четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Божидар Ђелић: Персоналне промене у влади су европски стандард
Хроника

Божидар Ђелић: Персоналне промене у влади су европски стандард

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 06. децембар 2009.

БЕОГРАД - Потпредседник Владе Србије и министар за науку и технолошки развој Божидар Ђелић изјавио је да је поборник европског стандарда по коме и у току мандата може доћи до персоналних промена у Влади и да сматра да то може да обезбеди додатни елан и освежење у раду Владе Србије.

Коментаришући оцену председника Србије Бориса Тадића да неки министри у Влади Србије не раде добро свој посао, Ђелић је за "Прес" рекао да је спреман на то да председник Тадић премијеру предложи његову смену.

"Нисам закован на овој столици. Имам своју професију, 15 година рада у врхунским установама ван земље и одговарајућу вредност на међународном тржишту рада. Рад у Влади је за мене част и могућност да урадим нешто за своју земљу. Реформа јавних финансија, Универзијада, ССП, сада визе - то су све велике ствари у којима сам учествовао", казао је Ђелић.

Он је рекао да су "оцењивачи нашег рада грађани и они ће то показати на следећим изборима", а онима, који су евентуално увређени потезом председника и руководе се таквим осећањима препоручио је да не улазе у "сурови политички живот", јер је "сада време да се ради".

Ђелић је казао да од када се бавим европским интеграцијама, неки га прозивају да је "дежурни оптимиста".

Међутим, када сам говорио о роковима, то је било искључиво у циљу да се процес убрза. Да нисам давао рокове за визну либерализацију, не бисмо ни Брисел ни нас погурали тако брзо ка том циљу. Без договора са свим европским партнерима нећемо вући даље потезе, казао је Ђелић.

Он је рекао да одмрзавање Прелазног споразума и апликацију за чланство у ЕУ треба разматрати тек након одлуке холандске владе, холандског парламента, као и свих осталих чланица ЕУ.

"Имамо много обавеза на том путу и треба да идемо корак по корак", истакао је Ђелић.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер