Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbaleri Crvene zvezde i Šerifa odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona

sreda, 04. avgust 2021.

Fudbaleri Crvene zvezde i Šerifa odigrali su nerešeno 1:1 na stadionu "Rajko Mitić" u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Revanš je na programu za sedam dana u Modlaviji.

Tok utakmice:

Kraj meča: Crvena zvezda - Šerif 1:1

68' - Zvezda ima inicijativu, Ivanić šutira preko gola

Iako je ostala sa desetoricom fudbalera na terenu, Crvena zvezda konstantno pritiska protivnika i stvara polu-prilike. Nakon jedne, Ivanić je dospeo u poziciju za šut, koji je završio preko gola.

57' - Crveni karton za Kangu

Gabonac je već imao žuti karton zarađen u prvom poluvremenu, da bi u 57. minutu drugu opomenu dobio kada mu je protivnik izblokirao centaršut, a Kanga ga rukama sprečio da dođe do lopte.

54' - Ponovo Falko i ponovo nema gola

Ovoga puta Italijan dobija loptu na svoju jaču, levu nogu, ali ovoga puta je šalje iznad gola Šerifa.

49' - Falko preti, Šerif se brani

Dobar napad Zvezde, Ivanić je probio po levoj strani, odložio potom loptu za Falka, a izraziti levonogi fudbaler šutira svojom slabijom nogom pravo u golmana gostiju.

46' - Nastavljen je meč

Poluvreme: Crvena zvezda - Šerif 1:1

Šerif je poveo u 33. minutu golom Kastanjede, da bi šampion Srbije u samom finišu prvog poluvremena golom Dionija došao do izjednačenja.

45 - GOL! Zvezda izjednačuje

Ogroman pritisak na protivnički gol se isplatio! Loi Dioni je bio na pravom mestu i u pravo vreme, iskoristio grešku odbrane Šerifa nakon centrašuta Kange i doneo Crvenoj zvezdi izjednačenje.

41' - Kanga šutira, ostaje 0:1

Odličan napad crveno-belih, Rodić za Ivanića, ovaj za Dionija, napadač ostavlja pas za Kangu, čiji šut brani golman gostiju.

33' - GOL! Šerif vodi u Beogradu

Jedan od najboljih, ako ne i najbolji fudbaler gostiju Frank Kastanjeda postiže pogodak iz slobodnog udarca u 33. minutu. Kolumbijac je uhvatio Borjana na "krivoj nozi" i zatresao mrežu Crvene zvezde.

31' - Zvezda kontroliše tempo, ali bez šanse

Iako se težište igre prebacilo gotovo potpuno na polovinu moldavskog rivala, Crvena zvezda ne uspevac da stvori konkretnu šansu i ozbiljnije ugrozi protivnika.

12' - Zvezda prvi put opasna

Majsorija Mirka Ivanića za Aleksandra Katija, nešto jači for ovog drugog omogućio je golmanu gostiju da izleti i otkloni opasnost.

10' - Novi pokušaj Šerifa

Loše je Zvezda branila korner u 10. minutu, što umalo Šerif da kazni, ali je srećom po srpsku ekipu Dulanto glavom šutirao preko gola.

5' - Gosti prvi prete

Til je šutirao sa distance, ali je Milan Borjan imao lak zadatak. Gosti pritiskaju šampiona Srbije od samog starta.

1' - Počeo je meč

Rumunski arbitar označio je početak meča na stadionu "Rajko Mitić".

Poznati su sastavi timova

Arbitri stižu iz Rumunije

Glavni sudija meča je Ovidiju Hategan iz Rumunije, a pomoć će imati u sunarodnicima Georgeu, Ginguleaču i Čivuleteu.

O protivniku...

Šerif je borbu za plasman u najelitnije evropsko takmičenje započeo od prvog kola kvalifikacija. U prvoj rundi su ubedljivo eliminisali albanskog predstavnika Teutu, da bi u narednom kolu bili bolji od jermenskog šampiona Alaškerta ukupnim rezultatom 4:1.

U prethodnoj deceniji su devet puta bili šampioni Moldavske lige. Prošle sezone su osvojili 99 bodova u domaćem prvenstvu i zaista dominantno osvojili titulu, a ove sezone posle dva odigrana kola imaju tri boda i zauzimaju šesto mesto na tabeli.

Crvena zvezda i Šerif nikada do sada nisu "ukrstili koplja" na zvaničnim utakmicama, tako da će ovaj dvomeč biti prvi u istoriji ova dva kluba.

Omladinci Crvene zvezde su igrali protiv Šerifa u Ligi šampiona za mlade 2020. godine i uspeli da pobede tim iz Moldavije posle izvođenja jedanaesteraca (2:4).

Najveća opasnost Šerifa preti od trojice najisturenijih igrača Adama Traorea, Luvanora i Frank Kastanjeda. Traore je po dolasku u tim iz Moldavije postigao deset golova i zabeležio sedam asistencija, dok je Luvanor došao u ovom prelaznom roku iz Saudijske Arabije i već postigao dva gola u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Teute.

Zvezda na korak od grupne faze evropskog takmičenja

Pobedom i eliminacijom moldavskog Šerifa, Crvena zvezda bi došla na korak od plasmana u grupnu fazu Lige šampiona, a samim tim automatski obezbedila učešće u grupnoj fazi Ligi Evrope.