петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Ђурић у разговору са замеником помоћника министра трговине САД Дејвидом де Фалком "представио визију Александра Вучића о региону без граница, са слободним протоком људи, добара и капитала"
Хроника

Марко Ђурић у разговору са замеником помоћника министра трговине САД Дејвидом де Фалком "представио визију Александра Вучића о региону без граница, са слободним протоком људи, добара и капитала"

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 23. јануар 2021.

 ВАШИНГТОН - Амбасадор Србије у САД Марко Ђурић разговарао је у Вашингтону с Дејвидом де Фалком, замеником помоћника министра трговине САД.

Како се наводи у саопштењу амбасаде Србије, Де Фалко, који је у Министарству трговине САД задужен за Европу и Евроазију, пренео је амбасадору Ђурићу да ће појачани ангажман САД на плану трговинске размене и привредних односа са Србијом бити један од приоритета које ће Министарство трговине представити новој америчкој администрацији.

Србија има, по његовим речима, уочљив потенцијал да буде афирмисана као лидер и пример успешности на западном Балкану.

Како је истакао, додатна предност Србије јесте отварање Канцеларије америчке Међународне развојне финансијске корпорације (DFC) у Београду, са којом Министарство трговине САД веома блиско сарађује.

Надовезавши се на значај Канцеларије DFC у Београду како за Србију, тако и за читав регион, амбасадор Ђурић представио је визију председника Србије Александра Вучића о региону без граница, са слободним протоком људи, добара и капитала.

У том смислу, Ђурић је поновио је спремност највишег руководства Србије на проширење економско-трговинске сарадње са САД на свим нивоима.

Томе ће, како је оценио, свакако допринети континуирана стабилност најважнијих економских показатеља који Србију чине изузетно повољним пословним окружењем, погодним за сваку врсту инвестиција, каже се у саопштењу амбасаде Србије у САД.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер