Početna strana > Hronika > Podgorica: Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je reprezetaciju Crne Gore 2:0 u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Milo Đukanović prisustvovao utakmici

ponedeljak, 27. mart 2023.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Podgorici reprezetaciju Crne Gore 2:0 u drugom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija u teškoj utakmici savladala Crnu Goru

Fudbaleri Srbije savladali su Crnu Goru sa 2:0 u direktnom duelu za vodeću poziciju Grupe G.

Još jedan težak meč, nalik onom u Beogradu u kom je istim rezultatom savladana reprezentacija Litvanije.

Meč je počeo dugim odmeravanjem snaga, u kom u prvih dvadesetak minuta nijedna reprezentacija nije imala priliku, prvu šansu imao je Jovetić u 20. minutu kada su usled nesporazuma Vanja Milinković-Savić i Strahinja Pavlović izgubili loptu. Crnogorski napadač je pokušao da lobuje srpskog golmana koji je uspeo da odbrani.

Aleksandar Mitrović je u 29. minutu odlično primio loptu na 12 metara od gola, okrenuo se i šutirao pored gola.

Od tog trenutka Srbija je preuzela inicijativu i težište igre prebacila na stranu rivala, ali nije uspela da stvori priliku iz koje će promeniti rezultat.

U prvih petnaestak minuta drugog poluvremena Crna Gora je bila opasniji rival, pretila je prvo u 51. minutu a potom i u 57. kada je Jovetić nakon polukontre dobro šutirao, ali je Vanja odbranio njegov šut.

Kraj meča, pobeda Srbije 2:0

95' GOOOL, strelac Vlahović

Visoko su izašli fudbaleri Crne Gore u nadi da izjednače, Račić je presekao dodavanje ka šesnaestercu, gurnuo loptu do Živkovića koji je uputio odlično dodavanje do Lukića koji je iz drugog pokušaja uspeo da doturi loptu do Vlahovića.

Levonogi fudbaler Juventusa postigao je drugi gol na meču.

Igraće se dodatnih pet minuta

88' Prilika za Crnu Goru

Prodor Vešovića po levoj strani završen je šutem Dritona Camaja daleko iznad gola.

78' GOOOOOL, Srbija vodi 1:0

Nakon gužve na levoj strani, Mladenović šalje loptu u šesnaesterac, a Vlahović sa osam metara levom nogom šalje loptu iza leđa Mijatovića.

67' Mitrović i Vlahović kombinovali, korner za Srbiju

Vlahović je pustio loptu koja mu je bila upućena, ona je došla do Mitrovića koji je pokušao da je gurne Vlahoviću ali se Šipčić dobro snašao i izbacio loptu u korner.

57' Vanja Milinković-Savić spasio Srbiju

Crna Gora je imala polu-kontru koja je završena šutem Jovetića, golman Srbije Vanja Milinković-Savić bio je spreman i odbranio šut rivala.

51' Krstović šutirao pored gola

Prilika za domaćina na početku drugog poluvremena. Krstović je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta prošla pored desne stative gola koji čuva Vanja Milinković-Savić.

Počelo je drugo poluvreme

Poluvreme, Crna Gora - Srbija 0:0

Bez previše uzbuđenja u Podgorici, obe ekipe igraju oprezno, Srbija ima veći posed lote, Crna Gora uputila više udaraca ka golu rivala.

37' Srbija preuzima inicijativu, ali bez prave prilike

Fudbaleri reprezentacije Srbije prebacili su težište igre na polovinu Crne Gore, ali fudbaleri domaće selekcije dobro zatvaraju fudbalere Srbije u napadu, pre svega Aleksandra Mitrovića.

29' Prva prilika za Srbiju

Prvi udarac Srbije ka golu rivala. Mitrović je primio loptu na 12 metara od gola rivala, okrenuo se i šutirao.

Lopta je prošla pored desne stative.

20' Prilika za Crnu Goru

Prva ozbiljnija prilika na meču, nakon nesporazuma Vanje Milinkovića-Savića i Pavlovića do lopte je došao Jovetić koji je pokušao da lobuje golmana Srbije koji je uspeo da zaustavi njegov pokušaj.

Crnoj Gori je ovo četvrti udarac ka golu Srbije, dok Srbija nije još pretila rivalu.

10' Bez mnogo uzbuđenja na startu meča

Crna Gora ima inicijativu, igra se više na polovini reprezentacije Srbije.

Počeo je meč

Prvi napad ima selekcija Srbije.

Milo Đukanović prisustvuje utakmici

Još uvek aktuelni predsednik Crne Gore Milo Đukanović prisustvuje meču fudbalera Crne Gore i Srbije u Podgorici! Đukanović je snimljen na stadionu pod Goricom!

Podsetimo, u nedelju je drugi krug predsedničkih izbora u Crnoj Gori, a koplja će ukrstiti jedan od lidera Pokreta "Evropa sada" Jakov Milatović i šef DPS Đukanović!

Sastav domaćina

Za Crnu Goru počinju: Mijatović, Vujačić, Savić, Tomašević, Vešović, Savićević, Šćekić, Hakšabanović, Marušić, Jovetić i Krstović.

Sastav reprezentacije Srbije

Selektor Dragan Stojković se odlučio za sledeću postavu: V. Milinković-Savić, Pavlović, Milenković, Mladenović, Ilić, Gudelj, Grujić, Đuričić, S. Milinković-Savić, Tadić i Mitrović

Dvoboj za prvu poziciju

I Srbija i Crna Gora ostvarile su pobede na početku kvalifikacionog ciklusa.

Srbija je na domaćem terenu bila bolja od Litvanije 2:0.

Crna Gora je u Bugarskoj savladala domaćina 0:1.

Današnji mečevi

Srbija nije izgubila od Crne Gore

Od razdvajanja ovih država, dve reprezentacije sastale su se svega dva puta. Oba susreta odigrana su 2018. godine u okviru Lige nacija, a Srbija je pobedila i u Beogradu i u Podgorici.

Na stadionu "Rajko Mitić" bilo je 2:1, golove su postigli Ljajić i Mitrović za Srbiju i Stefan Mugoša za Crnu Goru.

U prvom meču odigranom u Podgorici rezultat je bio 2:0, a strelac oba gola bio je Aleksandar Mitrović.