среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Амбасадор Албаније: Председник Србије ускоро у Тирани
Хроника

Амбасадор Албаније: Председник Србије ускоро у Тирани

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 02. август 2010.

Амбасадор Албаније у Србији Шпетим Чауши рекао је данас да се очекује да Тирану посети председник Србије Борис Тадић и оценио да односи између Албаније и Србије представљају пример интензивног развоја билатералних односа између две земље што позитивно утиче на односе у целом региону

"Очекују се веома важне посете између две земље, укључујући и посету вашег уваженог председника Бориса Тадића, о којој је он сам рекао да ће бити историјска, с обзиром на то да ће то бити прва званична посета једног српског председника у новијој историји наших двеју земаља", рекао је Цауши у интервјуу за лист "Данас".

Уз подсећање да је Србију марта ове године посетио заменик премијер Албаније Иљир Мета, Чауши је указао да је то била политичка индикација од историјског значаја, која несумњиво игра улогу у новом развоју односа између две земље.

Он је додао да та посета није била неочекивана већ резултат великих геополитичких збивања у нашем региону, као и заједничка оријентација наших двеју земаља ка неповратном путу европске интеграције.

С друге стране, додао је амбасадор, нову политичку климу фаворизовале су и реципрочне охрабрујуће поруке истакнутих лидера Тиране и Београда.

"Председник Владе Албаније Сали Бериша позвао је у званичну посету председника Србије Бориса Тадића. У исто време, председник Србије је јавно нагласио неопходност сарадње између две земље, не само као одраз заједничких политичких, економских и људских интереса, већ и као важан позитиван фактор за цео Западни Балкан", рекао је Чауши.

Када је реч о мишљењу МСП, став Владе Албаније, наравно и њене дипломатије, поклапа се са мишљењем 69 земаља које су признале нову државу Косово.

"Следимо гледиште да ће такво решење гарантовати стабилност и просперитет читавог региона Западног Балкана. Све земље у региону које се политички правилно руководе тим гледиштем имају циљ да служе заједничком настојању у правцу европске интеграције, што је тежња свих наших народа", навео је албански амбасадор.

(Тањуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер