четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Вучић: Сарадња СНС и ДСС могућа
Хроника

Александар Вучић: Сарадња СНС и ДСС могућа

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 02. август 2010.

Београд. - Сарадња Српске напредне странке и Демократске странке Србије могућа је... у расписивању ванредних парламентарних избора, а очигледно је да су нам програмска опредељења различита, изјавио је други човек СНС Александар Вучић.

"Ако би ми неко рекао да инвестиције и милијарде са којима земља може да се извуче из кризе могу да дођу из Русије и Кине, ја ћу му рећи да у то не верујем", рекао је он у интервјуу који данас објављује Прес.

"Треба да сарађујемо са њима, да нам буду велики пријатељи, али извините, најважнији партнер Србије мора да буде ЕУ", подвукао је Вучић.

На питање да ли би Србија требало да повуче резолуцију из УН и да прихвати предлог ЕУ да заједнички напишу нову, он је одговорио да не зна.

"Не знам шта би сада требало да уради, али знам да није требало овако како је урадила. Није то додворавање било коме у ЕУ, већ је реч о томе да СНС води рачуна о српским интересима", рекао је заменик председника СНС.

"А да ли ће српски интерес бити остварен ако доживимо још један нокаут у УН? Неће. Зато је требало водити рачуна да се обезбеди што је могуће шири консензус пре него што је резолуција предата УН. Нажалост, то није урађено", закључио је Вучић.

(Фонет)

СНС: Влада угрозила и одбрану Косова и европске интеграције

Београд - Функционер Српске напредне странке (СНС) Марко Ђурић оценио је данас да је власт у Србији погрешним потезима на међународном плану угрозила виталне интересе државе и по питању борбе за очување Косова и Метохије и када је реч о европским интеграцијама.

Ђурић је рекао да је власт "свесно изиграла" консензус који је постигнут у парламентарној расправи о Косову и тиме "дезавуисала и делегитимисала" позицију Србије у међународној заједници. Према његовој оцени, влада је тако постигла "двоструки аутогол" јер је угрозила и сопствену позицију али и отежала положај држава у Европској унији које чврсто стоје уз Србију када је у питању одбрана суверенитета на Косову.

Ђурић је критиковао и начин на који је спроведена реформа правосуђа у Србији и подсетио да Високи савет судства још није окончао избор судија, ни четири месеца након истека крајњег рока.

Он је рекао да и сам састав Високог савета судства није потпун, и да су због тога нелегитимне и кључне одлуке које то тело доноси у процесу реформе. Функционер СНС-а је оценио да на тај начин Србија показује какав однос има према правосуђу и сопственом Уставу.

(Глас Јавности)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер