петак, 29. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Лесковачки радници траже исплату плата које касне три године
Хроника

Лесковачки радници траже исплату плата које касне три године

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 10. август 2010.

На плацу где ће немачка фирма „Фелке“ градити фабрику чарапа у Лесковцу јуче протестовало 500 бивших радника конфекције „Инкол“

Лесковац - Догорело је до ноката, више немамо од чега да живимо!

Овако је јуче углас говорило 500 бивших конфекционара текстилне индустрије „Инкол“ из Лесковца, који су блокирали тешку механизацију и тако спречили наставак рушења некадашњих производних погона.

На месту некадашње лесковачке модне конфекције компанија „Фалке“ из Немачке градиће најсавременију фабрику чарапа. Међутим, нерачишћења дуговања и потраживања „Инкола“ из ранијег периода оптерећују ову инвестицију и изградњу нове фабрике.

- Ми као да не постојимо, јер нас нема ни на једном списку. Неко нас је прецртао, а зашто - пита се у име штрајкачког одбора Зоран Цветковић и додаје:

Тај који нас багателише и игнорише очигледно је упућен да ми знамо да су из погона на волшебан начин нестале „Пфафове“ најновије машине за конфекцију. И уместо да се покрене одговорност против таквих, сатанизују се радници који за три године нису примили своје зарађене плате.

Радници тврде да се сваком од њих дугује од 210.000 до 800.000 динара, а проблем је настао јер се, после мењања власника и директора у „Инколу“, више не зна тачан списак бивших радника који треба да добију новац.

Душан Пешић, помоћник градоначелника Лесковца за информисање, каже да градска управа настоји да надокнаду добију бар радници који до сада нису добили ништа и да свим радницима следује по најмање 200.000 динара.

Радници Инкола нису против изградње нове фабрике коју гради немачка компанија „Фалке“. Ипак, млађима је криво што им нико није понудио запослење у њој.

Мирко Цветковић обилази подручје погођено градом

Премијер Србије Мирко Цветковић започео је данас посету општини Горњи Милановац састанком са председником општине Дражимиром Марушићем и председником Скупштине општине Михаилом Вучетићем.е.

После састанка са руководством општине, премијер ће обићи градом погођена пољопривредна газдинства у селу Прањани.

Невреме, које је у суботу после подне захватило делове општина Лучани и Горњи Милановац, нанело је велику штету објектима, усевима и воћу.

Праву пустош направила је олуја која је чупала дрвеће, скидала кровове са кућа и ломила олуке у селима Турица, Врањица и Велес, недалеко од Гуче. Олујни ветар са градом у говото исто време скидао је кровове и уништавао усеве у неколико села под Сувобором у општини Горњи Милановац.

Због невремена, Прањани, Дружетићи и део Леушића више часова били су без електричне струје и телефонских веза, пошто је олуја оборила и два бетонска електрична стуба. Град је, у двадесетак минута, колико је невреме трајало, нанео велику штету усевима и воћу.

(Тањуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер