петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Амбасадор Марока у Београду: Територијални интегритет и суверенитет Србије остаје неупитан за Мароко. Не подржавамо било какво појављивање самопрокламованих ентитета у међународним организацијама. То важи и за Косово
Хроника

Амбасадор Марока у Београду: Територијални интегритет и суверенитет Србије остаје неупитан за Мароко. Не подржавамо било какво појављивање самопрокламованих ентитета у међународним организацијама. То важи и за Косово

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 26. мај 2022.

 Амбасадор Марока Мохамед Амин Белхаж изјавио је данас да за ту земљу територијални интегритет и суверенитет Србије остаје неупитан.

Нагласио је и да Рабат не подржава ни било какво појављивање самопрокламованих ентитета у међународним организацијама.

Амбасадор је истакао да Марко стоји чврсто и принципијелнио иза ставова којим подржава територијални суверенитет и интегриет сваке земље и не признаје ни под каквим околностима проглашене ентитете.

"То важи и за Косово", рекао је амбсадор за Танјуг и ТВ Мост на прослави Дана Африке и Дана пријатељства Србије и Африке.

Стојијмо чврсто као подршка територијалног интегритета, рекао је Белхаж и подсетио на заједничко саопштење у којем је наведено да Србија подржава територијану целовитост Марока, а да ће Краљевина Мароко наставити да подржава Србију у погледу тога.

"Територјиални интегирет и суверентитет Србије остаје неупитан за Мароко", рекао је Белхаж.

Државни секретар Министарства спољних послова Србије Немања Старовић нагласио је да је сада остало мало земаља на афричком континенту које подржавају Приштину.

Старовић је рекао да ће званичници Србије наставити да објашњавају и тим земљама зашто је важно поштовање међународног права.

Подсетио је да је Србија након одлуке Приштине да погази Бриселски а потом и Вашингтонски споразум и да аплицира за место у Савету Европе, била приморана да одмрзне отприрзнавање и да је само у року од неколико дана добили чеитири нове дипломатске ноте којима државе опозивају једнострано проглашену незвисност Косова.

Тиме је укупан број држава које су повукле одлуку о призању косовске независности порастао на 22, рекао је Старовић за Тањуг и ТВ Мост и додао да су многе од њих са афричког континента.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер