prema eufemizmu zvanom ''politička korektnost''.

Željno očekujem. I, spreman sam da se uključim.
Preporuke:
0
0
15 četvrtak, 31 decembar 2009 00:38
Steva Nadrljanski
A što ne bi M. Marinković to lepo pokazao svojim primerom, pa da svoj stan lepo ustupi nekolicini onih nesretnih Šiptara što rmbače po Beogradu, a spavaju po desetorica po kojekakvim šupama? Ne bi li bilo dobro da s njima uspostavi snažne humanitarne odnose i tako doprinese opštem rešavanju loše ekonomske situacije, time što će im prepisati imovinu?
Preporuke:
0
0
16 četvrtak, 31 decembar 2009 02:21
Nikola Turajlić
Što se to dešava s autorom, jednom od srpskih neoliberalnih perjanica. Da li je moguće da je isti postao euroskeptik zbog tako trivijalne stvari, kao što je priznanje nezavisnosti Kosova. Istina je da se isti zalaže za teritorijalni integritet Srbije (kritika vojvodjanskog statuta), ali je nepojmljivo, da pogazi sve neoliberalne vrednosti.
Koji su autorovi motivi za ovakav bogohulni čin. Ne mogu poverovati da je tekst napisao ponesen svojim rodoljubivim srcem, jer ga držim za racionalnog, da ne kažem proračunatog čoveka.
Dozvolit ću si slobodu da pokušam odgonetnuti razloge ovog nestandarnog postupanja jednog neoliberala.
Polazeći od toga da je autor neoliberal postao, ne iz uverenja (za to je bio prestar), već iz komercijalnih razloga, zaključujem da je ovaj shvatio da je nužno napustiti brod koji tone i oprati se pred srpskom, što stručnom to i laičkom javnošću. Naime istom je, kao ekonomskom stručnjaku, jasno da se srpska privreda nalazi pred urušavanjem, što će imati negativne reperkusije na zagovornike bezumne ekonomske politike, kojom je dovedena u ovakovo stanje.
No da predjem na sadržaj teksta. Autor zagovara onu narodnu da je bolje imati vrapca u ruci (privilegovano partnerstvo) nego goluba na grani (članstvo u EU). To je jasno svakom razumnom i samo pismenom čoveku, a i vladajućoj eliti koja se članstvom koristi u propagandne svrhe, radi održavanja na vlasti.
Simptomatično je da su se većina komentatora upustila, ne u ocenu zaključaka autora, već u obranu KiM, čiji ostanak u suštini ovaj zagovara.
Moram dodati da se većina komentara na NSPM praktično ne da čitati jer se, umesto ocena autorskih tekstova, svode na dokazivanje, obračunavanje i uveravanje kojekakvih "provokatora" koji imaju probleme sa percepcijom stvarnosti i kojima je potreban tretman u zato ovlaštenim institucijama, a ne savetovanje na NSPM.
Preporuke:
0
0
17 četvrtak, 31 decembar 2009 05:03
Milan Marinković
Hajde da pokušam da sagledam stvar iz ugla prosečnog čitaoca ovog sajta. Jasno je da taj čitalac smatra da se od Kosova ni po koju cenu ne sme odustati. Trenutno je zvanični Beograd izabrao da se u "odbrani" Kosova služi diplomatskim sredstvima - konkretno: raspravom pred Međunarodnim sudom u Hagu. Čak i da konačna odluka suda u ovom slučaju bude onakva kakvu iščekuju najokoreliji optimisti (Jeremić), to jest da sud nađe da jednostrano proglašena nezavisnost nije u skladu sa međunarodnim pravom, takva odluka u praksi ne bi ništa promenila po pitanju realnog statusa Kosova. Drugim rečima, takva presuda i kad bi bila doneta (što se neće desiti, ali čisto hipotetički) mogla bi jedino da posluži Tadiću i njegovom "malom od palube" da njome mašu kao svojim "ogromnim uspehom" i na taj način samo produže zamajavanje naroda. Ili vi zaista verujete da bi najuticajnije zemlje sveta sa SAD na čelu naprasno povukle svoja priznanja Kosova?

U tom slučaju kao jedina alternativa preostaje oružani rat, što bi većina čitalaca - sledbenika ovog portala, verujem - štaviše, ubeđen sam - podržala. E pa, pitam ja vas: da li iko iole realan veruje da bi Srbija još jednom smela sebi da dopusti luksuz da se suprotstavi najmoćnijoj vojnoj sili na svetu, pogotovo nakon iskustva od pre 10 godina kada nas je taj isti NATO urnisao bombama i pokazao nam koliko smo mali i nemoćni?

I samo bih još zamolio: bez ostrašćenih odgovora.
Preporuke:
0
0
18 četvrtak, 31 decembar 2009 10:49
Karan
Dragane, istina je da vlast i kontrolisani mediji nastoje da marginalizuju pitanje KiM ali....To su isto pokusali i sa pokojnim Patrijarhom, za 2.god.nisi mogao procitati 5 puta informaciju o Njegovom zdravlju,kad ono na sahrani milionce ljudi.Mozes misliti koliko bi ih bilo da ljudi malo bolje stoje materijalno ito mi daje nadu da ce tako biti i sa KiM.
Preporuke:
0
0
19 četvrtak, 31 decembar 2009 11:11
Jasna Simonovic
Milan Marinkovic, "Ili vi zaista verujete da bi najuticajnije zemlje sveta sa SAD na čelu naprasno povukle svoja priznanja Kosova?"..

Da li vi verujete da bi zaista iko normalan, cak i ako se izuzme kosovski zavet i ako se izuzme da se uopste mi pitamo (vidite komentar G.Loci), ostavio toliki kapital na rastur nekim komercijalnim i humanitarnim entitetima iz EU?

Milan Marinkovic,"U tom slučaju kao jedina alternativa preostaje oružani rat, što bi većina čitalaca - sledbenika ovog portala, verujem - štaviše, ubeđen sam - podržala"...

Prvo, nemojte biti ubedjeni...pogotovo ne u tako ozbiljnu tvrdnju ...Ako izuzmem "ratno huskacku notu" koju ste, verujem, nesvesno napisali, mogu reci da vecina ljudi na nspm, vidjeno iz mog ugla, trazi normalan nacin komunikacije i suzivota...

Uostalom, i Jugosloveni 99. uglavnom "nikom pon
ikose" - u tutanj, a kamoli Srbi (mislim na drzavljane Srbije) koji vec sirom sveta lupaju u dobos i pevaju u daire...

Alternativa uvek postoji, samo ponekad nije dovoljno nisko da je svako vidi, ponekad treba i podici glavu gore...

Mir svima!
Preporuke:
0
0
20 četvrtak, 31 decembar 2009 12:48
Baja Baja
"Srbija bi mogla da promeni kolosek i sa glavnog pređe na alternativni. Dok je glavni onaj do sada sprovođen – učlanjenje u EU kroz uobičajeni proces – dotle bi alternativni bio što čvršće povezivanje sa Evropskom unijom, ali bez učlanjenja, nešto slično onome što rade Norveška i Švajcarska." Pa valjda bi alternativni put bio čvršće povezivanje sa Rusijom.
Preporuke:
0
0
21 četvrtak, 31 decembar 2009 13:40
Jasna Simonovic
Baja Baja, "Pa valjda bi alternativni put bio čvršće povezivanje sa Rusijom."..
To ne mo#e biti alternativan put, to je vec davno "osvojena" stanica...A na stanici se danas mo#e kupiti svasta, od "igle" do "lokomotive"....

Srecno novo leto...
Preporuke:
0
0
22 četvrtak, 31 decembar 2009 14:21
thinkin maize
Dragi Milane Marinkoviću, svaka Vam se pozlatila!
No, samo bih da Vas podsetim, niste prvi koji se zalaže za "konstruktivnu saradnju Kosova i Srbije"!
Pre Vas (i Borisa, ali ne Bekera!) tu šansu je imao
i "junak onih dana", "legendarni" Crni Gruja! Njegov
"prijatelj" "Srboljub" (sa "govornom manom"= "upleće"
"Lj", "Ć" i "Nj" gde treba i gde ne treba!) predlaže mu da Crni Gruja zažmuri na jedno oko i propusti mu karavane sa "pogaćom na ljebac", koja kad se
"puši na ćibuk" u glavi biva malo "fiju, fiju"! I tako Crni Gruja propusti "poslovnu šansu" (XIX) veka!

"naš" će Boris (ne Beker!) i sa njim cela Serbija da krenu u tu Jevropu "bratski zbratimljeni" sa prijateljskim kosovskim narodom! Da "izvozimo" u tu Jevropu deficitarnu robu! "Pogaća na ljebac", nego šta! Tu će da nam "pomogne" svijetli sultan sa Bosfora, padišah Abdulah Gul! Sve ćemo jesti rahat-lokum, a igraće nam male vlainice! tek da nas mine pusta želja! Jer, dragi Milane, mi ćemo u tu Jevropu da izvezemo i naše prirodne lepot(ic)e! Mi smo duševan svet! Što samo mi da uživamo u tim lepot(ic)ama?! Treba podeliti sa drugima, a i
"afirmisati" te naše lepot(ic)e! "Dobra" je ovo zemlja i "dobar" je ovo svet, moj Milane! A najbolji nam je prešjednik Boris (nije Beker!) i njegovi
"ljuti" sovjetnici! Pored takvih ćemo baš da
"procvetamo"! Na dušeku sve na "ćibuk" pušeći
"pogaču na ljebac"! E, Grujo, Grujo, šta propusti! Da u XIX veku budemo u Jevropi! Oće da gaji svinje i šljive!
Preporuke:
0
0
23 četvrtak, 31 decembar 2009 17:56
Vide Daničić
Nema nikakve sumnje da će Srbija na kraju biti ucenjena: ili priznavanje Kosova ili nema priključivanja EU. To ova vlast zna odavno i radi na tom scenariju zajedno sa evroatlantskim prijateljima. Najzad, zar nije prepuštanje Vojvodine tokovima buduće secesije mnogostruko teža posledica za Srbiju? Neće to ovoj vlasti biti teško ni podneti, ni učiniti. Do Kosmeta im ionako nije stalo, a Srbija će tada biti u takvom stanju da neće biti ni svesna šta joj se događa. Uostalom, ni sada veliki broj građana Srbije nije u stanju da shvati prave namere ove vlasti i ozbiljnost stanja u kojem se Srbija nalazi.
Preporuke:
0
0
24 četvrtak, 31 decembar 2009 20:23
simonida
kada nisam prosla u politici sa komentarom ovde je vec izlisno lamentirati... ali POLITIKA je DEMOKRATIJA sa malom CENZUROM!kao i Bosko!
Preporuke:
0
0
25 petak, 01 januar 2010 19:40
Cernisevski
Vide Daničić
Uostalom, ni sada veliki broj građana Srbije nije u stanju da shvati prave namere ove vlasti i ozbiljnost stanja u kojem se Srbija nalazi.

- ili ne shvata, ili joj (javnosti) vise nije stalo, kakogod, nesto sa nama vise duboko nije kako treba...
Preporuke:
0
0
26 petak, 01 januar 2010 20:22
Milodan
Evropa i Kosovo? Evropa ili Kosovo? Teško pitanje na koje naši političari daju zadovoljavajuće ali ne i tačne odgovore. Jedino je Koštunica tu bio iskren do kraja. Jedini naš političar koji iskreno tuguje za Kosovom. Zbog toga nije više u vlasti. No, da kažem i ja nešto na ovu temu. MSP u Hagu neće eksplicitno doneti presudu u korist Srbije ili Kosova. Ta presuda će biti savetodavna i nikoga neće obavezivati. Ovi naši se zanose o nekakvim pregovorima sa Albancima. Nema od tog posla ništa. Za razgovore, rat i ljubav je potrebno dvoje. Priča je, za sada, završena. Aktuelni političari u Srbiji (i vlast i opozicija) igraju dvostruku igru, i Kosovo i EU. Zašto? Pa zbog izbora koji će se u Srbiji desiti u najboljem/najgorem slučaju (usvojiti po želji) 2012. godine. Prema relevantnim i objektivnim analitičarima Srbija će u EU ući 2018. (optimisti)odnosno 2020. godine (realisti). Pomaci prema prema EU postoje ali mora dosta još toga da se uradi. Da ne nabrajam sve, reći ću samo ono što je u vezi sa Kosovom. Srbija ne mora da prizna Kosovo da bi ušla u EU. To nisu ni pojedine članice EU uradile, uglavnom one koje imaju slične probleme u vezi sa separatizmom kao što su Španija, Slovačka, Rumunija, Kipar... Njihovi problemi su poznati pa ih neću nabrajati. Šta Srbija u vezi sa Kosovom mora da uradi? Mora, pre ulaska u EU da definiše svoje granice. Administrativna linija sa Kosovom nije državna granica. I šta još mora da uradi? Mora da ostvari potpunu regionalnu saradnju. Dakle, da sarađuje sa Kosovom. Pa to ispada kao da je Srbija priznala Kosovo. Naravno, to našim političarima ne pada na pamet da "svojim" vernim biračima to kažu jer izbori su, kao što rekoh, 2012. godine, znatno pre nego što će realno postati član EU. U međuvremenu će učiniti nešto na planu približavanja EU tako da će priča za birače biti jedna lepo upakovana i sjajnom mašnicom uvezana šarena laža.
Preporuke:
0
0
27 subota, 02 januar 2010 15:41
Druze Borise, mi ti se kunemo ...
Trebalo bi postaviti prosto pitanje evrofanaticima sa predsednikom Tadicem na celu: kad jednog dana EU resi da nas primi (ako resi) u kojim granicama ce nas primiti, sa KiM ili bez ...

Neka nam to fino odgovore ..pa da skrecemo sa EU puta lagano...
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner