петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Младен Шарчевић: Неодрживо линеарно смањење школарина за 30 одсто, које тражи иницијатива "Заштитимо студенте"
Хроника

Младен Шарчевић: Неодрживо линеарно смањење школарина за 30 одсто, које тражи иницијатива "Заштитимо студенте"

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 30. септембар 2020.

Министар просвете Србије Младен Шарчевић изјавио је да је неодрживо линеарно смањење школарина од 30 одсто на свим факултетима, како је то иницијатива "Заштитимо студенте" затражила. Они траже боље услове образовања и смањивање школарина за 30 одсто, због економских последица епидемије коронавируса.

Нека студентски парламенти разговарају са руководствима факултета око евентуалног смањења школарине

"Школарине се нису мењале, постоји интенција да студентски парламенти разговарају са руководствима факултета око евентуалног смањења школарине за самофинансирајуће студенте. Остало је да се то решава од факултета до факултета", изјавио је Шарчевић на отварању "Co-working зоне" на Електронском факултету у Нишу.

Говорећи о епидемиолошкој ситуацији у образовним институцијама, Шарчевић је навео да је у Србији тренутно мање од 60 заражених коронавирусом у основним и средњим школама, али да је ипак реч о популацији од око 850.000 ђака.

Додао је да тренутно студентске поликлинике имају само једног зараженог студента и то у поликлиници у Београду.

Најавио да ће првих дана на почетку академске школске године представници Министарства просвете и просветне инспекције ићи саветодавно на све факултете да би се уверили да су сви одрадили свој део посла.

Студенти треба да брину о мерама на факултетима

"Са студентима смо договорили да они уведу појачана редарства, да се заједно са факултетима брину о свим мерама које нам чувају право да добро живимо и радимо", казао је Шарчевић.

Рекао је да услови које је Министарство просвете добило од Института за јавно здравље диктирају како ће се одвијати настава на факултетима.

Четири квадрата по студенту

"Величина амфитеатара и учионица одређује број присутних студената, јер је потребно да се обезбеди минимално четири квадрата по студенту", додао је Шарћевић.

Шарчевић је навео да је препорука факултетима да сви који имају услове интерактивно раде са студентима прве године и да се акценат стави на "живи" рад у склопу пракси и вежби. (...)

 

(Бета, Н1)

 

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер