Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Kosovo ipak nije država

Komentari (35) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 10 februar 2011 02:24
Ultravisitor
Cenjeni pravnice, ako uzmete u obzir samo konvenciju iz Montevidea iz 1933. godine Srbija nije drzava jednako kao ni Kosovo. Prvo, Srbija nema definisanu teritoriju. Drugo, Srbija nema vladu koja vrsi vlast nad istom koja nije definisana. A tamo gde je definisana ta ista vlast prepusta upravu preko statutarnih odluka koje nasilno usvaja skupstina takozvane drzave. A pitanej zasto je nasa vlast pozurila sa rezolucijom koju je predstavila svetu kao poraz Srbije pred nazoviodlukom MSP-a je pitanje za Brisel. Naime, ne radi se o nasoj vlasti nego o Briselovoj. Da budem jasniji, Srbija je okupirana i dahije koje vladaju su predstavnici okupatora. Postovanje!
Preporuke:
0
0
2 četvrtak, 10 februar 2011 02:57
alexandar
alal vera za ovo.
Preporuke:
0
0
3 četvrtak, 10 februar 2011 03:49
Kiza
Hvala za lep clanak i razclanjavanje pravnih cinjenica.

Jedna cinjenica koju Srbi nikada ne treba da zaborave, da je Kosovo proglaseno uz pomoc najkorumpiranije drzave na svetu - SAD, tzv. super-sile na staklenim nogama. Priznanje je uradjeno za potrebe njenog drogerasko-nacionalistickog albanskog lobija. Isto kako ni u Kongresu i ni u Senatu nikome ne pada na pamet da se buni protiv Americke pomoci Izraelu, nije moglo drukcije ni prema Kosovu.

Kad tanke staklene noge super-sile puknu uskoro, onda ce i pravni status Kosova izgledati malo drukcije. A pravni hostapleri MSP-a odlicno osecaju odakle vetar duva, pa kad se vetar promeni, eto ih na drugoj strani. Samo kad bi nam Svabe postale prijatelji.
Preporuke:
0
0
4 četvrtak, 10 februar 2011 04:54
Srboljub Savic
Hvala vam, g. Cveticu.
Vasa analiza je, retka, dostojna struke (ako nije jedini) misljenja MSP o samozvanoj NDK-u pokusaju.
Posle reakcija u Srbiji, sa najvisih polozaja (i nazalost, onih zakicenih uvazenom diplomom) obicnom coveku nije osatlo nista drugo, vec da histericno reaguje -vriskom, smehom, skrgutom zubima, ...
Ako neko prokomentarise -"kasno ...", ja ubedjeno verujem da ne sme biti kasno, niti Srbija sme da podlegne pritisku grube sile(takodje lazne, kao i NDK).
Srbiju Rezolucija SB 1244 obavezuje i drzavni organi, pogotovo Tuzilastvo, mora da prati i ne dozvoli njeno krsenje. Svi postupci koji ne stite pomenutu rezoluiju i suverenitet drzave Srbije (ciji je integralni deo -KiM) morali bi biti okvalifikovani kao akti protiv Ustava i biti predmet pravnih sankcija.
Najave pregovora sa ilegalnim organima i zvanicnicima NDK se moraju smatrati aktom izdaje i krsenja rezolucije SB.
[NDK ne zadovoljava ni element stalnog stanovnistva-progoni, ilegalna imigracija,..]
S. Savic
Preporuke:
0
0
5 četvrtak, 10 februar 2011 09:20
!gavrilo
MSP nas je sapleo, pali smo, ali sada treba ustati!MSP je samo pomogao ovoj kvarnoj vlasti da se prilagodi Americi u njenim zahtjevima! naravno, potpuno svjesno a NEZAVISNI MEDIJI su se utrkivali da nam objasne da je sve propalo! uigrana je to ekipa koja želi prevarama da nam otmu KOSMET:zaista lucidno smišljena igra protiv Ustava i protiv sopsvenog naroda! zato naš MUBARAK mora da ide ,više nije važno kako ako treba i na vilama!
Preporuke:
0
0
6 četvrtak, 10 februar 2011 10:20
Odbrana i poslednji dani
Meni uopšte nije jasno zbog čega se ide u pregovore sa Šiptarima. Autor je suštinski u pravu, ali načelno gledajući šta mi konkretno imamo od toga kada se "naš" pregovarački tim neće baviti tim pitanjima? Budućim pregovorima daje se legitimitet otimačini dela naše teritorije. Sasvim je nebitno kako mi pravno stojimo. O statusu se neće razgovarati. Pregovari sa Šiptarima kao i otvoreno ignorisanje Martijevog izveštaja od strane aktuelne vlasti doprineće novim priznanjima fantomske države. A kada je većina zemalja prizna biće irelevantan naš pravni položaj.
Preporuke:
0
0
7 četvrtak, 10 februar 2011 11:12
Milovan
Začudo, jedan dobar komentar, iako od pravnika. Nažalost, a očito je, da su pisci pitanja za MSP intelektualno, a i po znanju inferiorni u odnosu na pisca komentara. Nikakvo čudo. Uobičajeno je da nas zastupaju pogrešni, počesto i korumpirani, a ponkad i nepametni.
S druge strane mi smo od ovakovog tzv. međunarodnog sudstva imali i "značajnu korist". Ovde mislim na presudu koja je doneta povodom tužbe BIH (mislim da se radilo o tužbi za genocid)protiv Srbije). Naš uvaženi pravni zastupnik nas je branio tako što je sve priznavao uz jednu sitnu opasku:To se sve dešavalo u vreme Miloševića, a Srbija je danas demokratska...Ni besmislenije odbrane ni povoljnijeg rezultata.
Neminovno se nameće kao zaključak: Međunarodni sud doniosi isključivo politički motivisane presude, pa se zainteresovanim preporučava da se o nekom pitanju unapred politički dogovore sa tzv. međunarodnom zajednicom-pendrek država pre nego ga postave sudu.
Ovo je lekcija iz prakse međunarodnog prava, nama i bosancima
Preporuke:
0
0
8 četvrtak, 10 februar 2011 12:08
strah od znanja i sposobnosti
Ova analiza deluje solidno i verodostojno.
Opšte je poznato, uprkos našem srozanom samopouzdanju i veri u dobro, da imamo solidne stručnjake u praktično svim oblastima.
Problem je samo što se ti stručnjaci drže daleko od svakog mesta gde se odlučuje, i to svesno, od strane ove generacije političara koja se sve više može opisati kao uzurpatori vlasti - ne po legalnom, nego po suštisnkom, moralnom osnovu.
Preporuke:
0
0
9 četvrtak, 10 februar 2011 12:36
Saša
Lepo objašnjeno, tačno i stručno. Ali pokušajte da osim NSPM objavite ovako nešto u nekim drugim medijima! Nećete uspeti, jer se ne uklapa u program ``Evropa nema alternativu``. A program je program. Do srpskih političara direktno takođe ne možete dopreti sa ovakvom idejom, ma kako bila argumentovana jer ih država uopšte ne interesuje. Uostalom još uvek ne znamo da li je ona deklaracija od 9. septembra, razmatrana u Skupštini Srbije što je ustavna obaveza. Štaviše ne zna se ni njen sadržaj.
Svakako čestitke za ovaj tekst, jer možda će neko ko sad ovo čita nekad biti vlast.
Preporuke:
0
0
10 četvrtak, 10 februar 2011 13:55
Jasna Simonović
Izuzetno razumljivo i razumno...Prosto da ne poverujem da je gdin "naš" advokat jer o advokatima imam "grozno" mišljenje..

"Štos" ili "pena" tek mene interesuje od 109 "nezavisnih" lica u spisku koliko se lica podudara sa licima u institucijama koje su zavisne ...i da li će ta lica biti dovedena u munarodni nonsens ako budu pregovarala sa svojom dvojnom ulogom?!

Kao "Srpskoj Voždovčanki" posebno mi se svidela rečenica:
"Da, tačno je da u međunarodnom pravu nema ničega što sprečava 100 i nešto lica da proglase nezavisnost Voždovca od Srbije." Da li se to odnosi na samo 1 lice?

ps Na osnovu prava o samoopredeljenju, a izgubivši sva radna i poslovna prava, svesna nepostojanja legalne države i u želji da sve zaštitim američkim zakonom, početkom 2001 donela sam svoju deklaraciju i prijavila "parče zemlje po kojoj hodam" (a koje sada vidim po zakonu iz 1933. nije nezavisno, a nije ni pod rezolucijom 1244, neutralnom državom Serbijom, članicom SAD...
Ima li ovo za vas smisla?
Preporuke:
0
0
11 četvrtak, 10 februar 2011 14:27
Freya
Pa da, dok nam se resavalo sudbinsko pitnje u Generalnoj skupstini, mi smo imali vaznije zadatke:organizovanje "parade ponosa"!...da se "vlasi" ne dosete!
Preporuke:
0
0
12 četvrtak, 10 februar 2011 14:52
Olivera Petrović
Ako je NSPM zaista jedino mesto gde je ovaj tekst mogao da bude objavljen, onda NSPM treba da učini još jedan korak, a to je da tekst prevede na engleski i objavi ga u svom engleskom izdanju. Na taj način doprineo bi da se što šira javnost upozna sa vrlo trezvenom analizom G. Cvetića.
Preporuke:
0
0
13 četvrtak, 10 februar 2011 17:20
Jasna Simonović
Olivera Petrović ...tačno...

Mislim da tekst treba da bude dostavljen merodavnim institucijama...prosto je neverovatno da strukovne organizacije nisu istakle ovaj rad...gdin autor treba da bude na nekom "visokom" položaju...
Preporuke:
0
0
14 četvrtak, 10 februar 2011 20:05
Observantes
... i dodao bih (na naslov): niti će biti!
Preporuke:
0
0
15 četvrtak, 10 februar 2011 22:58
kosanka
Vrlo dobra analiza gospodine Cveticu.Od pocetka se
zna da Kosovo nema nijedan atribut drzavnosti i da
je okupirano.O kriminalu i drogi i da ne govorimo.
Sta to funkcionise konkretno u juznoj srpskoj
pokrajini?Sudije MSP se ne bave pravnim osnovama u
ovom predmetu,jer su korumpirani i zbog toga su
odluke ovog suda u najmanju ruku smesne.Pitanje je,
s kim to treba nakon ovoga da pregovara srpski tim?
Koji ce to bajni "eksperti"ucestvovati u ovim
pregovorima?
Preporuke:
0
0
16 petak, 11 februar 2011 09:42
Branislav Aleksandar Julius
Nema pregovora sa šiptarskim teroristima! Nikakvih!
Sa tim se ne razgovara, to se hapsi. Pa kad-tad.
Nema pregovora sa šiptarskim teroristima! Nikakvih!
Preporuke:
0
0
17 petak, 11 februar 2011 10:34
Branislav Aleksandar Julius
Uz zahvalnost za izuzetan tekst (koji svakako treba prevesti na više jezika, i poslati na sve strane), neka mi bude dozvoljeno da dodam sledeće; u času "proglašenja nezavisnosti" KiM, nije postojao Ustav te tzv. države kao najviši pravni akt koji definiše državni sistem, i iz koga ističu svi ostali zakoni. Kakva je to država koja nema Ustav ni zakone, i šta su onda neke tzv. demokratske zemlje priznale?
Drugo; zašto se ne insistira i na Rezoluciji 1160 SB ONU od 31. marta 1998. (godinu dana pre agresije NATO-a na Srbiju), koja "osuđuje sve terorističke akte OVK..."? Dakle, onaj ko prizna nazavisnost KiM pod vođstvom lidera OVK, taj priznaje terorizam kao legalno delovanje za ostvarivanje političkih ciljeva. I treba javno reći da bilo koja međunarodna organizacija koja u svoje članstvo primi ovakvo "Kosovo", prihvata i legalizuje terorizam.
I nema pregovora sa šiptarskim teroristima! Nikakvih! Sa tim se ne pregovara, to se hapsi! Pa kad-tad!
Preporuke:
0
0
18 petak, 11 februar 2011 11:58
Saša
Potpuno se slažem sa nekim komentatorima. Tekst se mora prevesti, barem na engleski.
Preporuke:
0
0
19 subota, 12 februar 2011 00:34
kosovac
Nije prvi put da se proglasava republika kosovo , i to kako cenjeni pravnik objasnjava nejasno je ko je to cinio.
Naime 07.09.1990 godine ako se dobro secam proglasena je republika kosovo , te je usvojen i kacanicki ustav , pa su cak izabrani i funkcioneri takve proglasene republike , i sta bi od svega toga , nista , tako ce biti i sa ovim proglasenjem , nista .
Kosmet je Srbija ,bio i bice od vajkada za sva vremena .
Preporuke:
0
0
20 subota, 12 februar 2011 00:55
Božo Bjelak
Gospodine Cvetiću, odavno čitam Vaše tekstove, što znači da Vas uvažavam kao autora, koji problemima pristupa sa naučnog aspekta. Za ovakav tekst potrebao je veliko umjeće. Nažalost, tekst je za jedan ozbiljan simpozijum. Sve što ću napisati, nije kritika teksta.„...Kosovo, u međunarodno-pravnom smislu, ne ispunjava uslove državnosti...“. Srbija nema državu, ali je mnogi smatraju državom. 1) Na predstojećim pregovorima, protiv kojih sam pisao još uči onih prvih u Beču (tvrdio sam i sada tvrdim da je šiptarima dat status ravnopravnog subjekta kada se sa njima sjelo za sto), neće biti riječi o statusu. 2) Kako imam i dokaze (bjavljeni tekstovi), Srbija nije smjela tražiti mišljenje MS nepravde, jer se odgovor znao unaprijed. Kada je piccolo diplomatico najavio da će se desiti „nezapamćeni uspjeh diplomatije“ u GS OUN, osim tekstova, izjava za razne listove, piosali smo i Tadiću i Jeremiću da to ne rade (svaka članica OUN, po Povelji, ima pravo da zatraži.... nastavak
Preporuke:
0
0
21 subota, 12 februar 2011 01:03
Božo Bjelak
mišljenje Suda, koje je neobavezujuć. Dokaz da je sve to bila farsa i namještaljka, je rezolucija,koju je izdiktirao Brisel Tadiću.Ko umije da čita th prokletih sedam-osam rečenica, Srbija je rezolucijom (završna režija) priznala državu Kosovo. Ušli smo oko Kosmeta kao volovi u jaram. (Nakon stava Suda, razvila se čak neugodna polemika na relaciji autora iz NSPM, Pečata, Vidovdana, nadam se da ste to pratili). 3)Vi znate šta je to dosjelost, koja je na strani šiptara, odnosno Kosmet nije država, ali de facto jeste, stanje je sazrelo (nemam dovoljno karaktera da o tome progovorim).4) Imperija zla je otela Kosmet (istestirali su javno mnjenje),a ne šiptari i na tom presedanu nastavlja da rastura države (Sudan). 5)Pravo jeste na strani Srbije, ali je na strani šiptara Bonstil, koji je ofanzivna baza Imperije za cijeli region. Odatle Imperija traži dobrosusedske odnose Srbije i Kosmeta. 6) Naši se vladri utrkuju ko će biti veći lakej.Uskoro će Nikolić biti najveći.
Preporuke:
0
0
22 subota, 12 februar 2011 05:44
optimista
pa mora da je tako, cim ti kazes. uz to jos advokat... sve po zakonu...
Preporuke:
0
0
23 subota, 12 februar 2011 19:39
Goran Cvetić
Hvala svim komentatorima!

@Jasna Simonović: da, moguće je da će se neka lica iz privremenih institucija Kosova podudariti sa onih “109”. Rešenje je da u pregovorima treba izbeći svakoga od tih 109. Sem toga, Tačijevi navodi koji Martijev izveštaj upoređuje sa “Gebelsovskom propagandom” ukazuju da on i nije za neku ozbiljnu istragu o trgovini organima, pa ga baš zato treba izbeći, pre svega iz pijeteta prema žrtvama.

@Saša: da, rezolucija od 9. septembra 2010. se drži prilično daleko od očiju javnosti.

@Božo Bjelak: pošto imate rezoluciju od 9. septembra koju pominje Saša, molim Vas da je ljubazno podelite sa nama na ovom mestu, verujem da bi čitaoci voleli da je vide. Cilj mi je bio da javnosti ukažem kako mišljenje MSP vide čak i oni koji ga drugačije predstavljaju. A naš pravni tim je imao čudnu šansu “da da gol iz indirekta”. Da je čvrsto zastupao tezu da Kosovo nema nema neophodne elemente državnosti, da je svojom argumentacijom naterao MSP da to i potvrdi, pala bi i priznanja!
Preporuke:
0
0
24 nedelja, 13 februar 2011 02:32
Jasna Simonović
Goran Cvetić, hvala na komentaru...
Da, potpuno ste u pravu da treba izbeći "dvostruko standardizovane" ličnosti (nije pošpteno ni prema njima!) u pregovorima ...mada bih ja to pre nazvala razgovorima i radnim sastancima jer je nebrojeno mnogo otvorenih svakodnevnih pitanja koji se godinama nisu rešavali, od vlasničkih, radnih, komunalnih do visoko poslovnih (npr. telekom)

Koliko god zvučalo neprikladno i surovo mislim da ni Tačiju nije lako da pusti odmotavanje klupčeta o trgovini organima (bilo da je lično učestvovao ili ne) ...trgovina je komercijala, a ona zahteva pravne entitete koji se time bave...i svakako je učešće Svetske zdravstvene organiozacije takođe neophodno u razjašljavanju i privođenju pravdi...Nije pošteno ni prema žrtvama ni prema primaocima organa...Svaki "darovani" organ ima svog primaoca i taj spisak treba da postoji...

Sve najbolje u vašem pravnom radu...
Preporuke:
0
0
25 ponedeljak, 14 februar 2011 11:46
Mile
Zaista zanimljiv članak, samo da napomenem da se u uvodu, koliko je meni poznato, potkrala greška da je Jordanac Koroma glasao protiv rezolucije umesto imena sudije iz Brazila Trinade.
Preporuke:
0
0
26 ponedeljak, 14 februar 2011 17:27
Goran Cvetić
@ Mile

Sudija Koroma je iz Sijera Leonea. Imena sudija koja su dala oprečna mišljenja su tačno navedena u članku,i ta oprečna mišljenja imate u fusnotama. Koromino je pod fusnotom 4.
Preporuke:
0
0
27 utorak, 15 februar 2011 01:37
Božo Bjelak
Gospodine Cvetiću, molim Vas pogledajte moj tekst "Zlo zvano Utisak nedelje", od 18. 09. 2010. na Vidivdanu, gdje se nalazi komentar rezolucije.Rezolucija glasi: „Generalna skupština: a) Svesna ciljeva i principa Ujedinjenih Nacija,b)Uzimajući u obzir njene funkcije i ovlašćenja na osnovu Povelje Ujedinjenih Nacija, c) Podsećajući na njenu Rezoluciji 63-3, od 08 oktobra 2008., kojom se traži od Međunarodnog suda pravde da da svoje savetodavno mišljenje u vezi sa sledećim pitanjem: „Da li je jednostrano proglašenje nezavisnosti od strane privremenih institucija samouprave na Kosovu u skladu sa međunarodnim pravom“?, d) Primivši sa uvažavanjem savetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde od 22. jula 2010. o tome da li je jednostrano proglašenje nezavisnosti u skladu sa međunarodnim pravom kada je u pitanju Kosovo i nakon pažljivog razmatranja istog, uključujući i pitanja o kojima je dato mišljenje,
Preporuke:
0
0
28 utorak, 15 februar 2011 01:46
Božo Bjelak
nastavak - e) Prima k znanju sadržaj savetodavnog mišljenja Međunarodnog suda pravde o tome da li je jednostrano proglašenje nezavisnosti u skladu sa međunarodnim pravom kada je u pitanju Kosovo, kao odgovor na zahtev generalne Skupštine, f) Pozdravlja spremnost Evropske Unije da olakša proces dijaloga između strana. Proces dijaloga bi sam po sebi bio faktor mira, bezbednosti i stabilnosti u regionu. Ovaj dijalog bi imao za cilj da unapredi saradnju, ostvari napredak na putu ka Evropskoj Uniji i poboljša živote ljudi“.
Preporuke:
0
0
29 utorak, 15 februar 2011 02:01
Božo Bjelak
Rezolucija, koju su sastavili političari, a ne eksperti međunarodnog prava i poznavaoci problema i istorije na ovim prostorima, pokazuje vrijeme u kome živimo, vrijeme u kome ima mnogo bolesnika i patologije, vrijeme naučne i svake druge bijede. Rezolucija je kurvinjska, podmetačka, neprijateljska, pisana Hitlerovskim jezikom. Nedopustiva je upotreba naziva „Kosovo“ i u srpskom pitanju i u tekstu EU, umjesto Kosmet, odnosno puni naziv: Autonomna Pokrajina Kosovo i Metohija. Da li je bilo ko u ovoj unesrećenoj zemlji, a posebno Predsjednik, imao pravo da „primi nešto na znanje“, što znači da je Srbija u cjelini prihvatila mišljenje Suda, koji navodi da nije prekršeno međunarodno pravo, „jer to pravo i ne sadrži zabranu takvih deklaracija“. Slijedi kratak nastavak.
Preporuke:
0
0
30 utorak, 15 februar 2011 02:03
Božo Bjelak
Da je bilo pameti (što dokazuje da je sve bila čista igra i farsa), srpska rezolucija je posebno morala podvući da ne prihvatamo, da odbacujemo, takvo mišljenje Suda, na osnovu Povelje, raznih konvencija i akata koje je upravo donosila GS OUN i koje su i sada na snazi. „Pozdravljamo spremnost Evropske Unije ( kolika je to žrtva Evropske Unije da je „spremna“, prim. BB) da olakša proces dijaloga između strana“.Ovo je poziv „ravnopravnim stranama“ da uređuju međusobne odnose. Ako se razgovara na zvaničnom državnom nivou, a Evropa ima tu „spremnost“, onda se razgovara sa zvaničnim institucijama ( u ovom slučaju države Kosovo), države koju se priznaje. Poslednje zakucavanje teškim maljem glasi: „Ovaj dijalog bi imao za cilj da unapredi saradnju (dvije suverene države, prim. BB), ostvari napredak na putu ka Evropskoj Uniji i poboljša živote ljudi“.
Preporuke:
0
0
31 utorak, 15 februar 2011 12:48
Jasna Simonović
Božo Bjelak...izvinite što se javlljam...hvala na informacijama...

Tako je to, sve zbrkano, kada se pravi znak jednakosti između "privremenih institucija" i 109 inicijatora stvaranja kosovske države...(kao da nije kreirana još davno!)

(Da li su savetnici savetodavnog mišljenja i idea-maker gdin Tibor Varadi - na zvaničnom platnom spisku predsednika Tadića?)...

Ali šta je - tu je...

Kada su i "država bez globalnog portfelja" (Rep. Srbija)i "država sa evropskim alter-egom" (rep Kosovo) u nemilosti, onda se jednostavno - traži milost...

Onda put od kolonije do zvanične legalne države ne mora da bude tako težak...

I ako 109 imaju isto pravo kao i svaki pojedinac...tako bi trebalo da bude...
Preporuke:
0
0
32 utorak, 15 februar 2011 21:31
Goran Cvetić@Božo Bjelak, hvala
Vaša poruka je iz 4 dela. Prvi je preambula rezolucije. Tačke e/ i f/ u drugom delu Vaše poruke su operativni deo, u originalu označene kao 1. i 2.

U preambuli se navodi da GS prima k znanju mišljenje na postavljeno pitanje, a ono se tiče PRIVREMENIH institucija Kosova. Dakle, budimo pozitivni, jedna strana je Srbija, a druga – privremene institucije! Slažem se da u već neodređenoj situaciji nije trebalo unositi nove neodređenosti. Reč “saradnja” se može tumačiti na mnogo načina. Ponavljam, Srbija mora reći EU da će pregovarati samo sa privremenim institucijama koje nisu proglasile nezavisnost. I neka EU onda tumači svoju rezoluciju kako hoće.

Radi korektnosti prevoda koji ste ljubazno podneli: zvanični naslov mišljenja MSP-a je "Saglasnost sa međunarodnim pravom jednostrane deklaracije nezavisnosti u pogledu Kosova" i on je u rezoluciji označen italicima; to znači da GS navodeći naslov predmeta ne zauzima stav o tom pitanju, što bi se iz Vašeg prevoda možda moglo zaključiti.
Preporuke:
0
0
33 utorak, 15 februar 2011 22:02
Goran Cvetić@Božo Bjelak
I samo da dodam: opšte mišljenje je da je rezolucija od 9.9.2010. godine - potpuno nesrećno rešenje. Recimo, Dajan DŽonston je navela da Srbija tom rezolucijom ne dobija ništa i "da je sva svoja jaja stavila u korpu EU".
Preporuke:
0
0
34 četvrtak, 17 februar 2011 00:50
Goran Cvetić
Povodom današnjeg navoda Vuka Jeremića u SB UN, verujem da je to to prava pobeda NSPM-a. Vuk Jeremić:

"Samo UNMIK prihvatljiv za Srbiju"

"Ministar je ukazao da je UNMIK za Srbiju jedini prihvatljivi oblik diplomatskog predstavljanja Kosova i izrazio duboku zabrinutost zbog odbijanja prištinskih vlasti da učestvuju pod tim imenom na pojedinim regionalnim i međunarodnim skupovima."
Preporuke:
0
0
35 subota, 19 februar 2011 19:44
Luka
Prvo morate da shvatite da je Srbija demokratska država i da je ta vlast izabrana od naroda pa svidjelo vam se to ili ne. I to se zove demokratija.
Osim toga je trebalo davno preseliti institucije Srbije iz Beograda na Kosovo i Metohiju i Rašku pa i Crnu Goru i naraviti program naseljavanja tih teritorija pa bilo kime. Uostalom to rade i Izraelci. Ali to se u vašem riječniku vjerovatno zove komadanje Srbije.
Osim toga nemate pojma šta se događa na Kosovu i u Albaniji. Hallllooooo Dušan i Carica Milica su živjeli prije nekoliko stotina godina.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner