петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ЛДП: Вилијам Монтгомери омета истрагу о позадини убиства Ђинђића
Хроника

ЛДП: Вилијам Монтгомери омета истрагу о позадини убиства Ђинђића

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 18. новембар 2010.

Посланик Либерално-демократске партије (ЛДП) Иван Андрић упитао је данас у Скупштини Србије докле је стигла истрага о политичкој позадини убиства премијера Зорана Ђинђића и да ли се разматра кривична пријава поднета у име његове породице.

У оквиру времена за постављање посланичких питања, Андрић је оценио да је интервју бившег амбасадора САД Вилијама Монтгомерија синоћ на РТС-у био "скандалозан" и оптужио га да је тиме напао све институције у Србији и судску пресуду за убиство Ђинђића.

"Наступ Монтгомерија је скандалозан и недопустив покушај да оптужи невине људе и спречи истрагу о политичкој позадини убиства Ђинђића", казао је он и упитао који је повод и мотив имао Монтгомери да тако говори.

 "Монтгомери није угледни дипломата већ амбасадор смењен због лошег рада", навео је Андрић и додао да Монтгомери живи у Србији и да је у сувласничким односима у појединим фирмама чији се партнери везују за Мирјану Марковић и Војислава Коштуницу.

Посланица Нове Србије Злата Ђерић питала је премијера Мирка Цветковића и министра економије Млађана Динкића шта влада чини за решавање питања имовине Срба у Хрватској, наводећи пример фирме Борели и локале чији је власник у Хрватској, а који се продају широм Србије.

Посланик СРС Немања Шаровић навео је да после месец и по дана та странка није добила одговор шта је са кривичном пријавом коју је поднела против председника општине Земун Бранислава Пространа и бившег одборника СРС-а Стеве Живановића. Њих је СРС оптужио за покушај куповине одборника како би задржали владајућу већину у тој београдској општини.

После питања, парламент је почео расправу о амандманима на Предлог закона о транспорту опасног терета. На тај законски предлог је поднето 20 амандмана, а Влада Србије је прихватила два. Циљ закона је да се превентивно делује ради смањења броја несрећа приликом превоза опасних материја. Након тога на дневном реду је Предлог закона о задужбинама и фондацијама.

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер