четвртак, 18. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Либијски министар правде: Хашки суд је оруђе Запада за прогон лидера Трећег света
Хроника

Либијски министар правде: Хашки суд је оруђе Запада за прогон лидера Трећег света

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 28. јун 2011.

Либија је одбацила оптужнице које је Међународни кривични суд подигао против Моамера ел Гадафија, његовог сина Сеифа ел Ислама и шефа тајне службе Абдулаха Санусија, док су становници Мисурате на улицама прославили подизање налога за њихово хапшење.

"Тај суд је оруђе које Запад користи како би прогонио лидере Трећег света... Лидер револуције и његов син не држе никакве званичне положаје у Либији", рекао је либијски министар правде Мухамед Камуди.

Ситуација на западном делу фронта полако се компликује, јер устаници, опремљени новим оружјем, напредују по десетак километара дневно.

Побуњеници су наставили офанзиву намерни да се што пре докопају Триполија, где су, наводно, спремне њихове присталице, па Гадафијеве снаге не би имале никакву шансу да одбране престоницу.

Ваљаност тог плана немогуће је потврдити, али се линија фронта и данас померила десетак километара ближе Триполију, али се још увек, на најближем делу, налази на више од 50 километара од престонице.

Даљина ће, како се чини, побуњеницима представљати много мањи проблем од чињенице да би се борбе са планина ускоро могле водити на чистини, где ће Гадафијева супериорнија техника представљати озбиљнији изазов.

На истоку Либије се назире медицинска криза пошто болници у Бенгазију понестаје залиха лекова, саопштио је министар здравља Националног транзиционог савета др Наги Баракат.

Баракат је рекао да је већина донација у хитној медицинској помоћи из иностранства отишла право на линију фронта, преноси Би-Би-Си.

Уколико избије нова офанзива, болница би била суочена са великом кризом, рекао је Баркет.

На одељењу за канцер дечије болнице у Бенгазију, већина пацијената не добија праву дозу, јер нема довољно лекова за све, па су доктори приморани да, како кажу, жонглирају залихама како би било лекова за све.

"Имамо залиха лекова за још две до три недеље. Раније смо добијали лекове из Триполија, чему сад немамо приступ", рекао је Баракат.

Вође побуњеника кажу да би купили нове залихе лекова, али да су, такође, остали и без новца.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер