Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Фудбалери Србије савладали су у гостима Луксембург са 3:1 у мечу квалификација за Европско првенство
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 10. септембар 2019.

Фудбалери Србије савладали су у гостима Луксембург са 3:1 у мечу квалификација за Европско првенство.

Србија није доминирала у Луксембургу, што су многи (вероватно) очекивали, али је дошла до тријумфа.

"Орлови", без повређених Тадића и Јовића, успели су да победе, још увек тражећи себе и игру под вођством новог селектора Љубише Тумбаковића.

Србија је највише претила преко Митровића. Пробао је прво главом, потом и ногом али није био прецизан.

Луксембург се разиграо, направио неколико пристојних акција, али Дмитровић није имао озбиљнији посао у првом делу игре, осим покушаја Родригеза, када је сјајном интервенцијом сачувао мрежу.

Играо се 36. минут када је Србија повела. Коларов је убацио лопту са стране, Митровић сам пред голом главом смешта лопту у мрежу.

Срећа је била на страни „орлова" у самом финишу првог дела игре, када је Тил шутирао а лопта завршила на стативи.

Немања Радоњић је добио прилику у наставку и искористио је на најбољи могући начин.

После десет минута игре у другом делу, Радоњић је са ивице шеснаестерца одмереним ударцем савладао голмана домаћих и погодио за 2:0.

Луксембург је све више и јаче нападао, што се исплатило у 66. минуту. Задња линија је заспала, Турпел је то искористио и смањио на 2:1.

Све храбрији Луксембуржани су били и све опаснији. Најближи изједначењу су били у 73. минуту, када је Дмитровић перфектном интервенцијом зауставио лопту на гол линији и сачувао гол.

Неколико минута касније, Да Мота је био сам пред голом и снажно шутирао, али веома непрецизно.

А онда, хладан туш за домаћина. Сергеј Милинковић-Савић је откључао одбрану противника и феноменалним додавањем упослио Митровића. Нападач Фулама био је очи у очи са голманом и погодио је за 3:1.

Луксембург је до краја меча имао још неколико сасвим лепих прилика, али резултат се није мењао

Оно што мора да брине јесте да није најјасније који је идеалан састав Србије (или барем нуклеус од 15-16 играча), јер се ростер стално мења. Ту је и чињеница да се наш изабрани тим још увек тражи у смислу опредељења, односно онога како ми желимо да изгледамо на терену и како желимо да стигнемо до циља.

Податак који све ово, макар делимично, поткрепљује јесте онај који каже да је Луксембург имао 21 ударац на гол у овом мечу.

У другом мечу групе Г, Португалци су у гостима савладали Литванију са 5:1.

Украјина је прва са 13 бодова, Португалија друга са осам (меч мање), Србија трећа са седам. Луксембург има четири бода, а Литванија један.

Овако је протекао меч:

22.37 - Крај меча.

22.28 - Венсан Тил је направио слалом кроз задњу линију "орлова" и на крају ужасно шутирао.

22.22 - ГОООЛ! Предивно додавање Сергеја Милинковић-Савића за Митровића, нападач Фулама јјош једном рутински постиже гол.

22.20 - Још једном срећа на страни "орлова".  Да Мота је сам, снажно је шутирао из изгледне позиције, али је био непрецизан.

22.15 - Каква прилика за Луксембург! Тил је шутирао, Дмитровић са гол линије "вади" лопту!

22.08 - ГООЛ! Заспала је одбрана Србије, превише простора и времена су имали домаћи фудбалери, Турпел је смањио резултат.

22.03 - Измена у редовима Србије, Лукић је напустио терен, ушао је Гаћиновић.

21.58 - ГОООЛ! Немања Радоњић се лепо наместио, лепо циљао са ивице шеснаестерца и погодио мрежу.

21.57 - Жути картон за Коларова због прекршаја.

21.55 - Добар напад Србије, Љајић је проиграо Митровића, али је његов удара изблокиран.

21.50 - Почео је други део игре. У игри је Радоњић уместо Катаија.

21.31 - Полувреме.

21.29 - Статива! Тил је добро шутирао, Србија је имала среће.

21.25 - Умало да Србија увећа предност. Метеж пред голом домаћина, на крају су Луксембуржани готово са гол линије избацили лопту.

21.22 - ГОООЛ! Коларов је центрирао, Митровић заборављен пред голом смешта лопту у мрежу.

21.14 - Корнер за Србију, после гужве пред голом један од домаћих фудбалера је остао на земљи, а арбитар показао Митровићу жути картон.

21.10 - Феноменалан напад Луксембурга, који све више прети. Родригез је шутирао главом, Дмитровић дивном интервенцијом избацио лопту у корнер.

21.08 - Оливије Тил је запретио ударцем са дистанце, Дмитровић је био сигуран.

21.02 - Још једном је пробао Митровић, овај пут ногом, након што се изборио за позицију, али је шутирао поред гола.

20.58 - Луксембург показује да жели да игра фудбал, а на моменте показује да то итекако уме.

20.51 - Прилика за Митровића, али је главом послао лопту тик уз стативу.

20.45 - Почео је меч.

20.20 - Премијерка Србије Ана Брнабић стигла је на стадион, где ће у друштву свог домаћина председника Владе Луксембурга Гзавијеа Бетела гледати фудбалску утакмицу.

19.50 - Познати су састави тимова.

Луксембург: Морис, Карлсон, Шано, Герсон, Родригез, О. Тил, Бареиро Мартинс, Јанс, В. Тил, Девил, Синани.

Србија: Дмитровић, Рукавина, Спајић, Максимовић, Коларов, Миливојевић, Лукић, Катаи, Милинковић-Савић, Љајић, Митровић.