четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милутин Јеличић Јутка поднео Основном суду у Брусу молбу за одлагање издржавања затворске казне због здравствених разлога
Хроника

Милутин Јеличић Јутка поднео Основном суду у Брусу молбу за одлагање издржавања затворске казне због здравствених разлога

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 18. јануар 2021.

Бивши председник Општине Брус Милутин Јеличић Јутка, који је почетком новембра правоснажно осуђен на три месеца затвора због полног узнемиравања сараднице Марије Лукић, поднео је суду молбу за одлагње извршења казне.

Адвокатица осуђеног Ирена Ђорђевић рекла је агенцији Бета да је Основном суду у Брусу поднела молбу за одлагање извршења казне због здравствених разлога.

"О одлагању одлучује председник Основног суда у Брусу. У случају да решење буде негативно имамо право жалбе председнику Вишег суда у Крушевцу", рекла је она, наводећи да још увек не зна какву је одлуку донео председник Основног суда у Брусу.

Виши суд у Крушевцу потврдио је почетком новембра пресуду Основног суда из тог града према којој је бивши председник Општине Брус, Милутин Јеличић Јутка, осуђен на тромесечну затворску казну због недозвољених полних радњи на штету своје тадашње сараднице Марије Лукић.

Крушевачки Основни суд је пресуду којом је он осуђен на три месеца безусловне затворске казне за кривично дело недозвољене полне радње, а ослобођен за кривично дело полно узнемиравање, донео 10. јула, након чега су уследиле жалбе и Основног јавног тужилаштва и одбране, које је Виши суд одбио.

Према информацији коју су раније пренели медији, Јеличић би требало да се јави на издржавање затворске казне 20. јануара.

У марту 2018. године крушевачка полиција поднела је кривичну пријаву којом је било обухваћено седам жена, а тужилаштво је покренуло поступак против Јеличића само у случају бивше сараднице Марије Лукић.

Тужилаштво је тражило јединствену казну затвора од седам месеци затвора за недозвољене полне радње и полно узнемиравање, док је суд оценио да за кривично дело полно узнемиравање тужилац није пружио довољно доказа и изрекао безусловну казну затвора у трајању од три месеца за недозвољене полне радње.

Јеличић је остао при ставу да је цео поступак политички мотивисан.

У тренутку када је против њега поднета кривична пријава, Јеличић је био председник општине Брус.

Уз овај поступак за сексуално узнемиравање који се води против Милутина Јеличића, истражује се и трговина утицајем, а Инсајдер је објавио да је бивши председник општине Брус прекршио условну казну на коју је већ осуђен због непријављивања имовине.

Он је, наиме, девет година крио да је власник стана у центру Београда. Ову некретнину је купио још 2011. године, али је, упркос законској обавези, до почетка 2020. није пријавио Агенцији за борбу против корупције.

Против Јеличића се води и поступак по кривичној пријави Министарства грађевинарства због сумње да је користећи свој положај и утицај који је имао као председник Општине прекршио закон у случају нелегалног објекта на Панчићевом врху.

Министарство сумња да је Јеличић у договору са инвеститорком Снежаном Митковић, посредовао и трговао својим утицајем дајући налог НН службеном лицу, да фалсификује службене исправе. Јеличић се у овом случају сумњичи за кривично дело трговина утицајем, а случај је преузело Више јавно тужилаштво у Краљеву.

Инсајдер је у емисији “Врх безакоња” објавио на које је све начине покушано да се спречи рушење нелегалног објекта на Панчићевом врху као и како су поједине институције у томе помагале инвеститорки Снежани Митковић.

У емисији Инсајдер о локалном шерифу из Бруса - Моћник без трона новинари Инсајдера бавили су се свим незаконитим радњама које се везују за Милутина Јеличића Јутку који је готово 20 година владао општином Брус.

(Бета, Инсајдер)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер