Početna strana > Hronika > Andrija Mandić: U toku je diskriminacija Srba u Crnoj Gori i pokušaj vlasti da ih nasilno asimiluje, najviše bi voleli da Srbi krenu put Srbije traktorima
Hronika

Andrija Mandić: U toku je diskriminacija Srba u Crnoj Gori i pokušaj vlasti da ih nasilno asimiluje, najviše bi voleli da Srbi krenu put Srbije traktorima

PDF Štampa El. pošta
subota, 23. maj 2020.

 BEOGRAD - U toku je diskriminacija Srba u Crnoj Gori i pokušaj vlasti da ih nasilno asimiluje i tome treba integralno i solidarno da se suprotstavi 10 miliona Srba ma gde da žive, rekao je danas član predsedništva Demokratskog fronta Andrija Mandić.

On je ocenio da bi vlast u Crnoj Gori najviše volela da Srbi krenu put Srbije traktorima, a da oni zaposednu prostor gde Srbi u Crnoj Gori sada žive.

"Namera vlasti je da pokaže da je Crna Gora više okrenuta prema Zagrebu nego prema Beogradu, pa su i na proslavi nezavisnosti Crne Gore upotrebljavali hrvatsku reč neovisnost, a ne nezavisnost", rekao je Mandić za TV Pink gostujući preko video linka.

Dodao je da su u Crnoj Gori bile veće plate i penzije nego u Srbiji dok su te dve države bile u zajednici do 2006. godine, a da je danas Srbija ekonomski pretekla Crnu Goru koja je, kaže, na putu propadanja, i da su penzije i plate veće u Srbiji, kao i mogućnost zapošljavanja.

"I zato je u Crnoj Gori u toku brutalna kampanja vlasti koje pokušavaju građanima da nametnu priča da nije bio pogrešan put 2006. godine", rekao je on.

Mandić navodi da se pokušava drobljenje Srpske pravoslavne crkve i da nije reč samo o pitanjima imovine, jer posle ideje Mila Đukanovića o formiranju nove pravoslavne crkve u Crnoj Gori, sledi isto to za Kosovo i Metohiju, Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku, gde je, podseća, Ante Pavelić tokom Drugog svetskog rata to već pokušao da uradi.

"Đukanović je izvođač radova a drugi su kreatori ideje drobljena SPC kao najvažnija institucija srpskog naroda, koji okuplja 10 miliona Srba gde god da se nalaze na zemaljskog kugli", rekao je Mandić.

Mandić je naglasio značaj podrške države Srbije srpskim organizacijama u Crnoj Gori, koja je u poslednjih desetak godina iznosila 10 miliona evra, kao i preko mogućnosti da svi Srbi koji žive van Srbije mogu da dobiju srpsko državljanstvo.

Ocenio je da je litija u Nikšiću bila veličanstvena i da su vladika Joanikije i mitropoliti Amfilohije pozvani da se litijama nastave.

Upozorio je na dvostruke aršine vlasti u Crnoj Gori, jer su tokom pandemije zabranjena samo okupljanja pristalica SPC i Srba, a kad se proslavlja Dan državnosti sve mere mogu da se krše.

Vlasti Crne Gore rade sve kako bi se preporučili drugim susednim adresama na štetu Srbije, rekao je on, i dodao da ipak, kada opljačkaju novac u Crnoj Gori, ti isti uglavnom kupuju stanove po Srbiji.

"Od 2006. godine uradili su sve što su mogli protiv srpskog naroda i Srbije, priznali lažnu državu Kosovo, granica Srbije i Crne Gore je najtvrđa u Evropi, diskriminišu srpski narod, hoće da otimaju imovinu SPC", rekao je on.

Dodao je da se takva bolest može izlečiti i da postoji šansa da se i takvi vrate i budu kao i njihovi preci.

"Verujem da ćemo pobediti na narednim izborima, i da naša borba nije uzaludna", rekao je Mandić.

(Tanjug)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner