Хроника

Београд: Бранко Стефановић тужио бившег власника хотела "Шумадија" за повреду угледа, јер је изјавио да му је „отац министра полиције нудио 300.000 евра готовине као позајмицу“

Штампа
уторак, 19. новембар 2019.

Бранко Стефановић тужио је бившег власника хотела "Шумадија" за повреду угледа, због тога што је Његомир Килибарда изјавио да му је отац министра полиције нудио 300.000 евра готовине као позајмицу "на два до три дана", током преговора у вези са продајом хотела на лицитацији.

На припремном рочишту у овом парничном поступку није било обавезно присуство Бранка Стефановића, те се он није ни појавио.

Бивши власник хотела Килибарда, иако је тужен, остајо је при ранијим тврдњама.

"Ја њему нисам рекао да је глуп, он је то рекао сам за себе. Ја сам изнео његову понуду, да ми је нудио 300.000 евра, да је у том ранцу када смо се последњи пут нашли, да је у њему било 300.000 евра, што ја лично сматрам да је било. Зашто? Зато што је Бранко Стефановић сутрадан требало да иде на пут, а уговоре које сам ја сутрадан добио од његовог адвоката Ваљаревића, били су уговори о кредиту и залози. То се није могло реализовати без 300.000 евра", казао је Килибарда.

Адвокати обе стране предложили су сведоке, а за следеће рочиште 27. јануара биће обавезно присуство оца министра полиције Небојше Стефановића, када би могао и да објасни своју улогу у преговорима у вези с продајом хотела Шумадија.

"Разоткриће се и многи детаљи у вези са притиском које је трпео мој клијент, избацивање насилног из хотела 'Шумадија' и многи други детаљи за које ће јавност, сигуран сам, бити јако заинтересована", казао је Петар Ивановић, бранилац Килибарде.

Припремно рочиште у Другом основном суду у Београду, осим телевизије Н1, пратио је још само новинар БИРН-а, који је први и писао о том случају.

У Другом основном суду су рекли да им акредитација екипе телевизије Н1 није стигла на време, зато "што им не раде рачунари".

Одлуком председнице суда дозвољено је да новинарка Н1 може као јавност да прати суђење, али да током припремног рочишта не сме да хвата белешке.

Одлуком судије одлучено је да ће овај парнични поступак трајати годину и по дана, током којих је предвиђено да се одржи осам рочишта.

(Н1)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]