Подгорица: Фудбалска репрезентација Србије савладала је репрезетацију Црне Горе 2:0 у другом мечу квалификација за Европско првенство. Мило Ђукановић присуствовао утакмици

Штампа
понедељак, 27. март 2023.

Фудбалска репрезентација Србије савладала је у Подгорици репрезетацију Црне Горе 2:0 у другом мечу квалификација за Европско првенство.

Србија у тешкој утакмици савладала Црну Гору

Фудбалери Србије савладали су Црну Гору са 2:0 у директном дуелу за водећу позицију Групе Г.

Још један тежак меч, налик оном у Београду у ком је истим резултатом савладана репрезентација Литваније.

Меч је почео дугим одмеравањем снага, у ком у првих двадесетак минута ниједна репрезентација није имала прилику, прву шансу имао је Јоветић у 20. минуту када су услед неспоразума Вања Милинковић-Савић и Страхиња Павловић изгубили лопту. Црногорски нападач је покушао да лобује српског голмана који је успео да одбрани.

Александар Митровић је у 29. минуту одлично примио лопту на 12 метара од гола, окренуо се и шутирао поред гола.

Од тог тренутка Србија је преузела иницијативу и тежиште игре пребацила на страну ривала, али није успела да створи прилику из које ће променити резултат.

У првих петнаестак минута другог полувремена Црна Гора је била опаснији ривал, претила је прво у 51. минуту а потом и у 57. када је Јоветић након полуконтре добро шутирао, али је Вања одбранио његов шут.

Крај меча, победа Србије 2:0

95' ГОООЛ, стрелац Влаховић

Високо су изашли фудбалери Црне Горе у нади да изједначе, Рачић је пресекао додавање ка шеснаестерцу, гурнуо лопту до Живковића који је упутио одлично додавање до Лукића који је из другог покушаја успео да дотури лопту до Влаховића.

Левоноги фудбалер Јувентуса постигао је други гол на мечу.

Играће се додатних пет минута

88' Прилика за Црну Гору

Продор Вешовића по левој страни завршен је шутем Дритона Цамаја далеко изнад гола.

78' ГОООООЛ, Србија води 1:0

Након гужве на левој страни, Младеновић шаље лопту у шеснаестерац, а Влаховић са осам метара левом ногом шаље лопту иза леђа Мијатовића.

67' Митровић и Влаховић комбиновали, корнер за Србију

Влаховић је пустио лопту која му је била упућена, она је дошла до Митровића који је покушао да је гурне Влаховићу али се Шипчић добро снашао и избацио лопту у корнер.

57' Вања Милинковић-Савић спасио Србију

Црна Гора је имала полу-контру која је завршена шутем Јоветића, голман Србије Вања Милинковић-Савић био је спреман и одбранио шут ривала.

51' Крстовић шутирао поред гола

Прилика за домаћина на почетку другог полувремена. Крстовић је шутирао са двадесетак метара, али је лопта прошла поред десне стативе гола који чува Вања Милинковић-Савић.

Почело је друго полувреме

Полувреме, Црна Гора - Србија 0:0

Без превише узбуђења у Подгорици, обе екипе играју опрезно, Србија има већи посед лоте, Црна Гора упутила више удараца ка голу ривала.

37' Србија преузима иницијативу, али без праве прилике

Фудбалери репрезентације Србије пребацили су тежиште игре на половину Црне Горе, али фудбалери домаће селекције добро затварају фудбалере Србије у нападу, пре свега Александра Митровића.

29' Прва прилика за Србију

Први ударац Србије ка голу ривала. Митровић је примио лопту на 12 метара од гола ривала, окренуо се и шутирао.

Лопта је прошла поред десне стативе.

20' Прилика за Црну Гору

Прва озбиљнија прилика на мечу, након неспоразума Вање Милинковића-Савића и Павловића до лопте је дошао Јоветић који је покушао да лобује голмана Србије који је успео да заустави његов покушај.

Црној Гори је ово четврти ударац ка голу Србије, док Србија није још претила ривалу.

10' Без много узбуђења на старту меча

Црна Гора има иницијативу, игра се више на половини репрезентације Србије.

Почео је меч

Први напад има селекција Србије.

Мило Ђукановић присуствује утакмици

Још увек актуелни председник Црне Горе Мило Ђукановић присуствује мечу фудбалера Црне Горе и Србије у Подгорици! Ђукановић је снимљен на стадиону под Горицом!

Подсетимо, у недељу је други круг председничких избора у Црној Гори, а копља ће укрстити један од лидера Покрета "Европа сада" Јаков Милатовић и шеф ДПС Ђукановић!

Састав домаћина

За Црну Гору почињу: Мијатовић, Вујачић, Савић, Томашевић, Вешовић, Савићевић, Шћекић, Хакшабановић, Марушић, Јоветић и Крстовић.

Twitter embed code generator

Састав репрезентације Србије

Селектор Драган Стојковић се одлучио за следећу поставу: В. Милинковић-Савић, Павловић, Миленковић, Младеновић, Илић, Гудељ, Грујић, Ђуричић, С. Милинковић-Савић, Тадић и Митровић

Двобој за прву позицију

И Србија и Црна Гора оствариле су победе на почетку квалификационог циклуса.

Србија је на домаћем терену била боља од Литваније 2:0.

Црна Гора је у Бугарској савладала домаћина 0:1.

Данашњи мечеви

Србија није изгубила од Црне Горе

Од раздвајања ових држава, две репрезентације састале су се свега два пута. Оба сусрета одиграна су 2018. године у оквиру Лиге нација, а Србија је победила и у Београду и у Подгорици.

На стадиону "Рајко Митић" било је 2:1, голове су постигли Љајић и Митровић за Србију и Стефан Мугоша за Црну Гору.

У првом мечу одиграном у Подгорици резултат је био 2:0, а стрелац оба гола био је Александар Митровић.