петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Нова економија: Нови Закон о играма на срећу укида обавезу државе да издвоји 40 одсто прихода за финансирање Црвеног крста Србије, организација особа са инвалидитетом, установа социјалне заштите и рањивих група
Хроника

Нова економија: Нови Закон о играма на срећу укида обавезу државе да издвоји 40 одсто прихода за финансирање Црвеног крста Србије, организација особа са инвалидитетом, установа социјалне заштите и рањивих група

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 18. фебруар 2020.

Предлог Закона о играма на срећу, који се налази у скупштинској процедури, укинуће обавезу државе да издвоји 40 одсто прихода који на овај начин остварује за финансирање организација које се баве поправљањем положаја особа са хендикепом и рањивих група.

Према важећем закону, 40 одсто прихода од његовог спровођења „користи се за финансирање Црвеног крста Србије, организација особа са инвалидитетом и других удружења чији је циљ унапређење социјално-економског и друштвеног положаја особа са инвалидитетом и других лица у стању социјалне потребе, установа социјалне заштите, спорта и омладине, локалне самоуправе и лечења ретких болести“.

Члан 18. додатно прецизира да се за лечење ретких болести издваја пет одсто тог новца, док се по 19 одсто издваја за Црвени крст, унапређење положаја особа са хендикепом, положаја особа у стању социјалне потребе, локалне самоуправе и спорт и омладину.

Међутим, према предлогу новог закона држава ни са ким неће делити део прихода који јој следује.

Како се наводи у образложењу новог закона, његовим доношењем стварају се потребни услови за боље уређење тржишта игара на срећу у односу на садашње стање.

„Истовремено се доприноси и оптимизацији административних поступака и смањењу трошкова приређивача и администрације, повећању ефикасности исте, те самим тим и смањењу сиве економије у циљу заштите државних интереса, односно повећању буџетских прихода“, наводи се.

(Нова економија)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер