среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сергеј Лавров: На Србију не треба гледати као на терен такмичења Русије и Запада
Хроника

Сергеј Лавров: На Србију не треба гледати као на терен такмичења Русије и Запада

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 14. мај 2008.
МОСКВА, 14. маја (Танјуг) - Дестабилизујући ефекат једностраног проглашења независности Косова и Метохије осећаће се све више, изјавио је данас руски министар иностраних послова Сергеј Лавров после разговора са шефом немачке дипломатије Франком-Валтером Штајнмајером у Јекатеринбургу.

Лавров је истакао да између две земље постоји разлика у позицијама о Косову и додао да је Русија спремна да "тражи путеве којим би ситуација била враћ ена на колосек права".

"Русија се доследно залаже да се сви конфликти регулишу на основу споразума између страна", истакао је руски министар.

Лавров је у Јекатеринбургу, коментаришући резултате парламентарних избора у Србији, рекао да су они потврдили демократски карактер Србије, али да не треба заборавити да је од те демократске државе једнострано откинута територија Косова".

"То је противправно. То треба поново размотрити и сви проблеми Косова морају да се решавају у оквиру међународне законитости и уважавање демократских принципа, на којима се заснивају Европска уна, ОЕБС и УН", рекао је руски министар.

Лавров је рекао да се залагање Москве за споразумно решавање свих конфликата односи и на Абхазију и Јужну Осетију, о којима је, како је навео, подробно разговарао са Штајнмајером.

Шеф немачке дипломатије је изразио забринутост због повећане напетости у Грузији, и наду да ће после парламентарних избора 21. маја у тој земљи бити настављено са тражењем излаза за ситуацију са две отцепљене грузијске аутономије.

Штајмајер је рекао да се сада не поставља питање о замени мировних снага Заједнице Независних Држава - у којима су мировњаци Русије, мировним контингентом НАТО.

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер