У последњем мечу у квалификацијама за ЕП, Србија и Украјина играле нерешено 2:2; Прилику за пласман на ЕП Србија ће морати да тражи у завршници Лиге нација

Штампа
недеља, 17. новембар 2019.

Фудбалска репрезентација Србије ремијем са Украјином 2:2 (1:1) завршила је квалификације за ЕУРО 2020. "Орловима" је за пласман, осим победе, требао и кикс Португалије, која је у Луксембургу ипак очекивано славила са 2:0. Прилику за пласман на ЕП Србија ће морати да тражи у завршници Лиге нација.

16.53 - Крај меча, реми Србије и Украјине 2:2 (1:1).

16.51 - ГОООЛ! Украјина у самом финишу меча стиже до изједначења - 2:2.

16.47 - Крај наде за изненађење у Луксембургу, Роналдо постиже погодак у завршници меча.

16.35 - Лука Миливојевић мења Немању Максимовића.

16.30 - Нова шанса за нашу репрезентацију, поново у режији Тадића и Митровића чији шут овај пут зауставља голман Украјине.

16.14 - ГОООЛ! Србија води против Украјије са 2:1.

16.08 - Србија наставља са нападима. Прва прилика за "орлове" у наставку, одличан шут Љајића искоса зауставља сјајни Пјатов.

16.05 - Настављен је меч на стадиону "Рајко Митић", без промена у саставима оба тима.

15.52 - Полувреме и на мечу у Луксембургу, Португалци воде са 1:0.

15.47 - Полувреме на мечу, Србија - Украјина 1:1.

15.45 - Још једна одлична интервенција Предрага Рајковића који зауставља шут Јаремчука у самом финишу првог полувремена.

15.43 - Португалија води у Луксембургу голом Бруна Фернадеша у 39. минуту.

15.33 - ГОООЛ! Украјинци стижу до изједначења у 32. минуту 1:1. Лопта је после центаршута Циганкова прелетела нашу одбрану и стигла до Јаремчука који је без проблема матирао немоћног Рајковића.

15.28 - Одличан шут Адема Љајића у 27. минуту меча одлази тик поред стативе голмана Пјатова.

15.23 - Велика прилика за Украјину, статива зауставља шут Јермоленка.

15.21 - Први "посао" и за нашег голмана Рајковића који без проблема зауставља шут Јермоленка.

15.13 - Још једна прилика за "орлове", након шута Митровића лопта се одбила и дошла до Тадића који ипак шутрира поред гола...

15.09 - ГОООЛ! Србија води са 1:0. Душан Тадић у 9. минуту сигуран извођач најстроже казне. Судија се није двоумио након што је играч гостију Матвијенко руком зауставио шут Тадића у казненом простору.

15.07 - Први шут "орлова" ка голу гостију, Гудељ снажно шутира са око 25 метара али је Пјатов на месту.

15.03 - Почео је и други меч Групе Б између Луксембурга и Португалије.

15.00 - Почео је меч на стадиону "Рајко Митић".

14.50 - Меч почиње за мање од десет минута, правду на стадиону "Рајко Митић" дели Шкотланђанин Боби Маден. Што се тиче стања на табели у Групи Б, Украјина је једина селекција која је обезбедила пласман на ЕП, Литванија и Луксембург су остали без шанси, док се за друго место у групи боре Португал и наша селекција.

14.45 - Други меч групе Б такође се игра од 15.00 часова, Луксембург дочекује Португал.

14.25 - Познати су састави за меч:

Србија: Предраг Рајковић, Никола Миленковић, Никола Максимовић, Александар Коларов, Милан Родић, Немања Гудељ, Немања Максимовић, Немања Радоњић, Адем Љајић, Душан Тадић и Александар Митровић.

Украјина: Пјатов, Крицов, Сидорчук, Јармоленко, Малиновски, Јаремчук, Циганков, Миколенко, Коваленко, Каравалев, Матвијенко.

Као по неком неписаном правилу, српски фудбалери лоше играју у квалификацијима за Европска првенства.

Тако би и овога пута "орлови" могли да остану без пласмана на првенство Старог континента.

Истина, пред последњи меч са Украјином у Београду (први меч два тима на почетку циклуса убедљиво је припао Украјинцима - 5:0), шансе и даље постоје, али оне релано нису велике.

Наиме, изабраницима Љубише Тумбаковића за квалификовање на шампионат биће потребна било каква победа над Украјином, али и кикс Португалије у Луксембургу (нерешено или пораз).

Реално гледано, шансе да се тако нешто Роналду и екипи догоди су минималне, те ће наш национални тим морати шансу за пласман на ЕП 2020. да потражи преко Лиге нација, на завршном турниру Ц дивизије, који се игра у марту наредне године.

Меч Србија - Украјина, у којем ће српски играчи имати мотив да се реванширају за болан и убедљив пораз на почетку квалификација, почиње у 15 часова на стадиону "Рајко Митић", уз радио (РБ 1) и текстулани пренос на нашем порталу.