петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Центар за демократију и развој: Демократској странци 27 одсто, за СНС 29 одсто грађана
Хроника

Центар за демократију и развој: Демократској странци 27 одсто, за СНС 29 одсто грађана

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 02. март 2012.

Српска напредна странка и Демократска странка имале би скоро исти број гласова да су избори одржани уочи одлуке Савета Европске уније о додели статуса кандидата Србији. Цензус би прешле Српска радикална странка, Либерално-демократска партија и Социјалистичка партија Србије.

У телефонском истраживању које је у фебруару урадио Центар за демократију и развој на узорку од 850 испитаника, напредњаци би освојили 29 одсто гласова, а демократе 27 одсто, док су радикали на трећем месту.

Покрет Преокрет добио би подршку 10,5 одсто бирача. Коалиција око социјалиста са претходних избора још је неизвесна, али ако би Социјалистичка партија Србије и на ове изборе изашла са Јединственом Србијом и ПУПС-ом, заједно би освојили 10 одсто гласова.

На граници да пређе цензус је Демократска странка Србије, иза ње су Уједињени региони Србије, док би Лига социјалдемократа Војводине и Савез војвођанских Мађара добили подршку 1,5, односно један одсто бирача.

Странка Расима Љајића ће ових дана донети одлуку с ким ће у коалицију, а да су избори одржани у фебруару, СДПС би освојио један одсто.

Како се ближе избори, све је више грађана решених да заокруживањем листића утичу на своју будућност. Истраживање показује да би 39,1 одсто грађана изашло на гласање, насупрот 16,4 одсто бирача који сигурно неће глас дати никоме.

Партијама је остало мало времена да анимирају 15 одсто бирача који не знају да ли би гласали, као и оних 6,8 одсто који су одговорили да вероватно неће гласати, али и да не изгубе поверење оних 22,7 одсто који ће вероватно изаћи на биралишта.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер