петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Да ли би напуштање институција заиста „нанело штету српском народу на Косову“

Kоментари (9) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 недеља, 17 октобар 2021 09:30
Države
Немачки, радни – дакле, ЕУ коначни - предлог оквирног споразума Србије и Косова предвиђа да две стране развијају међусобне добросуседске односе засноване на немешању у унутрашња питања и на узајамном поштовању територијалног интегритета.


Upravo tako fukcionišu nezavisne i međusobno priznate države.
Препоруке:
18
2
2 недеља, 17 октобар 2021 09:45
Mirovni sporazum kao kapitulacija.
Трећа, и најважнија, „дубока бразда“ коју је већ почела да оре државна пропаганда јесу мантра о „европској будућности Србије“ и, истовремено, сејање панике и распиривање страха да ће, једино овај и једино овакав, Бриселски споразум да „спаси Србију“. Без њега: Србија „не може да опстане“, „ Србија нема перспективе“, „народ ће умрети“, „Србија ће бити угушена у сузама“, „неће бити пензија“... А без „Првог споразума“, следе нам и: косовска „Олуја“, „рат“ и „слање деце у тенковима“, „изолација“, „гладна Србија у народним кухињама“ и поновни редови за визе, приде.


Od pristupanja Evropskoj Uniji neće biti ništa, ne što Srbija ne bi, već što Evropska Unija ne da.
Što se tiče "oluje", pa sigurno da Albanci imaju i tu opciju "kao hrvatski scenario" razmišljajući "gdje su Srbi potučeni" tu se i ne bune, mirni su i ne prave probleme".
U slučaju eventualnih ekonomskih sankcija ko za vrijeme Slobodana Miloševića, bila bi gora katastrofa jer nema više državnih rezervi.
Препоруке:
15
2
3 недеља, 17 октобар 2021 09:55
Ugedali se.
"... У то име, ево Му још неколико бесплатних савета: Прво, нека се наш Државни угледа мало на браћу по вери и словенству из (БЈР) Македоније који, чак ни зарад ЕУ, неће да пристану нити на просто државно преименовање, а некмоли на поклањање дела територије Албанцима. Зашто не бисмо следили и пример наше бивше петовековне браће Турака, којима ни љубавни зов Брисела није довољан да се, рецимо, одрекну курдистанских, а својих земаља?


Državni vrh Srbije bi se mogao ugledati i na Bošnjake u Bosni i Hercegovini koji realno iako slabiji u svakom pogledu u ukupnom odnosu na Srbe i uklupnim brojem stanovništva i oružjem i ekonomijom i dr opet prijete ratom ukoliko Republika Srpska pokuša da se otcijepi od Bosne i Hercegovine. Istina i Srbija je vodila rat 1999 godine, nije "pustila" Kosovo i Metohiju bez rata.
Препоруке:
13
2
4 недеља, 17 октобар 2021 10:01
Kosovska "Republika Srpska".
„Заједница српских општина“ има смисла само ако у Бриселу за њу изборите извршна, судска и законодавна овлашћења, дакле пун суверенитет који би, за неку годину, могао да буде реализован као коришћење права на самоопредељење.


Upravo to je ono čega se Albanci boje, upravo to je "Republika Srpska" na Kosovu. Upravo to je ono zbog čega opstruiraju "Zajednicu srpskih opština".
Препоруке:
10
9
5 недеља, 17 октобар 2021 10:12
Priznanje
...оценио је да останак српских посланика у косовским институцијама представља могућност да утичу на доношење одлука, а да би напуштање институција „нанело штету српском народу на Косову“, те је зато и он позвао Србе са Космета да у недељу изађу на „Куртијеве изборе".....


Ovime čovjek priznaje Kosovo kao državu. Šta treba više? Učestvuje na izborima po zakona "države Kosova"?
Препоруке:
19
3
6 недеља, 17 октобар 2021 10:13
браво
Одличан текст и право питање.
Препоруке:
12
3
7 недеља, 17 октобар 2021 11:34
Treba imati nešto.
Evo kako to neki rade? Link

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-sarajevu-polijepljeni-plakati-s-natpisom-i-ti-si-potreban-za-odbranu-bih/211016065

Bez obzira na svoju objektivnu inferiornost u odnosu Srpska i Srbija, opet su spremni da ratuju. Zašto Srbija ne odbaci sve pregovore, zašto ne proglasi stanje rata, makar i ne bilo vojnih operacija, Kosovo i Metohiji kao okupirani teritoriju?
Препоруке:
13
1
8 недеља, 17 октобар 2021 12:41
Неле
Ипак су тзв."паралелне институције на КиМ" уништене последњим ударцем Томе Николића, тј. оним који је по Цвијетину имао, а и сада негде у некој фијоки, онај "кроки" за решење КиМ.А када је ЦВијетин поменуо све који су радили исто то што и Вучић и Дачић, само мало другачије, није ради истиности поменуо уз Ђиласа и Јеремића. јер су сви они из исте приче. Једини који су остали оно што су и били по ставовима о држави Србији су данас "небитни", Коштуница,Ђ.Вукадиновић, С.Самарџић, Обрадовић,Којен,Чавошки, Д.Мировић, Ломпар, Антонић, ... и држава Србија би такве и сличне морала вратила у могућност да они даље преговарају о покрајини КиМ, а ове све поменуте који су било којом одлуком макар само окрњили Устав или га "ставили под мишку" послали у домове за преваспитавање.
Препоруке:
12
3
9 недеља, 17 октобар 2021 14:26
пензионер Цвико,
Све написано у овом тексту даје одговор на питање у наслову. Штета је давно учињена и као што се разбијено не може поново разбити то се "нова" штета не може поново нанети. Штета је проблем који је давно прешао у други ред. У првом реду сада је питање зашто се предузима НИШТА да се штета елиминише? Ради чувања мира у региону? То је глупост. Па комшије из региона учествују у прављењу штете. Зашто би ми чували њих?
Препоруке:
13
1

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер