Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Kosovska kriza oko tablica - ili mnogo buke ni oko čega

Komentari (5) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 11 oktobar 2021 13:37
Šhabbn
Kao i obično, vrlo dobar tekst poštovanog Lukača!
Svak je sa dva zrna soli u ćiverici odmah prepoznao farsu i dogovor
braće po Tatku.
( Osim , standardno, opet, nekolika kafanska stratega- jedan je iz Banjaluke
navodio bulave , jasenje po Jarinju, a drugi iz Beograda naređivao podmornicama kod Korče kako da pokriju Bondstil)
Ima i onih koju su sutra u Skadru (a Skoplje i Prizren dođu pride),
ali samo dok prelijepe stiker preko grba Srbije.
Dok podvikne Vulin razvodniče
A za njime svi srpski svetovi
Beže Šipci preko mora sinjeg.
Preporuke:
13
1
2 ponedeljak, 11 oktobar 2021 14:03
nikola
Kao mi uvek do sada dobro odigrana predstava za siroke narodne mase.Kao u kockarnici kada na masini kao dobijas a ustvari gubis.Nije mu lako.Sjedne strane Amerika pritiska za priznanje koje je bezvredno bez Saveta Bezbednosti,atamo nema sanse da prodje.Kako izaci iz te situacije.Preko Jovanice mu je stavljeno na znanje sta ga ceka ako nije dobar.
Preporuke:
14
0
3 ponedeljak, 11 oktobar 2021 14:08
Mirovni sporazum kao kapitulacija.
Ali, uvek postoji "ali". Sve bi to bilo teorijski lepo zamišljeno da nije ograničavajućeg faktora koji se zove NATO, koji bi mogao da reaguje u roku od maksimalno 12 sati u slučaju da Srbija izvede klasičan vojni napad, sa artiljerijskom pripremom, tenkovima, oklopnjacima i pešadijom, da silom zauzme sever Kosova, čemu se mnogi neobavešteni nadaju u kafanskim srbovanjima. Srbija je potpisnik međunarodno-pravno priznatog Kumanovskog sporazuma i tu je kraj. Svako slanje njenih snaga na Kosovo značilo bi kršenje i žestok odgovor NATO-a. Kako je to izgledalo, videlo se 1999. godine.


Ja sam u prvom komentaru u članku "Kosovo kao novi Avganistan u Evropi" upravo naveo da je Sporazum iz Kumanova 1999 godine najveća strateška srpska greška.
Preporuke:
8
3
4 ponedeljak, 11 oktobar 2021 15:08
help mi pliz!
Pa mora nešto porodična firma"Bler end vajf"(tako nekako),
nešto da radi.
Mora se živeti od nečega.
Preporuke:
4
0
5 ponedeljak, 11 oktobar 2021 21:03
I bez NATO bilo bi izuzetno teško.
Davor Lukač: "Ali, uvek postoji "ali". Sve bi to bilo teorijski lepo zamišljeno da nije ograničavajućeg faktora koji se zove NATO, koji bi mogao da reaguje u roku od maksimalno 12 sati u slučaju da Srbija izvede klasičan vojni napad, sa artiljerijskom pripremom, tenkovima, oklopnjacima i pešadijom, da silom zauzme sever Kosova, čemu se mnogi neobavešteni nadaju u kafanskim srbovanjima. Srbija je potpisnik međunarodno-pravno priznatog Kumanovskog sporazuma i tu je kraj. Svako slanje njenih snaga na Kosovo značilo bi kršenje i žestok odgovor NATO-a. Kako je to izgledalo, videlo se 1999. godine".


I ne samo NATO-a, čak da se NATO potpuno isključi, bio bi to sukob sa Albancima koji su sada realno bez granica prema Albaniji a i granice prema Sjevernoj Makedoniji između Albanaca kontrolišu Albanci a i sa Crnom Gorom nisu nešto razgraničeni. Bio bi to rat sa naoružanim Albanicima na Kosovu i Metohiji i okruženju plus regularna vojska Albanije.
Preporuke:
6
1

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner