Мундијал у Катару: Мароко се пласирао у четвртфинале победивши Шпанију након извођења пенала резултатом 3:0

Штампа
уторак, 06. децембар 2022.

Репрезентација Марока пласирала се у четвртфинале Мундијала, савладала је екипу Шпаније након бољег извођења пенала 3:0, резултат је у току регуларног дела игре био 0:0.

Мароко - Шпанија 3:0

Хакими је погодио ударац из пенала и тиме одвео Мароко у четвртфинале Мундијала.

Мароко - Шпанија 2:0

Буну је опет одбранио, овог пута капитену Шпаније Бускецу.

Симон, голман Шпаније је одбранио ударац Бенуна.

Голман Марока је одбранио ударац Солера.

Зијеш је био прецизан из пенала.

Мароко - Шпанија 1:0

Сарабија је погодио стативу.

Сабири је прецизан.

Следи извођење пенала

Шпанци изабрали страну, Мароканци први шутирају.

Крај утакмице, следе пенали

Селектори праве одабир фудбалера за извођење пенала.

Још три минута игре у другом продужетку

120' Бенун је ушао, а изашао је Унахи

И селектор Марока је направио последњу измену.

119' Сараби уместо Вилијамса

Последња измена у редовима Шпаније на овом мечу.

115' Шедира пропушта велику шансу

Направио је соло продор фудбалер Марока, однео је лопту на пет-шест метара од гола Шпаније, али је помало несхватљиво задржао лопту уместо да је шутне.

Почео је други продужетак

Мароканци су извели ударац са центра.

Крај првог продужетка, Мароко - Шпанија 0:0

Резултат је непромењен након додатних 15 минута игре.

Најбољу прилику је имао Шедира у 104. минуту, али је играч Марока шутирао право у голмана Шпаније.

Очекује се други продужетак.

Још минут игре у првом продужетку

Судија Рапалини је продужио још један минут.

104' Велика прилика за Мароко

Имали су велику прилику играчи Марока, Шедира је шутирао из шеснаестерца, али је Унаи Симон стабилно одреаговао.

100' Шпанија конкретнија

Играчи Шпаније су решени да постигну гол, изузенто офанзивно играју, свежи играчи Фати и Балде су унели енергију међу саиграчима.

98' Двострука измена код Шпанаца

Алба и Олмо су изашли, Фати и Балде су ушли у игру.

91' Почео је први продужетак

Шпанци су извели ударац са центра.

Крај 90 минута игре, Мароко - Шпанија 0:0

Још једна утакмица осмине финала која је ушла у продужетке.

Након меча Хрватске и Јапана, дуел између Марока и Шпаније у регуларних 90 минута игре завршен је без голова.

Током већег дела меча ни једна екипа није имала праву прилику за гол.

Још пет минута игре

90' Први жути картон за играча Марока

Капитен репрезентације Марока је добио жути картон.

84' Агерд због повреде напушта терен

Ел Јамик је уместо њега ушао у игру.

82' Трострука измена код Марока

Ел Несири, Амала и Мазрауи су изашли иу игре, а на терен су ушли Сабири, Чедира Атија-Ала.

77' Лапорт добија жути картон

Први жути картон на мечу судија Рапалини показао је играчу Шпаније.

74' Шпанија константно игра испред шеснаестерца Марока

Шпанска екипа игра углавном испред противничког шеснаестерца, али због доброг постављања Мароканаца у дефанзивној линији, али и приликом брањења лопта не може да уђе у простор који брани голман Буну.

66' Измена код Мароканаца

Буфал је напустио терен, а ушао је Езалзули.

Код Шпанаса, Гави и Асенсио су напустили терен, а уместо њих играће Солер и Мората.

55' Шпанија опаснија

Репрезентација Шпаније почела је други део утакмице офанзивно. Неколико прилика су имали играчи "црвене фурије", али нису материјализовали добре замисли.

Мароко и даље вреба прилику из контре или полу-контре.

Ударац са центра извели су играчи Марока.

Крај првог полувремена, Мароко - Шпанија 0:0

Шпанија је имала већи проценат поседа лопте, али је Мароко у завршници одиграо меч боље, било је шанси да постигну и гол, међутим резултат је остао непоромењен.

Шпанија је током већег дела меча имала иницијативу, али је деловало да је Мароко био конкретнији.

42' Најбоља прилика на мечу

Буфал је са леве стране центрирао, а Агуерд је шутирао главом изнад гола.

Имао је Мароко изгледни прилику да постигне гол у финишу првог дела меча, али играчи нису били довољно концетрисани за егзекуцију.

36' Игра и даље без конкретних шанси за гол

Обе екипе покушавају да наметну своју игру, међутим ни Шпанија, ни Мароко не могу да направе конкретнију прилику за гол.

23' Уједначена игра

Након почетне Шпанске иницијативе на утакмици, Мароко је стабилизовао игру и имао неколицину напада.

Чини се да Мароко чека шансу за гол из контранапада.

10' Почетно одмеравање снага

Шпанија је нешто агресивнија: има већу иницијативу на почетку утакмице. Играчи Марока дубоко на својој половини бране гол, што очигледно не одговара Шпанцима, јер не остављају простора за креирање акција.

Почео је меч

Састави тимова

Мароко: Боно, Мазрауи, Агуер, Саис, Хакими, Амрабат, Амала, Унаи, Буфал, Ен Несири, Зијеш;

Шпанија: Симон, Љоренте, Родри, Лапорт, Алба, Бускетс, Гави, Педри, Феран Торес, Асенсио, Олмо.

Меч на Образовном стадиону

"Едуцатион цитy стадиум" илити Образовни градски стадион налази се у Ал Рајану и садржи 45.350 седећих места.

Приликом посматрања фасаде уочавају се разни геометријски облици од којих доминирају троуглови који формирају елементе налик дијаманту, приликом кретања Сунца они мењају боју.

Судија меча Аргентинац

Главни судија меча биће Фернандо Рапалини. Аргентинац је међународни судија на Фифиној листи од 2014. године.

Шпанија као другопласирана екипа Групе Е у осмину финала

Селекција Шпаније остварила је пласман у осмину финала као другопласирана екипа Групе Е. Шпанија је савладала Костарику 7:0, одиграла нерешено са Немачком 1:1 и у последњем колу групне фазе изгубила је од Јапана 2:1.

Мароко као првопласирани из Групе Ф у осмину финала

Репрезентација Марока пласирала се у осмину финала Мундијалу као првопласирана екипа Групе Ф. Одиграли су нерешено без голова са Хрватском, а били су бољи од Канаде и Белгије.

Међусобни сусрети

Мароко и Шпанија су до сада одиграли три утакмице. Шпанија била боља у два сусрета, а један меч, на прошлом Мундијалу завршен је нерешеним резултатом 2:2.