четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Марко Ђурић: Вучић годинама гаји добре личне односе са Бајденом, и пре него што је постао председник САД и у периоду када више није био потпредседник САД
Хроника

Марко Ђурић: Вучић годинама гаји добре личне односе са Бајденом, и пре него што је постао председник САД и у периоду када више није био потпредседник САД

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 22. јануар 2021.

 ВАШИНГТОН - Амбасадор Србије у САД Марко Ђурић изјавио је синоћ да је садашњи државни врх Србије много више радио са људима из администрације која је сада дошла на чело САД, него са многим претходним администрацијама и председницима, упркос свим разликама које постоје по питању КиМ.

Ђурић је за РТС рекао да је Србија недељама и месецима уназад активна у контактима са представницима нове администрације, те да није чекала инаугурацију Џозефа Бајдена.

"Већ недељама уназад смо у интензивном контакту са људима који чине нову администрацију. Председник Вучић годинама гаји добре личне односе са Бајденом, и пре него што је постао председник САД и у периоду када више није био потпредседник САД", навео је Ђурић.

Поред тога, Ђурић каже да би додао чињеницу да је Србија данас енергичнија и атрактивнија него икада и да лобира, разговара и одржава комуникацију на свим нивоима у циљу својих интереса.

"То кључно може да допринесе томе да ти односи буду бољи него што су били у претходном периоду", рекао је Ђурић.

Додаје и да је уверен да Вашингтон данас разуме да је Србија земља која је у економском смислу "мотор" региона, те да они у Вашингтону који су заинтересовани за стабилан регион, такође, знају да снажна Србија значи и стабилан регион.

Ђурић истиче да се Србија залаже за регион без граница у којем људи слободно тргију, циркулишу, за мир и да је војно неутрална.

"Србија је данас модел и узор, зато желимо да однос са САД буде један од стубова за даљи развој региона. Због тога сам уверен да имамо добру основу да градимо једну неупоредиво стабилнију и поузданију релацију у будућности", закључио је Ђурић.

(Танјуг)
 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер