петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у кошарци: Репрензетација Шпаније савладала Србију резултатом 81:69

СП у кошарци: Репрензетација Шпаније савладала Србију резултатом 81:69

недеља, 08. септембар 2019.

Репрезентација Шпаније савладала је Србију са 81:69 у последњем мечу Групе Ј на Светском првенству. Поразом наши ће тежим путем ка завршници Мундобаскета. Противник у четврфиналу је селекција Аргентине, док ће Шпанија играти против Пољске.

16.20 – Напокон тројка Богдановића.

16.16 – Богдановић је сигуран са линије слободних бацања и наши поново прилазе на минус девет - 72:63. Још шест минута до краја.

16.07 – Закуцавањем Радуљице Србија се поново спушта испод десет разлике - 67:58.

16.03 – Завршена је трећа четвртина, Шпанија води са 67:56. Имала је "црвена фурија" предност од 19 поена, али је Србија успела да делимично смањи ту предност.

15.42 – Незадовољан судијском одлуком, Никола Јокић зарадио је једну, а потом и другу техничку грешку, због чега је морао да напусти терен.

15.37 – Шпанци поново имају двоцигрену предност 47:37.

15.20 – Полувреме, Србија - Шпанија 37: 45. Други период противник је добио резултатом 33:17.

15.20 – Тројком Љуља у последњим моментима полувремена Шпанци повећавају предност 45:37.

15.18 – Наши појачавају и брзо успевају да преполове предност противника – 42:37.

15.15 – Новом тројком Рубија, Шпанија долази до двоцифреног вођства - 41:31.

15.04 – Велика борба за сваку лопту, Шпанци одржавају предност - 29:25.

14.56 – Противник постиже још пет поена и прелази у вођство - 26:22.

14.53 – Шпанци појачавају у наставку. Неколико нереализованих напада наших резултирало је да Шпанци приђу на само поен заостатка - 22:21.

14.47 – Наши кошаркаши одржавају предност и на крају првог периода воде са 20:13. Тринаест поена у првој четвртини то је најмање што је Шпанија постигла у историји Свтских првенстава.

14.40 – Гранитна одбрана Србија одбија још једна напад противника, а потом и лака реализација - 12:6.

14.38 – Два закуцавања прво Богдановић, а потом Милутином и Србија води са 8:6.

14.32 – Србија започиње меч тројком Бирчевића.

14.30 – Стартне петорке:

Србија: Јовић, Богдановић, Бирчевић, Лучић, Милутинов

Шпанија: Рубио, Фернандез, Ориола, Хернан Гомез, Гасол

Кошаркаши Србије и Шпаније састају се у борби за прво место у Групи Ј на Светском првенству у Кини. Утакмица почиње у 14.30, уз директан пренос на Првом програму РТС-а и Радио Београду 1, стрим је на РТС Планети (за посетиоце из Србије).

Селекција Шпаније је један од фаворита за медаљу на првенству и данашња утакмица је велики изазов за наше кошаркаше.

Кошаркаши Шпаније савладали су Италију са 67:60 у првом мечу друге рунде такмичења на Светском пренству и обезбедили пласман у четвртфинале.

Селектор "Орлова" Александар Ђорђевић сматра да је меч против "фурије" велики изазов и да долази у правом тренутку по наш тим који верује у победу.

Дуел кошаркаша Србије и Шпаније почиње у 14.30, уз директан пренос на Првом програму РТС-а и Радио Београду 1, стрим је на РТС Планети (за посетиоце из Србије), а ток меча можете пратити на нашем порталу.