Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Црвене звезде и Шерифа одиграли су нерешено 1:1 у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 03. август 2021.

Фудбалери Црвене звезде и Шерифа одиграли су нерешено 1:1 на стадиону "Рајко Митић" у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Реванш је на програму за седам дана у Модлавији.

Ток утакмице:

Крај меча: Црвена звезда - Шериф 1:1

68' - Звезда има иницијативу, Иванић шутира преко гола

Иако је остала са десеторицом фудбалера на терену, Црвена звезда константно притиска противника и ствара полу-прилике. Након једне, Иванић је доспео у позицију за шут, који је завршио преко гола.

57' - Црвени картон за Кангу

Габонац је већ имао жути картон зарађен у првом полувремену, да би у 57. минуту другу опомену добио када му је противник изблокирао центаршут, а Канга га рукама спречио да дође до лопте.

54' - Поново Фалко и поново нема гола

Овога пута Италијан добија лопту на своју јачу, леву ногу, али овога пута је шаље изнад гола Шерифа.

49' - Фалко прети, Шериф се брани

Добар напад Звезде, Иванић је пробио по левој страни, одложио потом лопту за Фалка, а изразити левоноги фудбалер шутира својом слабијом ногом право у голмана гостију.

46' - Настављен је меч

Полувреме: Црвена звезда - Шериф 1:1

Шериф је повео у 33. минуту голом Кастањеде, да би шампион Србије у самом финишу првог полувремена голом Дионија дошао до изједначења.

45 - ГОЛ! Звезда изједначује

Огроман притисак на противнички гол се исплатио! Лои Диони је био на правом месту и у право време, искористио грешку одбране Шерифа након центрашута Канге и донео Црвеној звезди изједначење.

41' - Канга шутира, остаје 0:1

Одличан напад црвено-белих, Родић за Иванића, овај за Дионија, нападач оставља пас за Кангу, чији шут брани голман гостију.

33' - ГОЛ! Шериф води у Београду

Један од најбољих, ако не и најбољи фудбалер гостију Франк Кастањеда постиже погодак из слободног ударца у 33. минуту. Колумбијац је ухватио Борјана на "кривој нози" и затресао мрежу Црвене звезде.

31' - Звезда контролише темпо, али без шансе

Иако се тежиште игре пребацило готово потпуно на половину молдавског ривала, Црвена звезда не успевац да створи конкретну шансу и озбиљније угрози противника.

12' - Звезда први пут опасна

Мајсорија Мирка Иванића за Александра Катија, нешто јачи фор овог другог омогућио је голману гостију да излети и отклони опасност.

10' - Нови покушај Шерифа

Лоше је Звезда бранила корнер у 10. минуту, што умало Шериф да казни, али је срећом по српску екипу Дуланто главом шутирао преко гола.

5' - Гости први прете

Тил је шутирао са дистанце, али је Милан Борјан имао лак задатак. Гости притискају шампиона Србије од самог старта.

1' - Почео је меч

Румунски арбитар означио је почетак меча на стадиону "Рајко Митић".

Познати су састави тимова

Арбитри стижу из Румуније

Главни судија меча је Овидију Хатеган из Румуније, а помоћ ће имати у сународницима Георгеу, Гингулеачу и Чивулетеу.

О противнику...

Шериф је борбу за пласман у најелитније европско такмичење започео од првог кола квалификација. У првој рунди су убедљиво елиминисали албанског представника Теуту, да би у наредном колу били бољи од јерменског шампиона Алашкерта укупним резултатом 4:1.

У претходној деценији су девет пута били шампиони Молдавске лиге. Прошле сезоне су освојили 99 бодова у домаћем првенству и заиста доминантно освојили титулу, а ове сезоне после два одиграна кола имају три бода и заузимају шесто место на табели.

Црвена звезда и Шериф никада до сада нису "укрстили копља" на званичним утакмицама, тако да ће овај двомеч бити први у историји ова два клуба.

Омладинци Црвене звезде су играли против Шерифа у Лиги шампиона за младе 2020. године и успели да победе тим из Молдавије после извођења једанаестераца (2:4).

Највећа опасност Шерифа прети од тројице најистуренијих играча Адама Траореа, Луванора и Франк Кастањеда. Траоре је по доласку у тим из Молдавије постигао десет голова и забележио седам асистенција, док је Луванор дошао у овом прелазном року из Саудијске Арабије и већ постигао два гола у првом колу квалификација за Лигу шампиона против Теуте.

Звезда на корак од групне фазе европског такмичења

Победом и елиминацијом молдавског Шерифа, Црвена звезда би дошла на корак од пласмана у групну фазу Лиге шампиона, а самим тим аутоматски обезбедила учешће у групној фази Лиги Европе.