четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Здравко Понош: Билчикова изјава значи његово признање да су јунски избори били нерегуларни и да би их требало поновити

Kоментари (7) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 четвртак, 21 јануар 2021 14:31
Драган Р
1.Господо политичари ако желите истину слушајте шта Немци говоре. Виола Фон Крамон је апсолутно у праву када каже да она не види разлог за превремене изборе у Србији и да је Европи најважнија стабилност региона. Надам се да знамо шта за Немце, а самим тим и за ЕУ значи стабилност региона. Њима је најважније да у региону (тзв Западни Балкан, а уствари некадашње и садашње српске земље + Албанија) власт и то неупитну имају људи који хоће и могу да реализују њихове налоге и интересе. Ако је такве људе могуће устоличити и одржавати на власти демократски у реду, а ако није, ј... демократију. Тако је од стране ЕУ пуних 30 година био уважаван и поштован човек (Ђукановић)који је по свим вредносним мерилима исте те ЕУ био класичан диктатор и бандит. Али ко би други могао најстарију српску државу Црну Гору да одвоји од Србије и начини је Србији непријатељском земљом? Ко би други могао супротно вољи 80% грађана да је уведе у НАТО? Да ли би то било могуће у заиста демократској Црној Гори?
Препоруке:
11
2
2 четвртак, 21 јануар 2021 14:50
...
Ako je DS i ceo DOS hteo postene izbore, imali su od 2000 do 2012 i da srede izborne spiskove, i da uvedu pravilnike o glasanju, javno brojanje pred publikom na izbornom mestu, video kontrola rada izborne komisije, i, zasto ne, s tv prenosom uzivo rada komisije, itd. I sve moze i u opancima, ne mora stiklica, ne mora amsterdamski scenario. Ali ne, 12 godina su DS i trabanti muljali i s izborima i s glasanjima u skupstini. I onda je dosao ovaj koji radi to isto. I sada je onima prvima krivo. Nema potrebe da vam bude krivo, izborni sistem danas isti je u dlaku onakav kakav ste ostavili 2012. Ovaj sada ga, naravno, nece menjati, jer mu odgovara muljanje. Ali nisam blesav ni da verujem da ce Ponos i gradzanisticka bratija poleteti da menjaju sistem ako ikad budu u prilici da uzmu vlast. Opet ce se naci razlozi, otvaranje poglavlja, pregovori, investitori, trte-mrte, da se uvodjenje reda u izborni sistem odlozi.
Препоруке:
11
3
3 четвртак, 21 јануар 2021 14:56
Драган Р
2.
Тако је ЕУ подржала и Зорана Заева који је на криминалан начин променио име државе и увео је у НАТО. Тако важна одлука базирана на вољи свега трећине грађана (на референдум изашло 36% и од њих 91% гласало за) и потплаћивању, претњама и хаппшењима опозиционих посланика, је од стране те исте ЕУ проглашена за велику храброст, мудрост и врхунац демократије? На исти начин као и у претходна два примера из окружења ЕУ подржава и Александра Вучића. Када је Србија у питању апсолутна лична власт Вучића је приоритет свих приоритеа ЕУ. Само у таквим условима је могуће да Србија прихвати оно што ЕУ тражи од нас (признање независности тзв Косова и укидање Републике Српске) а против чега је бар 80% грађана. Зашто неки други Вучић то не би могао да "одради"? Зато што су потребне године, а можда и читава деценија, да неко други исконструише такав статус и "поверење" код народа које му омогућава да уради шта хоће, ако је после свега то уопште више могуће. А ЕУ (и САД наравно)више не може да чека.
Препоруке:
10
1
4 четвртак, 21 јануар 2021 15:50
Драган Р
3.
И за крај да расчистимо са тим када ће регион (тзв Западни Балкан) за ЕУ бити (трајно?) стабилан. Који су то, са становишта ЕУ, проблеми и питања које треба решити? Суштински испред готово свих њих стоји придев "српски". У БиХ треба изградити унитарну, како кажу функционалну, грађанску државу, а то значи укидање Републике Српске. Приступање НАТО се подразумева. Србија треба да буде довољно мала и слаба да не ремети "хармонију" у региону. Проблем је у томе што још није договорено да ли то значи само отимање КиМ или морамо још мало да "смршамо". И за нас се подразумева чланство у НАТО. Црна Гора је направљена по мери (чланство у НАТО, признато "Косово", укинути српски језик и сва права српском народу, уведене санкције Русији) али је остао и ескалирао проблем СПЦ па треба очекивати кидање свих веза Митрополије Црногорско-приморске са СПЦ. Једино проблеми у Македонији и Албанији немју директне везе са нама али су и неупоредиво мањи и не утичу на толико жељену стабилност по мери ЕУ.
Препоруке:
7
1
5 четвртак, 21 јануар 2021 20:24
Jovana
Ne sumnjam da je g. Ponos inteligentan covek i kao bivsi sef generalstaba zna jako dobro, kako se resavaju krizne situacije poput ugrozenog suvereniteta i integriteta jedine zemlje, koje su svojim zivotima izborili preci svojih ponizenih i osramocenih potomaka.
Препоруке:
5
0
6 четвртак, 21 јануар 2021 22:55
ha ha
@Драган Р

I dobi li ti taj sendvič ili ćeš morati još da botuješ?
Препоруке:
0
0
7 петак, 22 јануар 2021 11:24
Milos
Potvrda ispravnosti bojkota bi bio rast popularnosti stranaka koje su bojkotovale izbore.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер