четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Европа или Косово

Kоментари (27) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 среда, 30 децембар 2009 16:07
Dragan
Profesore hvala Vam na ovom tekstu, posebno na zapažanju da se vlast i kontrolisani mediji trude da po svaku cenu pitanje Kosmeta marginalizuju i potisnu u drugi plan. Neka svako pokusa da se priseti kada je poslednji put cuo neku vest o Kosmetu?I koliko je puta pomenuto(tačnije prećutano)u ovim danima slavlja da za Srbe sa KiM NEMA belog sengena? Ko još spominje 6 tačaka koji su predstavljeni kao velika pobeda zarad prihvatanja EUleksa?
Препоруке:
0
0
2 среда, 30 децембар 2009 16:24
Milan Marinković
Srpska vlast bi trebalo da prizna Kosovo i uspostavi sa njim snažne diplomatsko-dobrosusedske odnose ne zato što će to eventualno biti uslov kod učlanjenja u EU, već stoga što će na takav način mnogo više i kvalitetnije moći da pomogne kosovskim Srbima za koje tobože toliko brine. Ne vodi se briga o ljudima demagogijom i pretnjama da ne izlaze na izbore, nego hrabrim potezima koji su usklađeni sa realnošću; anticipiranjem događaja i procesa, a ne pukim jalovim reagovanjem na njih.

Nedavno je ministar policije Kosova lepo primetio da Srbiju i Kosovo muče istovetni problemi - nezaposlenost, organizovani kriminal, korupcija - te je to još jedan razlog da počnemo konstruktivno da sarađujemo, tim pre što ćemo ionako kad-tad zajedno biti deo Unije. Ali našim oligarsima je milije da zaglupljuju narod praznim deklaracijama na bazi mitova i bajki nego da odlučno preduzmu delotvorne poteze.

Србија би могла да промени колосек и са главног пређе на алтернативни. Док је главни онај до сада спровођен – учлањење у ЕУ кроз уобичајени процес – дотле би алтернативни био што чвршће повезивање са Европском унијом, али без учлањења, нешто слично ономе што раде Норвешка и Швајцарска.


Izvinite, ali upoređivati Srbiju sa Norveškom i Švajcarskom je isto kao upoređivati Fiću sa Mercedesom S klase.
Препоруке:
0
0
3 среда, 30 децембар 2009 17:11
Misaiv
Sledeca veoma krupna prepreka je upitnik EU za pocetak pregovora. U njemu izmedju ostalog moramo da navedemo, povrsinu i broj stanovnika Srbije.
Presuda suda sigurno nece reci da je Kosovo imalo pravo na odcepljenje, cak i Amerika tvrdi da je to jedinstven slucaj. Nikom ne odgovara da se na takvu presudu posle pozivaju, Abhazija, Tajvan, Katalonija.
To ce sigurno biti presuda koja ce otvoriti vise pitanj, nego sto ce dati odgovora.
Препоруке:
0
0
4 среда, 30 децембар 2009 17:39
Jasna Simonovic
Razuman članak...

"Србија би могла да промени колосек и са главног пређе на алтернативни. Док је главни онај до сада спровођен – учлањење у ЕУ кроз уобичајени процес – дотле би алтернативни био што чвршће повезивање са Европском унијом, али без учлањења, нешто слично ономе што раде Норвешка и Швајцарска."....

Svakako! Kad je zakrceno, traži se alternativni put...Mozda "funta" i "dinar" mogu nekako da se potrefe zajedno u 2020, a do 2014 da se mi sredimo prekookeanski?

Milan Marinkovic..."Izvinite, ali upoređivati Srbiju sa Norveškom i Švajcarskom je isto kao upoređivati Fiću sa Mercedesom S klase"...
Baš tako! Koji je jugoslovenski "spoljno-trgovinski gigant" bio generalni zastupnik Mercedesa?
Ima li ko još uvek "Fiću" da ga balsamujemo dok se nad Jugom ne odvijore sve zastave Zastave?
Nacionalna klasa, nema šta...
Препоруке:
0
0
5 среда, 30 децембар 2009 18:13
Ala
Uvek Kosovo.
Uskladiti standarde i zakone sa relevantnim EU ali samo u svoju korist.

Danas u Beogradu,dogodine u Prizrenu!
Препоруке:
0
0
6 среда, 30 децембар 2009 18:20
паја патак
@Milan Marinković: A заборависте да додате још и укидање Републике Српске (или још нисте стигли да прорадите данашњи Financial Тimes?). Заиста – неопростив шламперај с Ваше стране!
Препоруке:
0
0
7 среда, 30 децембар 2009 18:31
Небојша Малић
Srpska vlast bi trebalo da prizna Kosovo i uspostavi sa njim snažne diplomatsko-dobrosusedske odnose


После овога, сваки даљи коментар "Милана Маринковића" је сувишан.

А Мијатовићев текст може да се чита на неколико начина. Донекле садржи критику маркетиншке стратегије Бориса и Другова, али само на прагматичном плану (да ли може да успе или не). Малтене призивање одређене пресуде сугерише да је за Мијатовића дилема у наслову решена у корист Европе. Тако да ова алтернативна политика испада "будите фини према Русији и Кини, да се ови не досете пре него што их зезнемо." А после, ваљда, није битно. Све либерално, и демократски.
Препоруке:
0
0
8 среда, 30 децембар 2009 18:57
ПЕТИ ЕЛЕМЕНТ
Пресуда Међународног суда правде ће бити ВИШЕСМИСЛЕНА јер се мора разумети чињеница да је на снази пројекат под патронатом САД и ЕУ,односно НАТО. Пресуда не сме да дозволи могућност стављања претходно наведених у подређени положај. Али то и није пресудно, значајније од свега јесте вероватноћа да ћемо и без нужног признања тзв. држеве Косово, једног дана бити примљени у ЕУ са ПОДРАЗУМЕВАНИМ, већ претходно примљеним к знању, стањем ставри, односно без Космета као саставног дела територије. Наравно, и тзв. Косово ће умеђувремену статсати за кандидата и није искључено да истовремено будемо примљени у ЕУ.
ПС. Експлицитно постављена дихотомија: Европа или Косово додатно потенцира утисак о помирењу са актуелним стањем ствари. Ову дилему заправо треба избегавати. Једноставо треба рећи: Без КОсова нема ЕУ!
Препоруке:
0
0
9 среда, 30 децембар 2009 20:31
goran
Jedino je Koštunica hteo i u Evtopu i da zadrži Kosove,ali političkoj eliti se žurilo da što pre pozitivno opdgovori na zahteve zapadnih sponzora pa je Koštunica sklonjen.Svejedno bi u EU ušli ne pre 2018 ali današnja vlast ne bi skinula kajmak da je neko drugi na vlasti.
Препоруке:
0
0
10 среда, 30 децембар 2009 20:55
bgd
Tu nema dileme,Kosovo je uvek bilo srpsko i bice i dalje.Kosovo i Metohija su kolevka nase drzavnosti i duhovnosti.Smesno je i pricati o tome da se bira izmedju Kosova i Evrope.Bila je Evropa tri puta u dvadesetom veku kod nas,pa sta smo imali od toga,samo zrtve.Bila je Evropa u Prvom i Drugom svetskom ratu kod nas,a bila je i devedesetih kada su nas bombardovali.Vise mi trebamo Evropi nego Evropa nama.Ali kada dodje nase vreme za uclanjenje u Evropsku Uniju,Evropska Unija nece vise biti toliko aktuelna.Tada ce se javiti druge ekonomske sile u svetu,a za nas ce biti daleko privlacnija Rusija,jer u Rusiji ce zivotni standard tada biti na visem nivou nego u Evropskoj Uniji.Dileme nikada nece biti,jer je nije bilo nikada u hiljadu godina ,i za Srbe je Kosovo bilo najvaznije.
Препоруке:
0
0
11 среда, 30 децембар 2009 22:06
Cernisevski
Европљани свакако мисле да ће Србија пред вратима Европе поклекнути и у дилеми „Европа или Косово” изабрати Европу.

- jedini nacin da se ovo spreci je da mi ne mozemo da uticemo na resavanje ove dileme - znaci ili da nas EU nikada pod bilo kojim uslovima ne prihvati, ili da kao takva prestane da postoji, odnosno da ne bude vise interesantna kao opcija. Svaki drugi scenario vodi upravo do ovoga sto je autor naveo - pokleknucemo i to je to. To jest, vec smo pokleknuli, osalo je jos samo da se to operacionalizuje. Ko to jos ne vidi, bojim se da je slep kod ociju...
Препоруке:
0
0
12 среда, 30 децембар 2009 22:21
g.loci
ne,ne...sigurno nije u pitanju za srbiju, evropa ili kosovo!
ja i ne znam da li neko pita balkanske drzavice uopce za necega!?
pa i EU- sigurno nije projekat balkanskih i ex-komunistickih drzava,pa i sam naslov clanaka mi je malo tuzno i "tragicno"!
kako izgleda nije u nama da odlucijemo o "nasu EU-buducnost",jer to bi znacilo da smo mi koji faktor koji odlucuje o necega!!
kratko:- mi ne idemo nikuda,posebno ne u EU, nego eu dolazi kod nas, a najgorje je sto dolazi tako"genijalno" i "ne/primetno" da nama uvijek izgleda(cini) kao da mi idemo u pravac EU, pa i zato moramo jos koju molbu,neke uslove ispunjivati,kao ono sa kosovom ili bez nje itd.,...- a u sustini to je sasvim jedan suprotan slucaj!!!
EU ce doci na balkan, i to bez neki nas poziv ,a pogotovo ne radi nas nego zbog svoga "BALK/a/ONA"-jer kuca bez balkona,nije prava kuca a bez dvorise i da ne pricamo!!!!
pa zato dilema "srbija sa ili bez kosovo u evropu",je samo jedna prazna prica,"fraza" i agonija nase "ne/sbosobnosti" percepcija stvarnog stanja!!!
a tragedija u tome je sto se mi vise(jos i dalje) medjusobno svadjamo(kosovo da ili ne) "drugima" i te kako odgovara, jer tako moze se jos bolje bez kontrole "naroda"(jer narod je vise nego umoran,zbunjen, i u kolapsu)da naprave svoj biznis,kao na primer u "prodaju" drustevene imovone - a ta imovina je ono "citava stvar" sta s´mo mi na Balkanu zvali DRZAVA (inkl. i nase snove za koje s´mo se tako nadali)!!!

koja je to ironija,ipak volim EU kao takvu,nego balkan kao vakvu!?
Препоруке:
0
0
13 среда, 30 децембар 2009 23:32
Jasna Simonovic
G.Loci...Izuzetno pametno razmišljanje...
Kad stojimo u mestu a voz prolazi, čini nam se da se mi vozimo...
EU dolazi, pa nek dolazi! Evo pozivamo ih iako im ne treba poziv...
Meni je normalno što EU bira balkon, a ne dvorište...Na balkonu se može uz kaficu svašta dogovoriti (samo da niko ne iskače, ne daj Bože, a i da ne traži zavere i veštice jer Balkan je holy woods),a sa njega se može lepo mahati....party posetiocima...
Normalno bi bilo da US bira dvorište...jer se na balkonu ne može prirediti party na koji su Ameri navikli....
A kuća sa balkonom ili balkonima i dvorištem, to je onda jedna celina...Onda smo svi sabrani, saborni i jedni....
U svakom slučaju imovina je bitna....da svi vuci budu na broju i sve ovce site!...Gde je?
Препоруке:
0
0
14 четвртак, 31 децембар 2009 00:07
Плодови гнева
Србија може постати део ЕУ само када призна независност Косова и Војводине и унитарну БиХ.
Ућиће у ЕУ за десет или петнаест година, заједно са БиХ, Албанијом, Црном Гором и Македонијом. Основни мотив евро бирократа за учлањење ових земаља биће значајно повећање процента становништва муслиманске вероисповести у оквиру ЕУ.

Можда је још увек прерано, али треба очекивати да ће се ускоро у Србији појавити политичка опција која ће у свом програму имати евроскептицизам, антиглобализам и отклон према еуфемизму званом ''политичка коректност''.

Жељно очекујем. И, спреман сам да се укључим.
Препоруке:
0
0
15 четвртак, 31 децембар 2009 00:38
Стева Надрљански
А што не би М. Маринковић то лепо показао својим примером, па да свој стан лепо уступи неколицини оних несретних Шиптара што рмбаче по Београду, а спавају по десеторица по којекаквим шупама? Не би ли било добро да с њима успостави снажне хуманитарне односе и тако допринесе општем решавању лоше економске ситуације, тиме што ће им преписати имовину?
Препоруке:
0
0
16 четвртак, 31 децембар 2009 02:21
Nikola Turajlić
Što se to dešava s autorom, jednom od srpskih neoliberalnih perjanica. Da li je moguće da je isti postao euroskeptik zbog tako trivijalne stvari, kao što je priznanje nezavisnosti Kosova. Istina je da se isti zalaže za teritorijalni integritet Srbije (kritika vojvodjanskog statuta), ali je nepojmljivo, da pogazi sve neoliberalne vrednosti.
Koji su autorovi motivi za ovakav bogohulni čin. Ne mogu poverovati da je tekst napisao ponesen svojim rodoljubivim srcem, jer ga držim za racionalnog, da ne kažem proračunatog čoveka.
Dozvolit ću si slobodu da pokušam odgonetnuti razloge ovog nestandarnog postupanja jednog neoliberala.
Polazeći od toga da je autor neoliberal postao, ne iz uverenja (za to je bio prestar), već iz komercijalnih razloga, zaključujem da je ovaj shvatio da je nužno napustiti brod koji tone i oprati se pred srpskom, što stručnom to i laičkom javnošću. Naime istom je, kao ekonomskom stručnjaku, jasno da se srpska privreda nalazi pred urušavanjem, što će imati negativne reperkusije na zagovornike bezumne ekonomske politike, kojom je dovedena u ovakovo stanje.
No da predjem na sadržaj teksta. Autor zagovara onu narodnu da je bolje imati vrapca u ruci (privilegovano partnerstvo) nego goluba na grani (članstvo u EU). To je jasno svakom razumnom i samo pismenom čoveku, a i vladajućoj eliti koja se članstvom koristi u propagandne svrhe, radi održavanja na vlasti.
Simptomatično je da su se većina komentatora upustila, ne u ocenu zaključaka autora, već u obranu KiM, čiji ostanak u suštini ovaj zagovara.
Moram dodati da se većina komentara na NSPM praktično ne da čitati jer se, umesto ocena autorskih tekstova, svode na dokazivanje, obračunavanje i uveravanje kojekakvih "provokatora" koji imaju probleme sa percepcijom stvarnosti i kojima je potreban tretman u zato ovlaštenim institucijama, a ne savetovanje na NSPM.
Препоруке:
0
0
17 четвртак, 31 децембар 2009 05:03
Milan Marinković
Hajde da pokušam da sagledam stvar iz ugla prosečnog čitaoca ovog sajta. Jasno je da taj čitalac smatra da se od Kosova ni po koju cenu ne sme odustati. Trenutno je zvanični Beograd izabrao da se u "odbrani" Kosova služi diplomatskim sredstvima - konkretno: raspravom pred Međunarodnim sudom u Hagu. Čak i da konačna odluka suda u ovom slučaju bude onakva kakvu iščekuju najokoreliji optimisti (Jeremić), to jest da sud nađe da jednostrano proglašena nezavisnost nije u skladu sa međunarodnim pravom, takva odluka u praksi ne bi ništa promenila po pitanju realnog statusa Kosova. Drugim rečima, takva presuda i kad bi bila doneta (što se neće desiti, ali čisto hipotetički) mogla bi jedino da posluži Tadiću i njegovom "malom od palube" da njome mašu kao svojim "ogromnim uspehom" i na taj način samo produže zamajavanje naroda. Ili vi zaista verujete da bi najuticajnije zemlje sveta sa SAD na čelu naprasno povukle svoja priznanja Kosova?

U tom slučaju kao jedina alternativa preostaje oružani rat, što bi većina čitalaca - sledbenika ovog portala, verujem - štaviše, ubeđen sam - podržala. E pa, pitam ja vas: da li iko iole realan veruje da bi Srbija još jednom smela sebi da dopusti luksuz da se suprotstavi najmoćnijoj vojnoj sili na svetu, pogotovo nakon iskustva od pre 10 godina kada nas je taj isti NATO urnisao bombama i pokazao nam koliko smo mali i nemoćni?

I samo bih još zamolio: bez ostrašćenih odgovora.
Препоруке:
0
0
18 четвртак, 31 децембар 2009 10:49
Karan
Dragane, istina je da vlast i kontrolisani mediji nastoje da marginalizuju pitanje KiM ali....To su isto pokusali i sa pokojnim Patrijarhom, za 2.god.nisi mogao procitati 5 puta informaciju o Njegovom zdravlju,kad ono na sahrani milionce ljudi.Mozes misliti koliko bi ih bilo da ljudi malo bolje stoje materijalno ito mi daje nadu da ce tako biti i sa KiM.
Препоруке:
0
0
19 четвртак, 31 децембар 2009 11:11
Jasna Simonovic
Milan Marinkovic, "Ili vi zaista verujete da bi najuticajnije zemlje sveta sa SAD na čelu naprasno povukle svoja priznanja Kosova?"..

Da li vi verujete da bi zaista iko normalan, cak i ako se izuzme kosovski zavet i ako se izuzme da se uopste mi pitamo (vidite komentar G.Loci), ostavio toliki kapital na rastur nekim komercijalnim i humanitarnim entitetima iz EU?

Milan Marinkovic,"U tom slučaju kao jedina alternativa preostaje oružani rat, što bi većina čitalaca - sledbenika ovog portala, verujem - štaviše, ubeđen sam - podržala"...

Prvo, nemojte biti ubedjeni...pogotovo ne u tako ozbiljnu tvrdnju ...Ako izuzmem "ratno huskacku notu" koju ste, verujem, nesvesno napisali, mogu reci da vecina ljudi na nspm, vidjeno iz mog ugla, trazi normalan nacin komunikacije i suzivota...

Uostalom, i Jugosloveni 99. uglavnom "nikom pon
ikose" - u tutanj, a kamoli Srbi (mislim na drzavljane Srbije) koji vec sirom sveta lupaju u dobos i pevaju u daire...

Alternativa uvek postoji, samo ponekad nije dovoljno nisko da je svako vidi, ponekad treba i podici glavu gore...

Mir svima!
Препоруке:
0
0
20 четвртак, 31 децембар 2009 12:48
Baja Baja
"Србија би могла да промени колосек и са главног пређе на алтернативни. Док је главни онај до сада спровођен – учлањење у ЕУ кроз уобичајени процес – дотле би алтернативни био што чвршће повезивање са Европском унијом, али без учлањења, нешто слично ономе што раде Норвешка и Швајцарска." Pa valjda bi alternativni put bio čvršće povezivanje sa Rusijom.
Препоруке:
0
0
21 четвртак, 31 децембар 2009 13:40
Jasna Simonovic
Baja Baja, "Pa valjda bi alternativni put bio čvršće povezivanje sa Rusijom."..
To ne mo#e biti alternativan put, to je vec davno "osvojena" stanica...A na stanici se danas mo#e kupiti svasta, od "igle" do "lokomotive"....

Srecno novo leto...
Препоруке:
0
0
22 четвртак, 31 децембар 2009 14:21
thinkin maize
Драги Milane Marinkoviću, свака Вам се позлатила!
Но, само бих да Вас подсетим, нисте први који се залаже за "конструктивну сарадњу Косова и Србије"!
Пре Вас (и Бориса, али не Бекера!) ту шансу је имао
и "јунак оних дана", "легендарни" Црни Груја! Његов
"пријатељ" "Србољуб" (са "говорном маном"= "уплеће"
"Љ", "Ћ" и "Њ" где треба и где не треба!) предлаже му да Црни Груја зажмури на једно око и пропусти му караване са "погаћом на љебац", која кад се
"пуши на ћибук" у глави бива мало "фију, фију"! И тако Црни Груја пропусти "пословну шансу" (XIX) века!

"наш" ће Борис (не Бекер!) и са њим цела Сербија да крену у ту Јевропу "братски збратимљени" са пријатељским косовским народом! Да "извозимо" у ту Јевропу дефицитарну робу! "Погаћа на љебац", него шта! Ту ће да нам "помогне" свијетли султан са Босфора, падишах Абдулах Гул! Све ћемо јести рахат-локум, а играће нам мале влаинице! тек да нас мине пуста жеља! Јер, драги Milane, ми ћемо у ту Јевропу да извеземо и наше природне лепот(иц)е! Ми смо душеван свет! Што само ми да уживамо у тим лепот(иц)ама?! Треба поделити са другима, а и
"афирмисати" те наше лепот(иц)е! "Добра" је ово земља и "добар" је ово свет, мој Milane! А најбољи нам је прешједник Борис (није Бекер!) и његови
"љути" совјетници! Поред таквих ћемо баш да
"процветамо"! На душеку све на "ћибук" пушећи
"погачу на љебац"! Е, Грујо, Грујо, шта пропусти! Да у XIX веку будемо у Јевропи! Оће да гаји свиње и шљиве!
Препоруке:
0
0
23 четвртак, 31 децембар 2009 17:56
Виде Даничић
Нема никакве сумње да ће Србија на крају бити уцењена: или признавање Косова или нема прикључивања ЕУ. То ова власт зна одавно и ради на том сценарију заједно са евроатлантским пријатељима. Најзад, зар није препуштање Војводине токовима будуће сецесије многоструко тежа последица за Србију? Неће то овој власти бити тешко ни поднети, ни учинити. До Космета им ионако није стало, а Србија ће тада бити у таквом стању да неће бити ни свесна шта јој се догађа. Уосталом, ни сада велики број грађана Србије није у стању да схвати праве намере ове власти и озбиљност стања у којем се Србија налази.
Препоруке:
0
0
24 четвртак, 31 децембар 2009 20:23
simonida
kada nisam prosla u politici sa komentarom ovde je vec izlisno lamentirati... ali POLITIKA je DEMOKRATIJA sa malom CENZUROM!kao i Bosko!
Препоруке:
0
0
25 петак, 01 јануар 2010 19:40
Cernisevski
Виде Даничић
Уосталом, ни сада велики број грађана Србије није у стању да схвати праве намере ове власти и озбиљност стања у којем се Србија налази.

- ili ne shvata, ili joj (javnosti) vise nije stalo, kakogod, nesto sa nama vise duboko nije kako treba...
Препоруке:
0
0
26 петак, 01 јануар 2010 20:22
Милодан
Европа и Косово? Европа или Косово? Тешко питање на које наши политичари дају задовољавајуће али не и тачне одговоре. Једино је Коштуница ту био искрен до краја. Једини наш политичар који искрено тугује за Косовом. Због тога није више у власти. Но, да кажем и ја нешто на ову тему. МСП у Хагу неће експлицитно донети пресуду у корист Србије или Косова. Та пресуда ће бити саветодавна и никога неће обавезивати. Ови наши се заносе о некаквим преговорима са Албанцима. Нема од тог посла ништа. За разговоре, рат и љубав је потребно двоје. Прича је, за сада, завршена. Актуелни политичари у Србији (и власт и опозиција) играју двоструку игру, и Косово и ЕУ. Зашто? Па због избора који ће се у Србији десити у најбољем/најгорем случају (усвојити по жељи) 2012. године. Према релевантним и објективним аналитичарима Србија ће у ЕУ ући 2018. (оптимисти)односно 2020. године (реалисти). Помаци према према ЕУ постоје али мора доста још тога да се уради. Да не набрајам све, рећи ћу само оно што је у вези са Косовом. Србија не мора да призна Косово да би ушла у ЕУ. То нису ни поједине чланице ЕУ урадиле, углавном оне које имају сличне проблеме у вези са сепаратизмом као што су Шпанија, Словачка, Румунија, Кипар... Њихови проблеми су познати па их нећу набрајати. Шта Србија у вези са Косовом мора да уради? Мора, пре уласка у ЕУ да дефинише своје границе. Административна линија са Косовом није државна граница. И шта још мора да уради? Мора да оствари потпуну регионалну сарадњу. Дакле, да сарађује са Косовом. Па то испада као да је Србија признала Косово. Наравно, то нашим политичарима не пада на памет да "својим" верним бирачима то кажу јер избори су, као што рекох, 2012. године, знатно пре него што ће реално постати члан ЕУ. У међувремену ће учинити нешто на плану приближавања ЕУ тако да ће прича за бираче бити једна лепо упакована и сјајном машницом увезана шарена лажа.
Препоруке:
0
0
27 субота, 02 јануар 2010 15:41
Druze Borise, mi ti se kunemo ...
Trebalo bi postaviti prosto pitanje evrofanaticima sa predsednikom Tadicem na celu: kad jednog dana EU resi da nas primi (ako resi) u kojim granicama ce nas primiti, sa KiM ili bez ...

Neka nam to fino odgovore ..pa da skrecemo sa EU puta lagano...
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер