Početna strana > Hronika > Posle dramatične završnice, rukometašice Srbije pobedile Nemačku 29:28 u drugom meču glavne faze Svetskog prvenstva

ponedeljak, 09. decembar 2019.

Rukometašice Srbije pobedile su Nemačku 29:28 (19:17) posle spektakularne završnice meča drugog kola Glavne faze Svetskog prvenstva!

"Orlice" su ispustile pet golova prednosti u prvom poluvremenu, tokom većeg dela drugog jurile Nemačku, a onda slavile golom Kristine Liščević iz sedmerca po isteku vremena!

Srbija je drugom pobedom u Grupi I izborila šansu da se u poslednjem kolu bori za plasman u polufinale SP u Japanu!

"Orlice" imaju četiri boda, jedan manje od Nemačke, dok je izjednačena sa Holandijom i Norveškom koje igraju sa Danskom i Južnom Korejom.

Ako Dankinje i Korejke pobede, onda će Srbija u poslednjoj rundi imati priliku da pobedom nad Danskom izbori mesto u borbi za medalje u Japanu.

Srbiju je do impresivne pobede predvodila Dragana Cvijić sa sedam golova uz samo jedan promašaj iz igre.

Pet je postigla Jelena Lavko, četiri je dodala Slađana Pop-Lazić, dok je heroina Liščević dala dva, ali ovaj drugi vredi kao 10 jer nije podlegla pritisku šuta za pobedu po isteku vremena.

Nemačku je predvodila Minevskaja sa šest golova, a po pet su dale Benke i igračica utakmice Berger.

Srbija u trećem, poslednjem kolu Glavne runde igra sa selekcijom Danske, u sredu od 10 časova po našem vremenu.

Srbija je odlično otvorila meč, igrače su "Orlice" s lakoćom u napadu, ali odbrana nije pratila taj nivo, pa je Nemačka lako parirala našem timu.

Tako je bilo sve do 4:4, kada se konačno razigrala i odbrana Srbije, što odmah rezultuje serijom 5:1 za četiri gola prednosti (9:5).

Pritom je i Tomaševićeva počela da zaustavlja udarce Nemica, pa je besprekorni napad odveo "Orlice" do ogromnih pet golova prednosti (12:7) već u 18. minutu meča.

Naše rukometašice propuštaju nekoliko napada za +6, nakon čega je usledila kazna, Nemice realizuju tri brza napada preko Roh, Vajgel i Berger i smanjuju na 12:10.

Srbija je održavala vođstvo još nekoliko minuta, ali je usledio novi krizni period što rivalke ne propuštaju da iskoriste i pogocima Lauenrot i Naidzinavičus poravnavaju na 15:15 dva minuta pre poluvremena.

Nakon nekoliko minuta egala, Srbija ulazi u sjajan ritam u poslednjem minutu te preko Cvijićeve i Lavko stiže do +2 pred poluvreme (19:17).

Srbija je nastavila u istom ritmu na startu drugog dela meča, ali Nemačka preuzima kontrolu posle pet minuta i na krilima Minevskaje i Berger koristi pad u igri našeg tima za potpuni preokret 21:20 u 37. minutu.

Usledila je rovovska borba au narednih 20 minuta, nekoliko preokreta, a Cvijićeva, Liščevićeva, Radosavljevićeva i Lavko su održavele Srbiju u egalu (28:28).

Na ulazu u poslednji minut Risovićeva brani ziver Bergerovoj, koja promašuje prvi put na meču i tako donosi Srbiji napad za pobedu.

Posle tajm-auta Obradovića, Srbija je napala sa sedam igračica, bez golmana, a sjajna Lavko uspeva da izbori sedmerac u poslednjim sekundama.

Odgovornos je preuzela kapitenka Kristina Liščević kojoj se nije zatresla ruka, trese mrežu Nemačke za veliku pobedu Srbije u Kumamotou!