Početna strana > Hronika > Pirej: Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa sa 1:0 u meču poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona

sreda, 11. decembar 2019.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Atini od Olimpijakosa sa 1:0 u meču poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona. Srpski predstavnik je porazom ostao bez treće pozicije Grupe B i plasmana u nokaut fazu Lige Evrope.

Ovako je protekao meč:

22.50 – Kraj meča, Olimpijakos je pobedio sa 1:0, golom El Arabija sa bele tačke u 87. minutu i tako preuzeo treće mesto od Zvezde i otišao u nokaut fazu Lige Evrope.

22.44 – GOL! El Arabi je siguran sa bele tačke, Olimpijakos vodi od 87. minuta.

22.43 – Penal za Olimpijakos, Žander je igrao rukom u svom šesnaestercu.

22.27 – Nova ogromna šansa za Podensa, Borjan je izbio loptu samo do Podensa, koji iz prvog dodira šutira malo pored gola.

22.21 – Kakva prilika za Podensa, odlično je fintom šuta izbacio Degeneka, ali je potom njegov udarac levom nogom odbranio Borjan.

22.20 – Zvezda u šansi, Ivanić je uposlio Vukanovića u protivničkom šesnaestercu, koji iskosa niti šutira, niti centrira, pa lako odnose loptu protivnički defanzivci.

22.17 – Stativu pogađaju fudbaleri Olimpijakosa, El Arabi je dobro skočio i šutirao glavom, ali nema promene rezultata.

22.13 – Obe ekipe pokušavaju, Giljermeov udarac brani Borjan sa jedne, Marinov Žoze Sa sa druge strane.

22.05 – Nije dugo trebalo Olimpijakosu da pripreti na startu drugog poluvremena, šut Masurasa glavom uspeva da odbrani Borjan.

22.02 – Nastavljen je meč...

21.46 – Završeno je prvo poluvreme u Atini, nakon 45 minuta nema postignutih golova. Rezultati na ostalim susretima:

Bajern - Totenhem 2:1, Atletiko - Lokomotiva 1:0, Leverkuzen - Juventus 0:0, Briž - Real 0:0, PSŽ - Galatasaraj 2:0.

21.43 – Nova šansa za Zvezdu, Marin je probio po levoj strani, ali se u šesnaestercu umesto šuta opredelio za povratni pas, što su defanzivci Olimpijakosa presekli.

21.42 – Nema gola, Tomane pogađa prečku sa bele tačke, ostaje 0:0.

21.40 – Sudija Orsato dosudio je penal za Zvezdu nakon što je Giljerme oborio Marina u svom šesnaestercu. Tomane će izvesti jedanaesterac.

21.32 – U dva navrata pokušavaju prvo Podens, a potom i Giljerme, ali je Borjan u oba intervenisao.

21.27 – Pokušala je Zvezda kontrom da pripreti, imali su beogradski crveno-beli situaciju tri na tri, ali je šut Marina pogodio Vukanovića, koji je bio u ofsajdu.

21.26 – Ponovo preti Olimpijakos, Kamara je nakon odbitka šutirao malo pored gola Zvezde.

21.18 – Giljerme je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali lopta završava u rukama Borjana. Period igre u kojem je lopta uglavnom na polovini Crvene zvezde.

21.08 – Dva šuta domaće ekipe sa distance, jedan je završio u rukama Borjana, a drugi pored gola.

21.06 – Na sličan način pokušava i Olimpijakos, Masuras je bio neprecizan na drugoj strani.

21.05 – Zvezda prva preti na meču, Gobeljić je probio po desnoj strani, ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, a tamo je Tomane šalje visoko iznad gola rivala.

21.00 – Počeo je meč na stadoinu "Karaiskaki".

20.10 – Poznati su sastavi obe ekipe:

20.05 – Manje od sat vremena preostalo je do početka meča, a navijači obe ekipe zajedno navijaju ispred stadiona "Karaiskaki".

Crvena zvezda i Olimpijakos u direktnom duelu poslednjeg kola B grupe odlučuju koja ekipa će sa trećeg mesta nastaviti učešće u Ligi Evrope.

Posle pet kola u grupi B, Crvena zvezda se nalazi na trećem mestu sa tri boda, koja je osvojila pobedom upravo nad Olimpijakosom u Beogradu, dok je Olimpijakos poslednji sa samo bodom koji su osvojili igrajući nerešeno 2:2 sa Totenhemom na svom terenu.

Crveno-beli sa jednim osvojenim bodom ili pobedom u ovom meču ostaju na trećoj poziciji koja vodi u šesnaestinu finala Lige Evrope, što je namenjeno trećeplasiranom timu svake grupe Lige šampiona.