петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Чедомир Јовановић: Нећемо подржати реконструкцију владе
Хроника

Чедомир Јовановић: Нећемо подржати реконструкцију владе

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 04. март 2011.

БЕОГРАД - Председник Либерално-демократске партије Чедомир Јовановић изјавио је данас да та странка неће подржати најављену реконструкцију Владе Србије, јер она не предвиђа промену политике.

"ЛДП неће подржати најављену реконструкцију владе, постављену на погрешним и неодрживим основама и трулом компромису. Док се не промени политика, није много важно колико ће ресора имати влада и како ће их странке распоредити", рекао је Јовановић у писаној изјави.

Он је најавио да ће његова странка наставити политику тражења подршке за преокрет, те да ће у републичком парламенту подржавати искључиво европске законе, и то уз унапред дефинисану јасну агенду и динамику усвајања тих закона.

"У свему осталом ћемо бити најјасније профилисана опозиција и политичка алтернатива, укључујући нарочито катастрофалну економску политику владе", истакао је Јовановић.

Лидер ЛДП је истакао да ће персонално другачија влада са истом политиком бити подједнако неуспешна као и садашња и додао да ће влада остати "скуп појединаца који воде изоловане личне и страначке политике све док се не промени њена политика и не буду донете одлуке које би ту политику учиниле ефикасном и корисном за ову земљу".

Јовановић сматра да ниједна од кључних идеја те странке, од успостављања нове пореске, социјалне и политике привлачења инвестиција, па до потребе јаснијег заокрета у европској и косовској политици, није "ни дотакнута" најављеним моделом реконструкције.

ЛДП, према његовим речима, сматра да преокрета нема без другачије економије, развоја и конкуренције, строгог реда у јавним предузећима, департизације, афирмације улоге грађана и грађанског друштва, много бржих европских реформи, одлуке о уласку у НАТО као најбржег начина да стигнемо до Брисела...

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер