субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Музеј Аушвица позвао власника "Амазона" Џефа Безоса да са своје платформе за онлајн трговину повуче антисемитске књиге за децу из нацистичке ере
Хроника

Музеј Аушвица позвао власника "Амазона" Џефа Безоса да са своје платформе за онлајн трговину повуче антисемитске књиге за децу из нацистичке ере

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 22. фебруар 2020.

 Музеј Аушвица позвао је америчког милијардера и власника Амазона Џефа Безоса да са своје платформе за онлајн трговину повуче антисемитске књиге за децу из нацистичке ере.

"Нацистичка пропаганда пуна мржње и заразног антисемитизма се не продаје само на британском Амазону", навео је музеј на свом Твитер налогу.

Како је наведено, поред британског сајта, књиге аутора попут Јулијуса Штрајхера се могу наћи и на америчкој и немачкој верзији сајта.

Међу њима је и антисемитска књига за децу "Отровна печурка", коју је написао Штрајхер, високи нацистички функционер који је после Другог светског рата у Нирнбергу осуђен на смрт и обешен. Књига је први пут издата 1938. године.

Књига је на Амазону доступна у оригиналној немачкој верзији, као и на енглеском, француском и шпанском језику.

Литванија је прошле године од Амазона затражила да престане са продајом ствари са совјетским симболима, тврдећи да чекић и срп вређају жртве комунизма.

У последњих 18 месеци, Амазон је обуставио продају књига екстремних десничара, као што су некадашњи лидер Кју Клукс Клана Дејвид Дјук и оснивач америчке нацистичке партије Џорџ Линколн Роквел.

Преживели из Холокауста су се у јануару окупили на месту некадашњег логора смрти Аушвиц-Биркенау да би обележили 75 година откако је Црвена армија ослободила преживеле логораше.

Логор је подигнут након немачке окупације Пољске и у њему је до 1945. убијено више од милион Јевреја и око 100.000 других затвореника.

(Бета-АФП)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер