Početna strana > Hronika > Fudbaleri Srbije savladali su u gostima Luksemburg sa 3:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

utorak, 10. septembar 2019.

Fudbaleri Srbije savladali su u gostima Luksemburg sa 3:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija nije dominirala u Luksemburgu, što su mnogi (verovatno) očekivali, ali je došla do trijumfa.

"Orlovi", bez povređenih Tadića i Jovića, uspeli su da pobede, još uvek tražeći sebe i igru pod vođstvom novog selektora Ljubiše Tumbakovića.

Srbija je najviše pretila preko Mitrovića. Probao je prvo glavom, potom i nogom ali nije bio precizan.

Luksemburg se razigrao, napravio nekoliko pristojnih akcija, ali Dmitrović nije imao ozbiljniji posao u prvom delu igre, osim pokušaja Rodrigeza, kada je sjajnom intervencijom sačuvao mrežu.

Igrao se 36. minut kada je Srbija povela. Kolarov je ubacio loptu sa strane, Mitrović sam pred golom glavom smešta loptu u mrežu.

Sreća je bila na strani „orlova" u samom finišu prvog dela igre, kada je Til šutirao a lopta završila na stativi.

Nemanja Radonjić je dobio priliku u nastavku i iskoristio je na najbolji mogući način.

Posle deset minuta igre u drugom delu, Radonjić je sa ivice šesnaesterca odmerenim udarcem savladao golmana domaćih i pogodio za 2:0.

Luksemburg je sve više i jače napadao, što se isplatilo u 66. minutu. Zadnja linija je zaspala, Turpel je to iskoristio i smanjio na 2:1.

Sve hrabriji Luksemburžani su bili i sve opasniji. Najbliži izjednačenju su bili u 73. minutu, kada je Dmitrović perfektnom intervencijom zaustavio loptu na gol liniji i sačuvao gol.

Nekoliko minuta kasnije, Da Mota je bio sam pred golom i snažno šutirao, ali veoma neprecizno.

A onda, hladan tuš za domaćina. Sergej Milinković-Savić je otključao odbranu protivnika i fenomenalnim dodavanjem uposlio Mitrovića. Napadač Fulama bio je oči u oči sa golmanom i pogodio je za 3:1.

Luksemburg je do kraja meča imao još nekoliko sasvim lepih prilika, ali rezultat se nije menjao

Ono što mora da brine jeste da nije najjasnije koji je idealan sastav Srbije (ili barem nukleus od 15-16 igrača), jer se roster stalno menja. Tu je i činjenica da se naš izabrani tim još uvek traži u smislu opredeljenja, odnosno onoga kako mi želimo da izgledamo na terenu i kako želimo da stignemo do cilja.

Podatak koji sve ovo, makar delimično, potkrepljuje jeste onaj koji kaže da je Luksemburg imao 21 udarac na gol u ovom meču.

U drugom meču grupe G, Portugalci su u gostima savladali Litvaniju sa 5:1.

Ukrajina je prva sa 13 bodova, Portugalija druga sa osam (meč manje), Srbija treća sa sedam. Luksemburg ima četiri boda, a Litvanija jedan.

Ovako je protekao meč:

22.37 - Kraj meča.

22.28 - Vensan Til je napravio slalom kroz zadnju liniju "orlova" i na kraju užasno šutirao.

22.22 - GOOOL! Predivno dodavanje Sergeja Milinković-Savića za Mitrovića, napadač Fulama jjoš jednom rutinski postiže gol.

22.20 - Još jednom sreća na strani "orlova".  Da Mota je sam, snažno je šutirao iz izgledne pozicije, ali je bio neprecizan.

22.15 - Kakva prilika za Luksemburg! Til je šutirao, Dmitrović sa gol linije "vadi" loptu!

22.08 - GOOL! Zaspala je odbrana Srbije, previše prostora i vremena su imali domaći fudbaleri, Turpel je smanjio rezultat.

22.03 - Izmena u redovima Srbije, Lukić je napustio teren, ušao je Gaćinović.

21.58 - GOOOL! Nemanja Radonjić se lepo namestio, lepo ciljao sa ivice šesnaesterca i pogodio mrežu.

21.57 - Žuti karton za Kolarova zbog prekršaja.

21.55 - Dobar napad Srbije, Ljajić je proigrao Mitrovića, ali je njegov udara izblokiran.

21.50 - Počeo je drugi deo igre. U igri je Radonjić umesto Kataija.

21.31 - Poluvreme.

21.29 - Stativa! Til je dobro šutirao, Srbija je imala sreće.

21.25 - Umalo da Srbija uveća prednost. Metež pred golom domaćina, na kraju su Luksemburžani gotovo sa gol linije izbacili loptu.

21.22 - GOOOL! Kolarov je centrirao, Mitrović zaboravljen pred golom smešta loptu u mrežu.

21.14 - Korner za Srbiju, posle gužve pred golom jedan od domaćih fudbalera je ostao na zemlji, a arbitar pokazao Mitroviću žuti karton.

21.10 - Fenomenalan napad Luksemburga, koji sve više preti. Rodrigez je šutirao glavom, Dmitrović divnom intervencijom izbacio loptu u korner.

21.08 - Olivije Til je zapretio udarcem sa distance, Dmitrović je bio siguran.

21.02 - Još jednom je probao Mitrović, ovaj put nogom, nakon što se izborio za poziciju, ali je šutirao pored gola.

20.58 - Luksemburg pokazuje da želi da igra fudbal, a na momente pokazuje da to itekako ume.

20.51 - Prilika za Mitrovića, ali je glavom poslao loptu tik uz stativu.

20.45 - Počeo je meč.

20.20 - Premijerka Srbije Ana Brnabić stigla je na stadion, gde će u društvu svog domaćina predsednika Vlade Luksemburga Gzavijea Betela gledati fudbalsku utakmicu.

19.50 - Poznati su sastavi timova.

Luksemburg: Moris, Karlson, Šano, Gerson, Rodrigez, O. Til, Bareiro Martins, Jans, V. Til, Devil, Sinani.

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Maksimović, Kolarov, Milivojević, Lukić, Katai, Milinković-Savić, Ljajić, Mitrović.