субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Мајк Моринг: Контрамере Русије на санкције које јој је увела ЕУ наносе велику штету Немачкој
Хроника

Мајк Моринг: Контрамере Русије на санкције које јој је увела ЕУ наносе велику штету Немачкој

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 07. септембар 2019.

 Немачки политичар Мајк Моринг сматра да контрамере Русије на санкције које јој је наметнула Европска унија наносе велику штету Немачкој.

Он је за немачки лист „Рајнише пост“ рекао да европске санкције Русији не мењају много политичку и економску ситуацију.

„Али руске санкције Немачкој наносе нам највише штете, посебно у пољопривреди“, изјавио је лидер партије Хришћанско-демократска унија у савезној држави Тирингија.

Немачки политичар је нагласио да је потребно одржавати дијалог са Русијом и да источни Немци желе да се односи између двеју земаља нормализују.

Односи Русије и Запада погоршали су се због ситуације у Украјини и присаједињења Крима Русији. Оптужујући Москву за мешање у послове Кијева, Запад јој је увео санкције. Русија је предузела реципрочне мере и повела политику замене увоза, а више пута је оптужбе против себе називала неоснованим, рекавши да није страна у украјинском сукобу у Донбасу и субјекат Минских споразума. Москва је, такође, више пута изјављивала да је контрапродуктивно са њом разговарати на језику санкција.

Руске контрамере као одговор на западне санкције на снази су скоро пет година. Председник Русије Владимир Путин потписао је декрет о њима 6. августа 2014. године. Забрана увоза пољопривредних производа, сировина и хране односи се на Сједињене америчке Државе, државе Европске уније, Канаду, Аустрију, Норвешку, Украјину, Албанију, Црну Гору, Исланд и Лихтенштајн.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер