четвртак, 18. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Мундијал у Катару: Аргентина савладала Аустралију 2:1 и пласирала се у четвртфинале

субота, 03. децембар 2022.

Головима Леа Месија и Хулијана Алвареза, Аргентина савладала Аустралију 2:1 и пласирала се у четвртфинале Мундијала у Катару. Аутогол Фернандеза у финишу меча подгрејао наду Аустралијанаца да могу до преокрета, али то је било премало за искусне "гаучосе". Меси одиграо 1.000. меч у каријери и предводиће Аргентину против Холандије у борби за полуфинале турнира.

Крај меча, Аргентина - Аустралија 2:1

90' Играће се још 7 минута

Још седам минута наде за Аустралију да може да дође до изједначења и избегне елиминацију са Мундијала.

77' ГОЛ! Аустралија смањује на 2:1!

Биће узбудљива завршница меча, пошто Аустралија срећно долази до поготка. Гудвин је шутирао, лопта закачила Лисандра Мартинеза и преварила Емија Мартинеза - 2:1!

75' Аргентина чува предност, Аустралија безопасна

Покушава Аустралија да угрози гол "гаучоса", али нема озбиљнијих прилика пред голом Емилијана Мартинеза.

Аргентина се умешно брани, чува два гола предности и на добром је путу да се пласира у четвртфинале Мундијала.

57' ГОЛ! Алварез дуплира вођство Аргентине - 2:0!

Велику грешку голмана Аустралије Мета Рајана користи Хулијан Алварез и доноси велику предност Аргентини!

46' Настављен је меч

Полувреме, Аргентина - Аустралија 1:0

Нисмо много фудбала видели у првих 45 минута утакмице, али Аргентина је дошла до предности у 35. минуту и то је "гаучосима" једино битно.

Мораће Аустралија много агресивније и офанзивније у наставку уколико жели да меч учини интересантнијим.

35' ГОЛ! Меси доноси предност Аргентини!

Лепу акцију Аргентине прецизним ударцем Меси претвара у погодак - 1:0!

15' Спор почетак меча

Као што се очекивало, Аустралија се определила за стриктну дефанзиву, док Аргентинци круже око казненог простора ривала, али без конкретних удараца ка голу Рајана.

Први жути картон на мечу добио је Џексон Ирвајн, везиста Аустралије.

1' Почео је меч

Почео је дуел, први напад за Аустралијанце.

Интонирају се химне две државе

Интониране су химне Аргентине и Аустралије, утакмица ускоро почиње.

Познати су састави тимова

Аргентина утакмицу почиње у следећем саставу: Мартинез, Молина, Ромеро, Отаменди, Акуња, Фернандез, Де Паул, Мак Алистер, Папу Гомез, Меси и Алварез.

Аустралија ће се супротставити са следећих 11 играча: Рајан, Дегенек, Сутар, Раулс, Бехич, Муј, Ирвајн, Бакус, Леки, Макгри и Дјук.

Пољак дели правду

Утакмицу на "Ахмад бин Али" стадиону судиће познати пољски арбитар Симон Марчињак.

Аргентина апсолутни фаворит

Аргентина је велики фаворит против Аустралије. Упркос шокантном поразу у првом колу од Саудијске Арабије, "гаучоси" су савладали Мексико, а онда и Пољску и заузели прво место на табели Групе Ц.

Аустралија је такмичење у Групи Д почела поразом од Француске, да би потом минималним резултатом победила Тунис, а онда истим резултатом шокирали Данску.