Хроника

“Петолетка” одлази у стечај, а 3.000 радника добија отпремнину; Љубисав Панић - Само примењујемо инструкције ММФ и министарства привреде

Штампа
четвртак, 12. новембар 2015.

 Председник општине Трстеник Мирослав Алексић изјавио је данас да је руководство “Прве петолетке Трстеник” (ППТ), од свих радника тражило да узму отпремнине које им се нуде, што аутоматски значење гашење предузећа које је постојало 66 година.

Директор ППТ Љубисав Панић каже за “Блиц” да они само “примењују инструкције министарства привреде и ММФ”.

Председник општине Трстеник каже да је локална самоуправа у последње три године упозоравала да треба све да се учини не би ли се спречио сценарио који се намеће Трстенику и запосленима ППТ.

- Ова фабрика данас ради са око 3.000 запослених, има свој производ, тржиште и радну снагу, и из тог разлога је ППТ у групи 17 заштићених стратешких предузећа на основу одлуке Владе Србије. Генерални директор ППТ је на основу договора са министром привреде свим радницима послао допис да се закључно са 16. новембром заврши анкетирање запослених о узимања отпремнине. Радницима је поручено да сви узму отпремнине, јер следеће године то можда неће моћи - рекао је Алексић.

Он је напоменуо да је у делу од Крушевца до Чачка само ППТ остала да ради и да су већ апеловали на Владу Србије да се за фабрику која има свој производ и радну снагу, пронађе решење по принципу Железаре из Смедерева.

Директор ППТ, Љубисав Панић каже да је са фабрике скинут статус заштићеног предузећа, да постоје средства за социјални програм и да су морали то да понуде радницима, јер нико не зна шта ће бити наредне године.

- Не знам да ли ћемо ући у стечај или не, али ми смо све организовали да се настави производња. Радници ће се до 16. новембра изјашњавати за социјални програм који ће се спровести под условима за 2015. годину. Напоменуо бих да никакав притисак није вршен на раднике да морају да прихвате отпремнине - каже Панић.

(Блиц)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]