Хроника

Нова.рс: Трзавице у опозицији – Вук Јеремић неће са странкама које су учествовале на прошлим изборима

Штампа
петак, 20. новембар 2020.

Удружена опозиција Србије одржала је 16. новембра састанак на којем се разматрао предлог о поштеним и слободним изборима. Како сазнаје Нова.рс, представници УОПС се нису сагласили да ли странке опозиције, које су учествовале на прошлим изборима, треба да буду потписнице њиховог предлога.

Како је нашем порталу рекао извор из опозиције, лидер Странке слободе и правде Драган Ђилас и председник Демократске странке Зоран Лутовац сматрали су и да део опозиције, који је учествовао на претходним изборима, треба да стане са њима иза заједничког предлога о слободним и поштеним изборима.

На наше питање да ли је инсистрао на оваквом предлогу и да ли је тачно да је тражио да сви из опозиције заједнички наступе пред представницима Европске уније на наредним међустраначким преговорима, Ђилас је одговорио потврдно.

“Став ССП о потреби договора свих који су противници режима, кад су у питању изборни услови, више пута је изнет у јавност”, рекао је Ђилас за Нова.рс, потврђујући да је због тога дошло до мимоилажења у ставовима са појединим учесницима састанка.

Како сазнаје Нова.рс, против идеје, да потписници предлога о слободним и поштеним изборима буду и они који су учествовали у претходној изборној трци, били су представници Народне странке и Покрета Слободна Србија.

Лутовац: Било је различитих ставова

Председник Демократске странке Зоран Лутовац каже да су се на састанку УОПС чули различити ставови и да су разговори текли у уобичајеном току.

“Није било неслагања око изборних услова. Не бих говорио детаљима са састанка, само ћу вас подсетити да ја већ дуго јавно говорим да требало дефинисати шта су услови за слободне и поштене изборе и да иза тог захтева треба да станемо сви”, казао је Лутовац.

Поменутом састанку Удружене опозиције Србије председавао је председник Покрета за преокрет Јанко Веселиновић који је за наш портал објаснио како су текли разговори.

“Ово је други састанак који смо одржали на поменуту тему. Ђилас је дао један предлог услова, Покрет за преокрет је дао свој предлог, допуне томе су дали људи из Покрета слободна Србија. Морам да кажем да су све сугестије веома сличне, а расправа се водила о томе да ли опозиционе странке, које нису бојктовале изборе, треба да стану иза наших предлога или ту треба да будемо само ми који смо бојктовали изборе”, навео је Веселиновић, додајући да он дели мишљење Ђиласа и Лутовца:

“Истина је да је постојало залагање Драгана Ђиласа, Зорана Лутовца, па и моје, да би било добро да иза тих захтева стану све опозиционе странке. Мимо Удружене опозиције, постоје и Не давимо Београд, Двери, односно групације које су бојктовале изборе. Такође, ту су и неке друге странке које не можемо искључити из ове приче, попут странке Небојше Зеленовића –  Заједно за Србију”, навео је Веселиновић.

Из Народне странке нису хтелу за Нова. рс да коментаришу ове наводе.

(Нова.рс)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]