четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Кина законом подстиче породично васпитање, могуће кажњавање родитеља за „веома лоше понашање“ њихове деце
Хроника

Кина законом подстиче породично васпитање, могуће кажњавање родитеља за „веома лоше понашање“ њихове деце

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 19. октобар 2021.

Родитељи у Кини чија се деце „веома лоше понашају“ или почине неко кривично дело могли би да се суоче с казном према предлогу новог закона.

У складу с нацртом закона о промоцији породичног образовања старатељи ће добити опомену и биће им наређено да прођу кроз програме за усмеравање породичног образовања уколико тужиоци утврде веома лоше или криминално понашање код деце која су под њиховим старатељством.

„Има много разлога за лоше понашање адолесцената, а главни узрочник је мањак или неприкладно породично образовање“, рекао је Занг Тјевеи, портпарол Комисије за законодавне послове које је под управом Националног народног конгреса (НПЦ), пренео је Си-Ен-Ен.

Кина је апеловала на младе Кинезе да буду „мање женствени, а више мужевни“

Пекинг је ове године увео строжа правила када је реч о деци, укључујући смањење зависности код најмлађих од онлајн игара, која је названа једном врстом „духовног опијума“ и сузбијање „слепог“ обожавања познатих личности са интернета.

Министарство образовања је последњих месеци ограничило време које малолетници могу да проведу играјући онлајн игрице на сат времена само петком, суботом и недељом.

Такође је смањен обим домаћих задатака и забрањени су додатни часови за главне предмете током викенда и распуста због забринутости да су деца преоптерећена школским градивом.

Кина је истовремено апеловала на младе Кинезе да буду „мање женствени, а више мужевни“.

У оквиру свог „Предлога за спречавање феминизације мушких адолесцената“ који је представљен у децембру, Министарство образовање је апеловало на школе да промовише спортове у оквиру рекреативне наставе, као што је фудбал.

(Данас)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер