четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Борко Стефановић: Град Београд купио опрему и софтвере за 6,5 милиона евра од фирме "Проинтер" Славише Кокезе, а на чак 32 тендера он је био једини понуђач
Хроника

Борко Стефановић: Град Београд купио опрему и софтвере за 6,5 милиона евра од фирме "Проинтер" Славише Кокезе, а на чак 32 тендера он је био једини понуђач

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 12. децембар 2019.

Потпредседник Странке слободе и правде Борко Стефановић позвао је данас тужилаштво да ради свој посао и истражи „напредњачку криминалну хоботницу“, најављујући да ће наставити да сваке седмице износи детаље о томе како се обогатио члан Српске напредне странке (СНС) Славиша Кокеза, који је за седам година власти те странке „дотакао звезде“.

Данас имамо информације у вези са прањем пара Вучићевог ИТ стручњака Славише Кокезе. Град Београд је за само четири године од његове фирме "Проинтер" купио опрему и софтвере за 6,5 милиона евра. Толико Београђане коштају Кокеза и његови марифетлуци - рекао је на конференцији за новинаре заменик председника Странке слободе и правде Борко Стефановић.

„Колико је стекао, као да је све претварао у злато чега се дотакао, а био је раније власник кафића “, рекао је Стефановић, на конференцији за новинаре, подсетивши да је и претходних седмица говорио о „досијеу“ Кокеза, који је и председник Фудбалског савеза Србије.

– На чак 32 тендера града Београда за ИТ технологију, рачунарску опрему и софтере, вредне више од шест милиона евра био је једини понудјач.Тако су му његови пријатељи из Српске напредне странке наместили посао. Глобални приход компаније „САП“ је 25 милијарди евра, а „Оракла“ 35 милијарди годишње. Ова два светска ИТ гиганда не могу да се такмиче и немају никакву шансу пред највећим стручњаком за високу технологију, председником Фудбалског савеза Славишом Кокезом. Градска власт са Гораном Весићем на челу је испланирала да у 2020. години потроши шест пута више народних пара него што су потрошили 2013. године – рекао је Стефановић и питао да ли ико може да наведе један сегмент, један део живота у Београду који је побољшан за шест пута откад је СНС на власти.

Пут Кокезе од власника кафића до једног од најбогатијих Срба

– Можемо само закључити да се Београд распада под Весић Гораном и напредњачком влашћу. Прибављање Кокезиних софтвера довело је до раста трошкова и потребе за додатним запошљавањем, што је ваљда јединствен пример у свету. Нигде у свету не постоји да нека фирма на намештеном тендеру узме миионе евра од грађана Србије преко напредњачких марифетлука и онда тај софтвер не ради, не може да се спроведе, и онда, као што су урадили Електропривреди Србије преко Грчића, то исто је Кокеза урадио преко Весића граду Београду и донели су одлуку да по плану који је званичан запосле додатних 328 људи – рекао је Стефановић, и опет питао председника Србије Александра Вучића колики је његов део у, како је рекао, пљачки Београда. Све ово што говорим је истина, овде је низ уговора градских предузећа која потврђују у бројку, у слово, за милионе које су купили од „Проинтера“ Славише Кокезе.

– Уговор Градског стамбеног предузећа који износи 9.5 милиона динара. Софтверско решење за обједињење логовања на апликативна решења, па 4 милиона 885 хиљада за мрежну опрему. Онда имамо даље, Инфостан, уговорена вредност скоро 11 милиона динара. Имамо и Паркинг сервис 20 милиона динара а посао је набавка лиценци за СААП и оптимизација имплементираних функционалности модула за продају и дистрибуцију. Градска управа од 185 милиона динара. Без обрачуна ПДВ-а. имамо и јавно осветљење, и они имају потребу да им Кокеза угради софтвер, а онда Градска управа донесе одлуку да запосли више од 328 радника за милионе евра, који ће онда да постављају и које ће да почне да ради. А, пошто најчешће не ради, онда директно од САП-а и Оракла купе тај софтвер који може да функционише – рекао је Стефановић.

Тужилаштво ћути, јер је прави власник тих фантомских фирми Александар Вучић

– Знамо да нећеш да нам одговориш, али нам само реци колики је твој део у пљачки Београђана. Све ово што говорим је истина, овде је низ уговора градских предузећа која потврђују у бројку, у слово, за милионе које су купили од „Проинтера“ Славише Кокезе. Уговор Градског стамбеног предузећа који износи 9,5 милиона динара. Софтверско решење за обједињење логовања на апликативна решења, па 4 милиона 885 хиљада за мрежну опрему. Онда имамо даље, Инфостан, уговорена вредност скоро 11 милиона динара. Имамо и Паркинг сервис 20 милиона динара а посао је набавка лиценци за СААП и оптимизација имплементираних функционалности модула за продају и дистрибуцију. Градска управа од 185 милиона динара. Без обрачуна ПДВ-а. Имамо и јавно осветљење, и они имају потребу да им Кокеза угради софтвер, а онда Градска управа донесе одлуку да запосли више од 328 радника за милионе евра, који ће онда да постављају и које ће да почне да ради. А, пошто најчешће не ради, онда директно од САП-а и Оракла купе тај софтвер који може да функционише – рекао је Стефановић, и навео да је Кокеза пример како се богате људи преко леђа грађана Србије.

– Он о високим технологијама и ИТ не зна ништа, али познаје Вучића и то је довољно да постане мултимилионер. Он победи светске гиганте као што су Оракле и САП на сваком тендеру. Мајстор и махер напредњачког шибицарења. То што они не одговарају на све ово што износим значи да признају кривицу, они нам ћутањем кажу "не можете нам ништа, па шта ако крадемо, не можете да нас зауставите, Тужилаштво ћути и не можете нам ништа". Знају они то све, јер је прави власник тих фантомских фирми Александар Вучић – рекао је Стефановић, и рекао да је ово само део, да има нове, свеже инсајдерске информације које ће истаћи на следећој конференцији за медије.

(Бета, србин.инфо)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер