Београд: Навијачи терали фудаблере Партизана да скандирају "управа напоље" и скидали им дресове, након ремија (2:2) са кипарским АЕК-ом и елиминације из квалификација за Лигу Европе

Штампа
четвртак, 11. август 2022.

Фудбалери Партизана су након бледог другог полувремена и ремија са кипарским АЕК-ом 2:2 елиминисани из квалификација за Лигу Европе, а утакмица ће остати упамћена и по ружним сценанама на трибинама стадиона у Хумској.

Како је кренуо меч навијачи црно-блих су скандирањем „Управа напоље“ јасно показали шта мисле о челницима клуба, а кад су са трибина почеле да се чују и увреде на рачун председника државе, уследила је интервенција полиција, па је у финишу првог дела игре дошло до туче са навијачима на источној трибини.

У тим тренуцима фудбалери Партизана имали су резултат (1:0), који их је водио у продужетке, али су у другом полувремену потпуно пали. Истина, Рикардо је новим голом на тренутак вратио вођство и наду, али је убрзо уследило изједначење и потпун крах…

Нису до краја меча изабраници Илије Столице имали снаге за још један погодак. Видела се жеља, не и квалитет у њиховој игри. Али то није био крај мукама фудбалера Партизана…

„Управа напоље“ још гласније је одзвањало на крају утакмице, када су навијачи тражили од играча да и они искажу незадовољство према челницима клуба.

Следе бурни дани у Хумској улици.

Лига Европе недостижна за Партизан, црно-бели испали од АЕК-а

Фудбалери Партизана неће играти у Лиги Европе ове сезоне, пошто су на свом терену одиграли 2:2 са кипарским АЕК-ом у реванш мечу трећег кола квалификација. Партизан ће играти у плеј-офу за Лигу конференције, где ће играти против малтешког Хамруна.

Партизан пред својим навијачима није успео да победи АЕК или, барем, анулира предност противника из првог меча, па ове сезоне неће играти у Лиги Европе.

Црно-бели су, као и на Кипру, дошли до предности и имали игру у првом полувремену.

Дијабате је проиграо Рикарда, који је истрчао пред голмана гостију и рутински сместио лопту у мрежу у 24. минуту.

Није било превише узбуђења до краја првог дела игре, а у наставку су гости брзо дошли до изједначења.

Играо се 51. минут када је по левој страни пробио Ђирчо, послао оштру лопту пред гол, а лопта је закачила Светозара Марковића и завршила у голу.

Међутим, није дуго Партизан чекао на други гол, већ је одговорио после три минута испробаним рецептом.

Дијабате је савршено центрирао, а Рикардо главом донео нову предност Партизану.

Али, ни гости нису поклекли, па су узвратили ударац у идентичном временском интервалу - после три минута.

Фараж је кренуо у соло продор, нанизао неколико противничких играча, а онда прелепим голом изједначио на 2:2.

Мениг је био најближи голу у 76. минуту, када је погодио оквир гола, па је сан о Лиги Европе остао на стативи гола у Хумској.

Партизан ће морати да се задовољи борбом за групну фазу Лиге конференције, а црно-бели ће играти против малтешког Хамруна, који је у двомечу избацио Левски.