Početna strana > Hronika > U poslednjem meču u kvalifikacijama za EP, Srbija i Ukrajina igrale nerešeno 2:2; Priliku za plasman na EP Srbija će morati da traži u završnici Lige nacija

nedelja, 17. novembar 2019.

Fudbalska reprezentacija Srbije remijem sa Ukrajinom 2:2 (1:1) završila je kvalifikacije za EURO 2020. "Orlovima" je za plasman, osim pobede, trebao i kiks Portugalije, koja je u Luksemburgu ipak očekivano slavila sa 2:0. Priliku za plasman na EP Srbija će morati da traži u završnici Lige nacija.

16.53 - Kraj meča, remi Srbije i Ukrajine 2:2 (1:1).

16.51 - GOOOL! Ukrajina u samom finišu meča stiže do izjednačenja - 2:2.

16.47 - Kraj nade za iznenađenje u Luksemburgu, Ronaldo postiže pogodak u završnici meča.

16.35 - Luka Milivojević menja Nemanju Maksimovića.

16.30 - Nova šansa za našu reprezentaciju, ponovo u režiji Tadića i Mitrovića čiji šut ovaj put zaustavlja golman Ukrajine.

16.14 - GOOOL! Srbija vodi protiv Ukrajije sa 2:1.

16.08 - Srbija nastavlja sa napadima. Prva prilika za "orlove" u nastavku, odličan šut Ljajića iskosa zaustavlja sjajni Pjatov.

16.05 - Nastavljen je meč na stadionu "Rajko Mitić", bez promena u sastavima oba tima.

15.52 - Poluvreme i na meču u Luksemburgu, Portugalci vode sa 1:0.

15.47 - Poluvreme na meču, Srbija - Ukrajina 1:1.

15.45 - Još jedna odlična intervencija Predraga Rajkovića koji zaustavlja šut Jaremčuka u samom finišu prvog poluvremena.

15.43 - Portugalija vodi u Luksemburgu golom Bruna Fernadeša u 39. minutu.

15.33 - GOOOL! Ukrajinci stižu do izjednačenja u 32. minutu 1:1. Lopta je posle centaršuta Cigankova preletela našu odbranu i stigla do Jaremčuka koji je bez problema matirao nemoćnog Rajkovića.

15.28 - Odličan šut Adema Ljajića u 27. minutu meča odlazi tik pored stative golmana Pjatova.

15.23 - Velika prilika za Ukrajinu, stativa zaustavlja šut Jermolenka.

15.21 - Prvi "posao" i za našeg golmana Rajkovića koji bez problema zaustavlja šut Jermolenka.

15.13 - Još jedna prilika za "orlove", nakon šuta Mitrovića lopta se odbila i došla do Tadića koji ipak šutrira pored gola...

15.09 - GOOOL! Srbija vodi sa 1:0. Dušan Tadić u 9. minutu siguran izvođač najstrože kazne. Sudija se nije dvoumio nakon što je igrač gostiju Matvijenko rukom zaustavio šut Tadića u kaznenom prostoru.

15.07 - Prvi šut "orlova" ka golu gostiju, Gudelj snažno šutira sa oko 25 metara ali je Pjatov na mestu.

15.03 - Počeo je i drugi meč Grupe B između Luksemburga i Portugalije.

15.00 - Počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić".

14.50 - Meč počinje za manje od deset minuta, pravdu na stadionu "Rajko Mitić" deli Škotlanđanin Bobi Maden. Što se tiče stanja na tabeli u Grupi B, Ukrajina je jedina selekcija koja je obezbedila plasman na EP, Litvanija i Luksemburg su ostali bez šansi, dok se za drugo mesto u grupi bore Portugal i naša selekcija.

14.45 - Drugi meč grupe B takođe se igra od 15.00 časova, Luksemburg dočekuje Portugal.

14.25 - Poznati su sastavi za meč:

Srbija: Predrag Rajković, Nikola Milenković, Nikola Maksimović, Aleksandar Kolarov, Milan Rodić, Nemanja Gudelj, Nemanja Maksimović, Nemanja Radonjić, Adem Ljajić, Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović.

Ukrajina: Pjatov, Kricov, Sidorčuk, Jarmolenko, Malinovski, Jaremčuk, Cigankov, Mikolenko, Kovalenko, Karavalev, Matvijenko.

Kao po nekom nepisanom pravilu, srpski fudbaleri loše igraju u kvalifikacijima za Evropska prvenstva.

Tako bi i ovoga puta "orlovi" mogli da ostanu bez plasmana na prvenstvo Starog kontinenta.

Istina, pred poslednji meč sa Ukrajinom u Beogradu (prvi meč dva tima na početku ciklusa ubedljivo je pripao Ukrajincima - 5:0), šanse i dalje postoje, ali one relano nisu velike.

Naime, izabranicima Ljubiše Tumbakovića za kvalifikovanje na šampionat biće potrebna bilo kakva pobeda nad Ukrajinom, ali i kiks Portugalije u Luksemburgu (nerešeno ili poraz).

Realno gledano, šanse da se tako nešto Ronaldu i ekipi dogodi su minimalne, te će naš nacionalni tim morati šansu za plasman na EP 2020. da potraži preko Lige nacija, na završnom turniru C divizije, koji se igra u martu naredne godine.

Meč Srbija - Ukrajina, u kojem će srpski igrači imati motiv da se revanširaju za bolan i ubedljiv poraz na početku kvalifikacija, počinje u 15 časova na stadionu "Rajko Mitić", uz radio (RB 1) i tekstulani prenos na našem portalu.