Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > После драматичне завршнице, рукометашице Србије победиле Немачку 29:28 у другом мечу главне фазе Светског првенства
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 09. децембар 2019.

Рукометашице Србије победиле су Немачку 29:28 (19:17) после спектакуларне завршнице меча другог кола Главне фазе Светског првенства!

"Орлице" су испустиле пет голова предности у првом полувремену, током већег дела другог јуриле Немачку, а онда славиле голом Кристине Лишчевић из седмерца по истеку времена!

Србија је другом победом у Групи И изборила шансу да се у последњем колу бори за пласман у полуфинале СП у Јапану!

"Орлице" имају четири бода, један мање од Немачке, док је изједначена са Холандијом и Норвешком које играју са Данском и Јужном Корејом.

Ако Данкиње и Корејке победе, онда ће Србија у последњој рунди имати прилику да победом над Данском избори место у борби за медаље у Јапану.

Србију је до импресивне победе предводила Драгана Цвијић са седам голова уз само један промашај из игре.

Пет је постигла Јелена Лавко, четири је додала Слађана Поп-Лазић, док је хероина Лишчевић дала два, али овај други вреди као 10 јер није подлегла притиску шута за победу по истеку времена.

Немачку је предводила Миневскаја са шест голова, а по пет су дале Бенке и играчица утакмице Бергер.

Србија у трећем, последњем колу Главне рунде игра са селекцијом Данске, у среду од 10 часова по нашем времену.

Србија је одлично отворила меч, играче су "Орлице" с лакоћом у нападу, али одбрана није пратила тај ниво, па је Немачка лако парирала нашем тиму.

Тако је било све до 4:4, када се коначно разиграла и одбрана Србије, што одмах резултује серијом 5:1 за четири гола предности (9:5).

Притом је и Томашевићева почела да зауставља ударце Немица, па је беспрекорни напад одвео "Орлице" до огромних пет голова предности (12:7) већ у 18. минуту меча.

Наше рукометашице пропуштају неколико напада за +6, након чега је уследила казна, Немице реализују три брза напада преко Рох, Вајгел и Бергер и смањују на 12:10.

Србија је одржавала вођство још неколико минута, али је уследио нови кризни период што ривалке не пропуштају да искористе и погоцима Лауенрот и Наидзинавичус поравнавају на 15:15 два минута пре полувремена.

Након неколико минута егала, Србија улази у сјајан ритам у последњем минуту те преко Цвијићеве и Лавко стиже до +2 пред полувреме (19:17).

Србија је наставила у истом ритму на старту другог дела меча, али Немачка преузима контролу после пет минута и на крилима Миневскаје и Бергер користи пад у игри нашег тима за потпуни преокрет 21:20 у 37. минуту.

Уследила је рововска борба ау наредних 20 минута, неколико преокрета, а Цвијићева, Лишчевићева, Радосављевићева и Лавко су одржавеле Србију у егалу (28:28).

На улазу у последњи минут Рисовићева брани зивер Бергеровој, која промашује први пут на мечу и тако доноси Србији напад за победу.

После тајм-аута Обрадовића, Србија је напала са седам играчица, без голмана, а сјајна Лавко успева да избори седмерац у последњим секундама.

Одговорнос је преузела капитенка Кристина Лишчевић којој се није затресла рука, тресе мрежу Немачке за велику победу Србије у Кумамотоу!