субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ел Барадеј одбацио обећање Мубарака тражећи да одмах оде
Хроника

Ел Барадеј одбацио обећање Мубарака тражећи да одмах оде

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 02. фебруар 2011.

ВАШИНГТОН - Мохамед Ел Барадеј и демонстранти у Египту, који су и данас наставили протест, нису прихватили обећање председника Хоснија Мубарака да се неће поново кандидовати за председника у септембру, захтевајући да одмах сиђе са власти.

Ел Барадеј је, у интервјуу за америчку телевизију Си-Ен-Ен, у уторак изјавио да Мубарак није успео да одговори на захтеве демонстраната и да је његово обећање да не учествује на председничким изборима чин обмане.

Уколико Мубарак не одговори на позив да одмах напусти власт, Ел Барадеј упозорава да би његов живот могао бити у опасности, пренела је агенција Ројтерс.

Египатски председник је синоћ, под притиском Вашингтона и вишедневнх демонстрација, саопштио да се неће кандидовати за председника у септембру и да ће омогућити мирну смену власти и уставне реформе.

„Мој први приоритет је да повратим мир и стабилност у нашу земљу, да обезбедим мирну транзицију власти и да осигурам да одговорност преузме онај кога на следећим изборима изабере египатски народ. Немам намеру да се поново кандидујем”, рекао је Мубарак.

„Он ће, нажалост, продужити агонију овде за још шест, седам месеци. Наставља да још више љути људе и могао би прибећи насиљу”, рекао је Ел Барадеј за Мубарака, називајући га „диктатором који не жели да чује глас народа”.

Ел Барадеј, који се раније понудио да буде транзициони лидер док се држава не припреми за демократију, за Ен-Би-Си је изјавио да „није нужно заинтересован за управљање земљом” и да је од тога много битније остварење демократије.

„Питање ко ће управљати није толико значајно. Важно је како ће он бити изабран”, рекао је Ел Барадеј.

У протестима који трају осам дана, према непотврђеним информацијама, погинуло је најмање 300 људи.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер